فیزیکدانان کشف ترفند جدید برای ایجاد ثبات در راکتورهای همجوشی

به دست گرفتن کنترل

یک تیم تحقیقات فیزیک در دانشگاه پرینستون داشت ممکن است یک راه جدید برای کنترل همجوشی واکنش افزایشی گام به سمت ساخت fusion energy جام مقدس تولید انرژی یک واقعیت است.

بسیاری از راکتورهای همجوشی امروز استفاده از نور عناصر در فرم از پلاسما به عنوان سوخت. مشکل این است که این عنصری پلاسمای بسیار داغ عملا به عنوان گرم به عنوان خورشید — و بسیار غیر قابل پیش بینی و سخت به کنترل.

مغناطیسی سلیمان

اما ممکن است راه را به زور پلاسما به انجام آنچه ما می خواهیم بیشتر قابل پیش بینی و کارآمد به عنوان دقیق در جدید نظری مقاله منتشر شده در مجله فیزیک پلاسما.

پرینستون تیم متوجه شد که تیراندازی فرکانس رادیویی امواج که سوپر واکنش های همجوشی گرما در داخل یک راکتور به طور بالقوه می تواند به کاهش شانس “مغناطیسی سلیمان” — حباب-مانند ساختار است که می تواند پرتاب همجوشی واکنش های خارج از ضربت سخت زدن تحریک ناگهانی منتشر شده از انرژی است.

“ما می خواهیم به سلیمان نه به رشد” توضیح داد: Eduardo Rodriguez, یک دانشجوی کارشناسی ارشد در پرینستون برنامه در فیزیک پلاسما و نویسنده اول این مقاله, در بیانیه ای گفت. “با تمرکز بر این می تواند منجر به بهبود ثبات راکتورهای همجوشی.”

ادامه مطلب: موج رادیو دستیابی به موفقیت کمک می کند تا ایجاد ثبات در همجوشی واکنش [Popular Mechanics]

بیشتر در fusion: Fusion راه اندازی ادعای دستیابی به موفقیت را فراهم خواهد کرد “نامحدود” انرژی

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>