پس از سانحه رشد: پیدا کردن معنا و خلاقیت در سختی

در برخی از راه درد و رنج متوقف می شود رنج می برند در حال حاضر آن را می یابد به یک معنی است.” —ویکتور فرانکل انسان در جستجوی معنی

Kintsugi یک صد ساله هنر ژاپنی, رفع ترک سفال. به جای پنهان کردن ترک این روش شامل دوباره تکه های شکسته با لاک الکل مخلوط شده با پودر طلا و نقره یا پلاتین. زمانی که در کنار هم قرار, کل قطعه از سفال زیبا به نظر می رسد که تا کنون حتی در حالی که داشتن آن شکسته تاریخچه.

بسیاری از مردم تعجب که در این زمان در تاریخ, آیا ما را به یک زندگی دوم. زمانی که در کنار هم قرار خواهد ما بازیابی با عزت و فضل ؟ علم نشان می دهد که نه تنها ما را بهبود می یابند اما ما را نشان می دهد بسیار زیاد ظرفیت انسان برای تابآوری و رشد.

از حالت ارتجاعی به رشد

در منی خود را در سال 2004 مقاله روانشناس بالینی جورج Bonanno استدلال برای یک مفهوم گسترده تر از استرس پاسخ. تعریف انعطاف پذیری به عنوان توانایی افرادی که تجربه بسیار تهدید کننده زندگی یا رویداد آسیب زا برای حفظ نسبتا پایدار و سالم سطح روانی و فیزیکی عملکرد Bonanno بازنگری تعداد زیادی از مطالعات نشان می دهد که انعطاف پذیری است و در واقع رایج آن همان است که به عنوان ساده نبود آسيبشناسی و که آن را می توان از طریق چند گاهی اوقات غیر منتظره مسیرهای. با توجه به این که حدود 61 درصد از مردان و 51 درصد از زنان در ایالات متحده گزارش حداقل یک واقعه آسیب زا در طول عمر خود ظرفیت انسان برای انعطاف پذیری بسیار قابل توجه است.

در واقع بسیاری از کسانی که تجربه تروما مانند که مبتلا به یک بیماری مزمن و یا بیماری ترمینال از دست دادن یک دوست و یا تجربه تجاوز جنسی—نه تنها نشان می دهد انعطاف پذیری باور نکردنی اما در واقع رشد پس از رویداد آسیب زا. مطالعات نشان می دهد که اکثریت تروما بازماندگان توسعه نیست PTSD و تعداد زیادی حتی گزارش رشد از تجربه خود را. ریچارد Tedeschi و لارنس, Calhoun, ابداع اصطلاح “رشد پس از سانحه” را به تصرف خود این پدیده تعریف آن به عنوان مثبت تغییر روحی و روانی است که به عنوان یک نتیجه از این مبارزه با شدت به چالش کشیدن شرایط زندگی.

این هفت حوزه از رشد گزارش شده به بهار از سختی:

  • لذت بیشتر از زندگی

  • لذت بیشتر و تقویت روابط نزدیک

  • افزایش محبت و نوع دوستی

  • شناسایی فرصت های جدید و یا یک هدف در زندگی

  • آگاهی بیشتر و استفاده از نقاط قوت شخصی

  • افزایش توسعه معنوی

  • رشد خلاق

مطمئن باشید بسیاری از افرادی که تجربه رشد پس از سانحه قطعا ترجیح می دهند که تا به حال نمی تروما و تعداد بسیار کمی از این حوزه نشان می دهد بیشتر رشد پس از تروما نسبت به مواجهه مثبت تجربیات زندگی. با این وجود بسیاری از افرادی که تجربه پس از سانحه رشد اغلب با تعجب به رشد است که رخ می دهد که اغلب می آید به طور غیر منتظره به عنوان نتیجه تلاش در ساخت حس از یک ژرف رویداد.

خاخام هارولد کوشنر قرار داده و آن را به خوبی به عنوان او منعکس در مرگ پسرش:

من بیشتر حساس فرد موثر تر کشیش بیشتر دلسوز مشاور به دلیل آرون مرگ و زندگی از من تا کنون بوده است بدون آن. و من می دهد تا همه از آن سود در دوم اگر من می توانستم پسرم را به عقب. اگر من می توانم را انتخاب کنید, من به چشم پوشیدن از همه از رشد معنوی و عمق آن آمده است راه من به دلیل تجربه ما. . . . اما من نمی تواند را انتخاب کنید.

