خارپشت الهام بخش کوچک سوزن که می تواند جایگزین عکس

جدید 4D چاپ microneedles می تواند یک روز از بین بردن نیاز برای درد سوزن امپول برای ارائه عکس تزریق مواد مخدر و گرفتن نمونه خون محققان گزارش.

در حالی که چاپ 3D ایجاد اشیاء لایه لایه 4D می رود بیشتر با مواد هوشمند برنامه ریزی برای تغییر شکل پس از چاپ. زمان بعد چهارم است که اجازه می دهد تا مواد به جلوه های ویژه گرافیکی را به اشکال جدید.

“ما فکر می کنم ما 4D-چاپ microneedle آرایه اجازه خواهد داد که برای قوی تر و پایدار با استفاده از روش های کم تهاجمی درد-رایگان و آسان برای استفاده و microneedles برای ارائه داروهای درمان زخم biosensing و دیگر بافت های نرم برنامه می گوید:” نویسنده ارشد Howon لی استادیار مکانیک و هوافضا مهندسی در دانشکده فنی و مهندسی در دانشگاه راتگرز-New Brunswick.

The needles sit on an orange block, each with barbs that make pulling the needles out more difficult
این microneedle آرایه دارای عقب رو barbs که اتصال با بافت در هنگام درج, افزایش چسبندگی. (اعتبار: Riddish مرده/راتگرز)

سوزن امپول به طور گسترده ای مورد استفاده در بیمارستان ها و آزمایشگاه برای استخراج خون و تزریق مواد مخدر, باعث, درد, زخم, پوست و نما یک خطر عفونت. افراد مبتلا به دیابت اغلب نمونه خون چندین بار در روز با سوزن به نظارت بر سطح قند خون.

Microneedles (کوچک سوزن) در حال به دست آوردن توجه هستند زیرا کوتاه نازک و کم تهاجمی کاهش درد و خطر ابتلا به عفونت و آسان برای استفاده. اما خود را ضعیف چسبندگی به بافت شمار یک چالش عمده برای کنترل تحویل مواد مخدر بیش از دراز مدت و یا برای biosensing که شامل استفاده از یک دستگاه برای تشخیص DNA آنزیم ها و آنتی بادی ها و سایر شاخص های سلامت.

در طبیعت بعضی از حشرات و موجودات دیگر را توسعه داده اند میکروسکوپی ویژگی های است که پایبند به بافت مانند microhooks انگل خاردار نیش از زنبور عسل و کوچک قلم پر از خارپشت.

با الهام از این نمونه مهندسین توسعه microneedle که قفل با بافت در هنگام درج, افزایش چسبندگی. آنها در ترکیب میکرو 3D-printing روش و یک 4D-چاپ رویکرد برای ایجاد عقب رو barbs در microneedle.

با استفاده از مرغ بافت عضلانی به عنوان یک مدل به محققان نشان داد که چسبندگی بافت با خود را microneedle 18 برابر قوی تر از با یک barbless microneedle. ایجاد خود را بهتر از آنچه قبلا گزارش شده نمونه و در نتیجه ثبات بیشتر و قوی مواد مخدر تحویل مجموعه زیستی مایعات و biosensing, مطالعه می گوید.

این مقاله به نظر می رسد در مواد پیشرفته. اضافی شرکت سرب نویسندگان عبارتند از سابق راتگرز دانش آموزان Daehoon هان در حال حاضر در دانشگاه مینه سوتا و Riddish S. مرده در حال حاضر در دانشگاه پیزا در ایتالیا. نیوجرسی بنیاد بهداشت و وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه و پژوهش بودجه کار می کنند.

منبع: دانشگاه راتگرز

اصلی مطالعه DOI: 10.1002/adfm.201909197

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im