گیاهان و حیوانات و به اشتراک گذاری پاسخ به تغییر آب و هوا

گیاهان و حیوانات قابل ملاحظه ای مشابه را در پاسخ به تغییر شرایط زیست محیطی در سراسر جهان تحقیق می یابد.

این مطالعه ممکن است کمک به توضیح آنها توزیع فعلی و چگونه آنها را در پاسخ به تغییرات آب و هوایی در آینده است.

گیاهان و حیوانات اساسا متفاوت در بسیاری از, اما یکی از بارز ترین است که در نحوه برخورد آنها با درجه حرارت.

“هنگامی که آن را آفتابی و داغ که آنها در یک لحظه اکثر حیوانات به سادگی می توانید حرکت به پیدا کردن برخی از سایه و خنک می گوید:” مطالعه سرب نویسنده John J. wiens را استاد بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی در دانشگاه آریزونا. “گیاهان از سوی دیگر باید به ماندن در جایی که آنها هستند و تحمل این دماهای بالاتر است.”

با هوی لیو و Quing آنچه از جنوب چین باغ گیاه شناسی wiens را تجزیه و تحلیل داده های آب و هوایی از 952 گونه های گیاهی و 1,135 گونه های مهره داران. آنها شامل بسیاری از گروه عمده از گیاهان گلدار از اوکس به ارکیده به علف ها و همه گروه عمده زمینی مهره داران از جمله قورباغه و سمندر و سوسمار و مار و لاک پشت, crocodilians پرندگان و پستانداران.

این تیم با استفاده از داده های آب و هوایی و دقیق تکاملی درختان به آزمون 10 فرضیه درباره بارش و دما در شرایط که در آن هر گونه رخ می دهد و چگونه این تغییر در طول زمان و در میان گونه است. این مجموعه ای از شرایط است که همچنین به عنوان شناخته شده “آب و هوایی” تو رفتگی در دیوار از هر گونه.

آب و هوایی تو رفتگی در دیوار از یک گونه منعکس کننده که در آن می تواند زندگی می کنند wiens را توضیح می دهد—برای مثال در مناطق استوایی در مقابل هوای معتدل منطقه و یا در سطح دریا در مقابل بالای کوه—و چگونه آن را در پاسخ به تغییر آب و هوا.

یک گونه با گسترده آب و هوایی در تو رفتگی در دیوار می تواند به طور گسترده ای در بسیاری از شرایط مختلف است و ممکن است به خصوص انعطاف پذیر برای تغییر آب و هوا. یک گونه با یک تو رفتگی در دیوار باریک از سوی دیگر ممکن است یک توزیع کوچک و ممکن است به خصوص در معرض خطر تغییر آب و هوا. درک آب و هوایی سوله مهم است برای پاسخ دادن به بسیاری از اساسی ترین و فوری سوال در اکولوژی و تکامل.

برای همه 10 فرضیه که نویسندگان آزمایش آنها دریافتند که گیاهان و حیوانات نشان داد الگوهای مشابه از تو رفتگی در دیوار تکامل است. برای مثال به طور متوسط هر یک از گونه های گیاهی و حیوانی زندگی مشابهی از وسعت از شرایط محیطی. وسعت شرایط است که هر گونه زندگی می کند همچنین تغییرات در همان راه را در سراسر جهان در هر دو گروه با گونه های گیاهی و جانوری در مناطق گرمسیری یافت می شود تنها در یک محدوده باریک از درجه حرارت و کسانی که در مناطق معتدل تحمل طیف گسترده ای از درجه حرارت است. بعلاوه آب و هوایی سوله از گیاهان و حیوانات تغییر در نرخ مشابه در طول زمان است.

این نتایج می تواند کمک به توضیح بسیاری از الگوهای اساسی در طبیعت است. به عنوان مثال مجموعه های مختلف از گونه های گیاهی و حیوانی تمایل به رخ می دهد در ارتفاعات مختلف آن متفاوت است و در دما و بارش. در جنوب غربی ایالات متحده برای مثال در ارتفاعات مختلف خانه را به مجموعه های مختلف از گونه های گیاهی و جانوری از کم ارتفاع بیابان به مراتع به جنگل بلوط به جنگل های کاج به صنوبر صنوبر جنگل ها در ارتفاعات بالاتر است.

“پس هر یک از گونه های گیاهی و جانوری تحمل مشابه محدود وسعت شرایط آب و هوایی—به طور متوسط—شما را تا پایان با مجموعه های مختلف از هر دو گونه های گیاهی و جانوری را در ارتفاعات مختلف در امتداد شیب کوه” wiens را توضیح می دهد.

این یافته ها همچنین ممکن است کمک به توضیح دهد که چرا مجموعه های مختلف از گونه رخ می دهد در مناطق معتدل و گرمسیری مناطق در هر دو گروه و به همین دلیل گیاهان و حیوانات تمایل به نقاط مهم تنوع زیستی بالا و گونه های اعداد در همان مکان—برای مثال کوه های آند در آمریکای جنوبی است.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که چگونه آینده تغییر آب و هوا ممکن است بر گونه های گیاهی و حیوانی.

“پیدا کردن که گیاهان و حیوانات را شبیه تو رفتگی در دیوار breadths و نرخ ممکن است کمک به توضیح دهد که چرا انقراض محلی از تغییرات آب و هوایی رخ داده در فرکانس مشابه در گیاهان و حیوانات تا کنون و به همین دلیل سطوح مشابه گونه های در حال انقراض پیش بینی شده برای هر دو گروه در آینده می گوید:” wiens را. “گونه با گسترده تر سوله و سریع تر نرخ های بهتر ممکن است قادر به زنده ماندن تغییر آب و هوا بیش از 50 سال آینده و تو رفتگی در دیوار breadths و نرخ بسیار مشابه بین گیاهان و حیوانات به طور کلی.”

علاوه بر این پیدا کردن که گونه های سازگار به یک محدوده باریک از درجه حرارت در مناطق استوایی کمک می کند تا توضیح دهد که چرا یک فرکانس بالاتر از انقراض پیش بینی شده است وجود دارد در منطقه معتدل و حتی گرم شدن کره زمین ممکن است مشابه یا حتی بیشتر در عرض های جغرافیایی بالاتر.

نویسندگان همچنین نشان داد که در هر دو گیاهان و حیوانات و گونه به نظر می رسد که بیشتر مشکل تطبیق با سرعت به درجه حرارت گرمتر و خشک کن شرایط نسبت به کولر و وتر شرایط. هر دو گیاهان و حیوانات ممکن است دشوار است به ویژه زمان تطبیق با افزایش دما و خشکسالی مربوط به گرم شدن کره زمین.

این مطالعه به نظر می رسد در طبیعت بوم شناسی و تکامل

منبع: دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>