بدون شک در: تروما می لرزد جهان ما و نیروهای ما را به یک دیگر نگاه ما گرامی اهداف و رویاهای. Tedeschi و Calhoun با استفاده از استعاره های لرزه ای زلزله: ما تمایل به تکیه بر روی یک مجموعه خاص از باورها و مفروضات در مورد خیرخواهی و کنترل جهان و حوادث به طور معمول خرد که جهان بینی ما تبدیل به متزلزل از ما عادی برداشت و سمت چپ برای بازسازی خودمان و دنیای ما.

اما چه چاره ای داریم ؟ به عنوان روانپزشک اتریشی ویکتور فرانکل قرار داده و آن را “هنگامی که ما دیگر قادر به تغییر وضعیت ما در حال به چالش کشیده خودمان را تغییر دهیم.” در سال های اخیر روانشناسان شروع به درک فرآیندهای روانی است که به نوبه خود سختی به مزیت و چه در حال تبدیل شدن روشن است که این “روانی لرزه ای” تجدید ساختار است که در واقع لازم برای رشد رخ می دهد. آن است که دقیقا زمانی که بنیادی ساختار خود متزلزل است که ما در بهترین موقعیت به دنبال فرصت های جدید در زندگی ما است.

به طور مشابه, لهستانی روانپزشک اینها Dabrowski استدلال کرد که “مثبت فروپاشی” می توان یک رشد-پرورش تجربه. پس از مطالعه تعدادی از مردم با روانی بالا و توسعه Dabrowski به این نتیجه رسیدند که سالم رشد شخصیت اغلب نیاز به فروپاشی ساختار شخصیت است که می تواند به طور موقت منجر به تنش روانی خود شک و اضطراب و افسردگی است. اما Dabrowski معتقد بودند این روند می تواند منجر به عمیق تر بررسی آنچه که می تواند و در نهایت سطوح بالاتری از توسعه شخصیت.

یک عامل کلیدی است که به ما اجازه می دهد به نوبه خود سختی به مزیت این است که تا چه حد ما به طور کامل کاوش ما افکار و احساسات اطراف این رویداد است. شناختی اکتشاف—که می تواند به عنوان تعریف کلی کنجکاوی در مورد اطلاعات و گرایش به سمت پیچیدگی و انعطاف پذیری در پردازش اطلاعات—ما را قادر می سازد به کنجکاو در مورد موقعیت های گیج کننده, افزایش احتمال که ما را پیدا خواهد کرد معنی جدید در ظاهر غیر قابل درک است.

مطمئن باشید بسیاری از مراحل است که منجر به رشد پس از تروما در برابر ما تمایلات طبیعی برای جلوگیری از بسیار ناراحت کننده احساسات و افکار. اما آن را تنها از طریق ریختن طبیعی ما مکانیسم های دفاعی و نزدیک شدن به ناراحتی سر در مشاهده همه چیز را به عنوان علوفه برای رشد است که ما می توانید شروع به در آغوش اجتناب ناپذیر پارادوکس زندگی و رسیدن به متفاوت نمایی از واقعیت است.

پس از یک رویداد آسیب زا که آیا یک بیماری جدی یا از دست دادن یک دوست آن را به خورش بیش از این رویداد به طور مداوم به فکر کردن در مورد آنچه اتفاق افتاده است دوباره پخش افکار و احساسات و بیش از بیش. نشخوار فکری است که اغلب نشانه آن است که شما در حال کار سخت برای ایجاد حس از آنچه اتفاق افتاده است و به طور جدی به پاره کردن سیستم باور قدیمی و ایجاد ساختارهای جدید از معنا و هویت است.

در حالی که نشخوار فکری به طور معمول شروع می شود که به صورت خودکار مزاحم و تکراری در طول زمان چنین فکر می شود بیشتر سازمان یافته و کنترل شده و عمدی. این فرایند تحول قطعا می تواند مشقت بار اما نشخوار فکری در رابطه با سیستم حمایت اجتماعی و دیگر رسانه ها برای بیان می شود بسیار مفید برای رشد و ما را قادر به استفاده در مخازن عمیق از قدرت و شفقت ما هرگز نمی دانستند در درون ما.

به همین ترتیب احساسات مانند غم و اندوه و خشم و اضطراب شایع در پاسخ به تروما است. به جای تلاش همه چیز را ما می توانیم برای مهار یا “خود تنظیم” کسانی که احساسات تجربی اجتناب—اجتناب از ترس افکار و احساسات—تناقض باعث می شود چیزهایی بدتر تقویت باور ما این است که جهان امن است و ساخت آن را سخت تر به دنبال ارزش اهداف بلند مدت است. از طریق اجتناب تجربی ما تعطیل ما ظرفیت های اکتشافی در نتیجه از دست رفته در بسیاری از فرصت ها برای ایجاد تجارب مثبت و معنی. این تم اصلی از درمان پذيرش و تعهد (ACT) که کمک می کند تا مردم خود را افزایش دهد “روانی انعطاف پذیری.” با آغوش روانی انعطاف پذیری ما در دنیا با اکتشاف و باز بودن و بهتر قادر به واکنش نشان دادن به حوادث در خدمات ما انتخاب ارزش ها است.

در نظر بگیرید یک مطالعه انجام شده توسط تاد Kashdan و جنیفر کین که در آنها ارزیابی نقش اجتناب تجربی در رشد پس از سانحه در یک نمونه از دانشجویان است. در این نمونه اغلب گزارش صدمات شامل مرگ ناگهانی عزیزان یک وسیله نقلیه موتور, حوادث, شاهد خشونت در خانه و بلایای طبیعی. Kashdan و کین متوجه شد که بیشتر زجر بیشتر پس از سانحه رشد—اما تنها در کسانی که با سطوح پایین اجتناب تجربی. کسانی که گزارش بیشتر پریشانی و کمی اعتماد به اجتناب تجربی گزارش بالاترین سطح از رشد و معنا در زندگی است.

پیدا کردن بدبختانه برای کسانی که با توسل به اجتناب تجربی و بیشتر زجر همراه بود با سطوح پایین تر پس از رشد و معنا در زندگی است. این مطالعه می افزاید: به یک رشد ادبیات نشان می دهد که افراد با سطوح پایین اضطراب همراه با سطح پایین اجتناب تجربی (یعنی سطح بالایی از انعطاف پذیری روانی) گزارش افزایش کیفیت زندگی است. اما این مطالعه همچنین نشان می دهد که وجود دارد این است که افزایش معنی در زندگی بیش از حد.

افزایش معنی می تواند علوفه برای بیان خلاق.

ایجاد از تروما

ارتباط بین ضرر و خلاقیت دارای یک سابقه طولانی و برجسته است اما در حال حاضر دانشمندان در حال شروع به باز کردن رمز و راز در پشت این لینک. روانشناس بالینی ماری Forgeard از مردم خواست تا گزارش پر تنش ترین تجربیات زندگی خود را و نشان می دهد که آنهایی که بیشترین تأثیر را. فهرست عوارض جانبی شامل بلایای طبیعی, بیماری, حوادث و حمله.

Forgeard یافت که به شکل پردازش شناختی حیاتی بود در توضیح رشد پس از تروما. سرزده اشکال از نشخوار فکری موجب کاهش در مناطق مختلف از رشد, در حالی که عمدی نشخوار فکری منجر به افزایش در پنج حوزه پس از رشد. دو نفر از کسانی که دامنه—تغییرات مثبت در روابط و افزایش برداشت از امکانات جدید در زندگی—همراه بودند با افزایش برداشت از خلاق رشد.

در کتاب خود که دیوار تبدیل درگاه: خلاقیت و تبدیل بیماری Tobi Zausner ارائه تجزیه و تحلیل از زندگینامه نقاشان برجسته که رنج می برد از بیماری های جسمی. Zausner به این نتیجه رسیدند که این بیماری منجر به ایجاد امکانات جدید برای هنر خود را با شکستن عادات قدیمی, تحریک موازنه و وادار کردن هنرمندان برای تولید جایگزین استراتژی خود را برای رسیدن به خلاق به اهداف.

هم تحقیق و حکایات پشتیبانی به طور بالقوه مزایای بسیار زیاد از درگیر شدن در هنر درمانی و یا رسا نوشتن برای کمک به تسهیل روند بازسازی پس از تروما. نوشتن در مورد یک موضوع است که باعث احساسات قوی (“رسا نوشتن”) فقط برای پانزده تا بیست دقیقه در روز نشان داده شده است برای کمک به مردم ایجاد معنی خود را از تجربه و بیان بهتر هر دو خود را به احساسات مثبت و منفی.

من می دانم که بار آنها دشوار است در حال حاضر و آن را ممکن است به نظر می رسد بسیار دور قبل از ما می تواند تبدیل به کل دوباره. با این وجود آخرین تحقیقات در postraumatic رشد می تواند به شما ارائه برخی از امید است که ما را به احتمال زیاد آمده قوی تر و خلاق تر و با یک حس عمیق تر از این معنی است که ما تا به حال قبل از.

از فراتر از اسکات بری Kaufman, Ph. D. منتشر شده توسط TarcherPerigee یک اثر از انتشارات پنگوئن گروه تقسیم Penguin Random House. LLC Copyright (c) 2020 توسط اسکات بری Kaufman

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>