مردم فقیر تر و زمان دوره نقاهت بعد از حوادث

فقیر کسی یا خانواده خود را سخت تر از آن است که آنها را به بهبود می یابند و خود را بازیابند سابق استاندارد زندگی پس از زلزله یا سایر بلایای طبیعی و حملات محققان گزارش.

پس از یک فاجعه دولت کمک سازمان های بیمه و دیگر پاسخ همگرا به سهام از مرگ و میر و صدمات و برای ارزیابی میزان و هزینه آسیب به زیرساخت های عمومی و اموال شخصی.

اما تا به حال چنین post-disaster روش های ارزیابی باید با تمرکز بر ارزش دلار خسارت به اموال در حالی که شکست به حساب چیزی است که به همان اندازه مهم است اما سخت تر به کمیت.

در حال حاضر محققان ابداع اولین فاجعه ارزیابی مدل که ترکیبی از خوبی درک اموال خسارت برآورد با یک راه برای محاسبه دو قبلا لبخند متغیر—جامعه گسترده اقتصادی اثرات ناشی از اختلال در صنعت و شغل و هزینه های اجتماعی به افراد و خانواده ها.

اگر چه چنین تجزیه و تحلیل ممکن است واضح به نظر می رسد هیچ کس تا به حال قرار دادن آجر و ملات ضرر و زیان همراه با درد و رنج عواقب تا دانشگاه استنفورد مهندسین عمران همکاری با بانک جهانی اقتصاددانان استفان Hallegatte و برایان والش برای ایجاد این جامع ارزیابی آسیب ،

The chart shows that the people in the lowest income category had the highest well-being losses, while the highest income group had the fewest well-being losses
نمودار یک نشان می دهد که پس از یک فرضی 7.2 ریشتری زلزله در منطقه خلیج سان فرانسیسکو کسانی که در پایین پایین در مقیاس درآمد قبل از زلزله رنج می برد بیشتر از لحاظ اقتصادی در طول بازیابی. بارها در این نمودار نشان می دهد از دست دادن نسبی از رفاه را برای مردم در هر یک از چهار گروه درآمدی به عنوان محاسبه شده توسط محققان. (اعتبار: Farrin ابوت/دانشگاه استنفورد)

اندازه گیری و بازیابی پس از بلایای طبیعی

در مطالعه جدید محققان آزمون مدل خود را با استفاده از یک فرضی 7.2 ریشتری زلزله در هیوارد گسل در نزدیکی سان فرانسیسکو.

“ما تا به توسعه یک مدل مالی که ایجاد شده بر قبلی صدمه به اموال روش در راه است که اجازه می دهد تا ما را به کمیت درد و رنج مردم احساس پس از زلزله با توجه به وضعیت اجتماعی و اقتصادی می گوید:” مطالعه coauthor جک بیکر استاد مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه استنفورد.

اگر چه محققان متناسب با رویکرد خود را به طور خاص برای زلزله آنها امیدوارم که کارشناسان در طوفان و گردباد و سیل و دیگر بلایای طبیعی را نیز اتخاذ جدید اقتصادی و جامعه شناختی اقدامات به منظور ارائه سیاستگذاران ابزار جدید برای برنامه ریزی برای حوادث.

اولین نویسنده Maryia Markhvida سابق دانشجوی کارشناسی ارشد بیکر می گوید: محققان آغاز شده و با مدل های سنتی از صدمه به اموال ارزیابی و اضافه شده در بالای این لایه دوم از تجزیه و تحلیل برای تعیین کمیت یک مفهوم به نام “رفاه” که آنها با اقتباس از اقتصاددانان و جامعه شناسان.

