سم در قلب ستاره ها می توانید آنها را منفجر

بزرگ Kaboom

ستاره با برخی مرگبار عنصری کوکتل در هسته می تواند محکوم به رنج می برند مرگ زود هنگام.

اگر یک ستاره شکل به اندازه کافی نئون نادر و ضعیف-درک واکنش شیمیایی می تواند باعث یک ستاره-قتل گرما انفجار, Gizmodo گزارش. این پدیده غیر معمول می تواند توضیح دهد که چرا برخی از ستاره ها منفجر و سقوط به دورف — به جای ادامه به زندگی می کنند.

هسته ای بورس

اگر ستاره دارای یک هسته غنی با نئون منیزیم و اکسیژن اتم نئون می تواند گاهی اوقات صدای بوقلمون در اوردن تا اضافی انتخابات با توجه به تحقیقات منتشر شده در مجله Physical Review Letters. این باعث یک واکنش هسته ای است که انفجار همه از هسته را به اکسیژن تبدیل تمام ستاره به یک غول پیکر بمب هسته ای است.

“آنچه قابل توجه است که آن را منحصر به فرد انتقال هسته ای و بسیار نادر انتقال است که شما به طور معمول غفلت” محقق الیور Kirsebom از دانشگاه Dalhousie گفت: Gizmodo. “تحت شرایط خاص در این ستاره ها می تواند تاثیر عمیقی بر تکامل.”

زمان بحرانی

چه Kirsebom به معنی آن است که این انفجار اتفاق می افتد قبل از اینکه یک ستاره در رشد و توسعه شدید خرد کردن تراکم به طور معمول همراه با پایان آن ستارگان چرخه زندگی.

که ممکن است توضیح دهد که چرا جوان, ستاره کوچکتر گاهی منفجر و تبدیل به سفید دورف قبل از زمان خود — و به جای تبدیل شدن به ستاره نوترونی است که معمولا سرچشمه از یک ابرنواختر.

ادامه مطلب: چگونه نئون می توانید یک ستاره خود را از بین ببرد [Gizmodo]

بیشتر ستاره ها: دانشمندان فقط یک ستاره مرده تسلیم در داخل یک ستاره

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید