پلوتون را Wispy جو ممکن است جای تعجب قوی

نازک اتمسفر پلوتون ممکن است به مراتب بیشتر انعطاف پذیر از دانشمندان فکر

سیاره کوتوله را نازک پوسته هوا تولید شده توسط تبخیر از سطح یخ که منجر به lofting نیتروژن و مقدار کمی از گاز متان و گازهای دیگر است. که تبخیر رانده است نور خورشید و شدت آن متفاوت بوده و تا حد زیادی در طول پلوتون را به شدت بیضوی, 248-سال-بازحمت حرکت کردن طولانی به دور خورشید است.

بسیاری از دانشمندان فکر می کردند که پلوتون جو واکس و افزایش چشمگیر به طور چشمگیری به عنوان یک نتیجه احتمالا حتی سقوط به طور کامل زمانی که سیاره کوتوله است و در فاصله دورتری از خورشید است. اما به تازگی به چاپ نتایج بر اساس مشاهدات توسط ناسا استراتوسفر Observatory for Infrared Astronomy (صوفیه) ممکن است نیروی دانشمندان به تجدید نظر چنین مفاهیم.

“در حال حاضر ما در حال سوال اگر پلوتون جو در حال رفتن به سقوط در سال آینده — ممکن است آن را بیشتر انعطاف پذیر از ما فکر” مطالعه منجر نویسنده مایکل فرد مدیر موسسه تکنولوژی ماساچوست والاس رصدخانه اختر فیزیک در بیانیه ای گفت: این هفته است.

بیشتر از آنچه ما می دانیم که در مورد جو پلوتون خود می آید حسن نیت ارائه میدهد از فضاپیمای افق های جدید ماموریت که پرواز توسط این سیاره کوتوله در جولای 2015.

دو هفته قبل از آن حماسه پرواز صوفیه کردم بسیار طولانی-محدوده نگاه پلوتون را هوایی بررسی سیاره کوتوله به عنوان آن را در مقابل یک ستاره از راه دور. صوفیه یک اصلاح بوئینگ 747 جت مجهز به یک نزدیک به 9-پا-گسترده (2.7 متر) تلسکوپ خیره شد به عنوان starlight جریان از طریق پلوتون جو.

این “غیبت” بود قابل مشاهده فقط برای 2 دقیقه و تنها از یک پچ کوچک از اقیانوس آرام در نزدیکی نیوزیلند. صوفیه به موقعیت در مقدار زیادی از زمان در ابتدا اما این هواپیما تا به حال به دوره-درست دو ساعت قبل از این رویداد زمانی که به روز رسانی پیش بینی ها نشان داد که در سایه ضعف را در واقع حل و فصل بر روی امواج 200 مایل (320 کیلومتر) دورتر در شمال از آنچه قبلا تصور.

“گرفتن که سایه نیاز به یک بیت از تقلا. صوفیه سود بودن تلفن همراه, اما تجدید نظر در طرح پرواز گرفته توسط کنترل ترافیک هوایی” ویلیام رسیدن به صوفیه مدیر دانشیار علوم عملیات گفت: در همین بیانیه است.

“وجود دارد چند لحظه زمان اما این تیم با هم کار می کرد و ما رو ترخیص کالا از گمرک” برسد گفت. “ما رسیده پلوتون سایه دقیقا در زمان مناسب و بسیار خوشحال بودند که از آن ساخته شده!”

صوفیه قادر به همکار به لایه میانی از سیاره کوتوله جو جمع آوری داده های مادون قرمز و مرئی نور طول موج. دو هفته بعد در آن پرواز جدید, افق های جمع آوری اطلاعات در مورد بالا و پایین لایه ها در رادیو و فرکانس های اشعه ماورای بنفش.

“این ترکیب مشاهدات در نظر گرفته شود تا در زمان ارائه تصویر کامل ترین و در عین حال از پلوتون اتمسفر” ناسا مقامات نوشت: در همین بیانیه است.

برای مثال افق های جدید’ تصاویر نشان داد که جو مشخص شده است آبی مثل هوا از زمین است. رنگ است که به فکر آمدن حسن نیت ارائه میدهد از ریز ذرات مه که منعکس کننده کوتاه-طول موج نور آبی ترجیحا.

صوفیه مشاهدات تایید وجود آن ذرات و مشخص آنها آشکار است که هر fleck فقط 0.06 برای 0.10 میکرون گسترده مطالعه اعضای تیم گفت:—حدود 1000 برابر نازک تر از موی انسان است.

پس از تجزیه و تحلیل این نتایج دیگر—از جمله اطلاعات جمع آوری شده توسط صوفیه سلف Kuiper رصدخانه هوابرد که در عمل از سال 1975 تا 1995—فرد و همکارانش مشخص شد که پلوتون را رقیق تکامل می یابد به احتمال زیاد در بازه های زمانی کوتاه محو شدن و ضخیم شدن در طی فقط چند سال.

این مختصر چرخه نشان می دهد که چیزی غیر از پلوتون فاصله از خورشید است که رانندگی فراوانی ذرات مه. برای مثال دوره های ضخیم رقیق ممکن است در نتیجه زمانی که به خصوص غنی از یخ مناطق پلوتون سطح دریافت وقت خود را در آفتاب محققان گفتند.

“هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی ما را درک نمی کنند اما ما در حال حاضر مجبور به تجدید زودتر پیش بینی های” فرد گفت. “پلوتون جو ممکن است سقوط آهسته تر از آنچه قبلا پیش بینی شده و یا شاید نه در همه. ما باید برای حفظ و نظارت بر آن را به پیدا کردن.”

مطالعه آنلاین منتشر شد و در نوامبر سال 2019 در مجله Icarus.

این معلوم نیست که چگونه بسیاری از occultations صوفیه قادر خواهد بود به تعقیب کردن: رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بودجه پیشنهادی برای سال 2021 خواهد از بین بردن بودجه برای این برنامه. اما این لزوما حکم اعدام. هیچ بودجه نهایی است تا زمانی که کنگره از آن عبور می کند و صوفیه—یک پروژه مشترک ناسا و آلمان هوافضا مرکز شناخته شده آلمانی آن مخفف DLR—فرار کرده است و پیشنهاد فسخ قبل از.

کپی رایت 2020 Space.comآینده شرکت است. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>