The chart shows that in each city, well-being losses outweigh economic losses
نمودار B نشان می دهد که چگونه در هر شهر و زیان از بودن در طول دوره بهبودی پس از یک فرضی زلزله تا حد زیادی تجاوز واقعی خسارت اموال است. این تفاوت تلفظ در شهرهای با جمعیت زیادی از مردم کم درآمد که کمتر پس انداز, بیمه و سایر منابع برای کوسن از دست دادن. این مطالعه جدید را قادر می سازد تا سیاستگذاران به درک و برنامه ریزی برای این قبلا حساب نشده هزینه های انسانی زلزله بازیابی. (اعتبار: Farrin ابوت/دانشگاه استنفورد)

مدل محاسبه درآمد و مصرف سطوح مردم در های مختلف اجتماعی و اقتصادی اقشار به اختصاص یک مقدار عددی به خوب بودن است که می تواند از فکر به عنوان احساس افراد در مورد زندگی روزانه آنها به عنوان بهبود یافتن از یک فاجعه است.

محققان ترکیب آسیب فیزیکی با ابزار اقتصادی و رفاه ارزیابی برای ایجاد یک مدل جامع از اثرات فاجعه.

برای مثال باید اموال آسیب بخشی از سیستم خود را نشان می دهد که یک ساختمان خاص است به احتمال زیاد به سقوط لایه دوم از تجزیه و تحلیل خواهد پا زدن در قیاس چگونه چنین آسیب ساختاری تاثیر می گذارد که در آن مردم کار می کنند و چگونه آن را تحت تاثیر انواع صنایع در راه است که خواهد بریزد پایین به تاثیر درآمد مردم و قدرت هزینه در نتیجه کاهش احساس خود را از رفاه.

شکل دادن به سیاست های تصمیم گیری

مقدار درآمد و هزینه, و هزینه های داده ها برای تجزیه و تحلیل بدست آمده از داده های سرشماری که فعال محققان به کراوات خود را به خوبی بودن محاسبات به فقر نسبی یا رفاه زندگی مردم در محله های مختلف.

هنگامی که آنها برآورد نسبی از دست دادن رفاه برای مردم در هر یک از چهار براکت درآمد آنها دریافتند که کسانی که در پایین احساس تقریبا 60% از دست دادن رفاه به عنوان یک بخش از منطقه خلیج متوسط درآمد سالانه نسبت به چیزی نزدیک به 25 درصد برای کسانی که در بالا (جدول یک).

محققان همچنین در مقایسه سه نوع ضرر و زیان برای 10 شهرستانها در منطقه خلیج سان فرانسیسکو (جدول B). این محاسبات در میان آسیب پذیری از هر شهر ساختمان سهام (تعداد و نوع از خانه ها و دفاتر و سازه های دیگر) آن نزدیکی به فرض زلزله و دیگر عوامل از جمله چه نوع پس انداز و بیمه مردم به عنوان ایمنی بالشتک. این نمودار نشان می دهد که حتی زمانی که اموال خسارت تقریبا برابر بودن ضرر و زیان بزرگتر هستند در شهرستانها است که باید کاهش درآمد جمعیت و کاهش پس انداز خانواده ها.

“آن را حس می کند که افرادی که کمتر در وهله اول احساس می کنید که زندگی می شود که بسیار سخت تر از زمانی که آنها از دست دادن برخی از آنچه آنها بود” Markhvida می گوید.

محققان تصور است که سیاستگذاران را با استفاده از مدل در نظر چگونه به کاهش اثرات زلزله و سرعت منطقه را بازیابی پس از آن. آنها ممکن است به عنوان مثال اجرای “چه می شود اگر” تمرینات به وزن مزایای نسبی از اقدامات مانند محکم کردن کدهای ساختمان ارائه مشوق برای انجام تعمیرات اساسی و یا دریافت بیمه زلزله و یا ایجاد طرح های احتمالی برای گسترش و یا گسترش مزایای بیکاری.

“این مدل می تواند کمک به مقامات دولتی تصمیم بگیرد که سیاست ارائه بهترین بنگ برای جفتک انداختن و همچنین ببینید که چگونه آنها ممکن است تاثیر می گذارد نه فقط بالقوه اموال خسارت ضرر و زیان به مردم حس خوب بودن” بیکر می گوید.

این تحقیق به نظر می رسد در طبیعت پایداری.

منبع: دانشگاه استنفورد

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>