فیزیکدانان انتقاد استفان ولفرام را “تئوری همه چیز”

استفان ولفرام سرزنش خود را برای تغییر چهره و فیزیک هر چه زودتر.

“من فکر تقصیر خودم نیست که پس از انجام این 20 سال پیش” فیزیکدان تبدیل نرم افزار کارآفرین می گوید. “به نمایشگاه من هم تقصیر بعضی از مردم در فیزیک جامعه برای تلاش برای جلوگیری از این اتفاق 20 سال پیش. آنها موفق بودند.” در سال 2002 پس از سالها کار ولفرام خود منتشر نوع جدیدی از علم یک از 1200-صفحه magnum opus جزئیات ایده کلی است که طبیعت اجرا می شود در ultrasimple محاسباتی قوانین. کتاب های فوری بهترین فروشنده و دریافت درخشان بررسی: نیویورک تایمز آن را به نام “کلاس اول فکری هیجان است.” اما ولفرام استدلال در بر داشت چند تبدیل در میان دانشمندان است. کار خود را انجام و او رفت و برگشت به در حال اجرا خود را در شرکت نرم افزاری Wolfram Research. و این جایی است که همه چیز باقی مانده تا ماه گذشته هنگامی که همراه با نفس مطبوعات پوشش (و 448-صفحه preprint مقاله) ولفرام اعلام کرد که ممکن است “راه به تئوری بنیادی از فیزیک” خود را بر پایه ایده های غیر متعارف. یک بار دیگر فیزیکدانان در حال ديپلمات—در هیچ بخش کوچکی آنها می گویند از آنجا که تئوری های موجود انجام یک کار بهتر از مدل است.

در قلب آن Wolfram جدید روش محاسباتی تصویر از کیهان—که در آن قوانین اساسی که جهان اطاعت شبیه خط از کد کامپیوتر. این کد عمل بر روی یک نمودار شبکه ای از نقاط با ارتباط بین آنها است که رشد می کند و تغییرات را به عنوان منطق دیجیتال از کد کلیک رو به جلو یک گام در یک زمان. با توجه به Wolfram این نمودار این است که اساسی ترین مسائل جهان است. از آغاز فروتن از یک نمودار کوچک و کوتاه مجموعه ای از قوانین افسانه ای سازه های پیچیده می تواند به سرعت ظاهر می شود. “حتی زمانی که قوانین اساسی برای یک سیستم بسیار ساده رفتار سیستم به عنوان یک کل می تواند اساسا خودسرانه غنی و پیچیده” او نوشت: در یک پست وبلاگ به طور خلاصه ایده. “و این من فکر کردم: می تواند به جهان کار به این شکل؟” ولفرام و همدست خود را Jonathan Gorard فیزیک دکترای خود را در دانشگاه کمبریج و مشاور در ولفرام تحقیقات دریافتند که این نوع مدل می تواند تکثیر برخی از جنبه های کوانتومی و نظریه انیشتین نظریه نسبیت عام دو اساسی ارکان فیزیک مدرن.

اما ولفرام مدل توانایی ترکیب در حال حاضر پذیرفته شده در فیزیک است و نه لزوما که قابل توجه است. “این نوع از بی نهایت انعطاف پذیر فلسفه که در آن صرف نظر از آنچه هر کسی که گفت درست بود در مورد فیزیک آنها پس از آن می تواند ادعا, “اوه, بله, شما می توانید از پیوند چیزی شبیه به آن بر روی مدل ما” می گوید: “اسکات Aaronson یک کامپیوتر کوانتومی دانشمند در دانشگاه تگزاس در آستین.

وقتی پرسیده شد که در مورد چنین انتقادات Gorard موافق—به یک نقطه. “ما فقط نوع اتصالات چیز” او می گوید. “اما ما فقط انجام می دهند به طوری که ما در واقع می تواند رفتن و انجام یک نظام جستجو” برای قوانین خاص که متناسب با آن جهان ما.

ولفرام و Gorard هنوز یافت نمی شود هر گونه محاسباتی قوانین کسانی که با الزامات ، و بدون آن قواعد آنها می توانند هر قطعی, بتن, پیش بینی های جدید است که می تواند به صورت تجربی مورد آزمایش قرار. در واقع با توجه به منتقدان Wolfram مدل هنوز حتی تکثیر ترین پایه های کمی پیش بینی های معمولی فیزیک. “تجربی پیش بینی [فیزیک کوانتوم و نسبیت عام] تایید شده است به بسیاری از اعشار—در برخی موارد به دقت از یک قسمت در [10 میلیارد] می گوید:” دانیل هارلو یک فیزیکدان در موسسه تکنولوژی ماساچوست. “تا کنون من هیچ نشانه ای که این می تواند انجام شود با استفاده از انواع ساده از [محاسباتی قوانین] حمایت توسط ولفرام. موفقیت های او ادعا می کند در بهترین حالت کیفی است.” حتی کیفی که موفقیت محدود است: وجود ویژگی های بسیار مهم از فیزیک مدرن گم شده از این مدل است. و بخش هایی از فیزیک است که در آن می توانید کیفی تولید بیشتر وجود دارد چرا که ولفرام و همکارانش قرار داده و آنها را در برای شروع با. این ترتیب است که شبیه به اعلام “‘اگر ما فرض کنید که یک خرگوش از کلاه و سپس قابل توجه این خرگوش خواهد بود که از کلاه,'” Aaronson می گوید. “و پس از [رفتن] و در مورد چگونه قابل توجه آن است.”

جای تعجب نیست Wolfram مخالف است. او ادعا می کند که مدل تکرار شده است بسیاری از فیزیک بنیادی در حال حاضر. “از بسیار ساده مدل ما قادر به تولید مثل نسبیت خاص, نسبیت عام و اصلی نتایج مکانیک کوانتومی,” او می گوید: “که البته آنچه را که منجر به بسیاری از دقیق کمی پیش بینی فیزیک بیش از قرن گذشته.”

Wolfram حتی منتقدان اذعان دارند که او را در مورد حداقل یک چیز است: واقعا جالب است که ساده محاسباتی قوانین می تواند منجر به چنین پدیده های پیچیده. اما آنها شتاب به اضافه کردن که به سختی اصلی کشف. ایده “می رود قبل از Wolfram,” هارلو می گوید. او به نقل از کار محاسبات پیشگامان آلن تورینگ در 1930s و جان فون نویمان در 1950s به عنوان ریاضیدان جان کانوی در اوایل 1970s. (کانوی یک استاد دانشگاه پرینستون درگذشت COVID-19 ماه گذشته.) به خلاف Wolfram اصرار دارد که او برای اولین بار به کشف کنند که عملا بی حد و حصر پیچیدگی می تواند بوجود می آیند از قوانین ساده در 1980s. “جان فون نویمان او کاملا نمی بینم این” ولفرام می گوید. “جان کانوی همین است.”

از نابغه به ولخرج دانشمند

متولد در لندن در سال 1959 ولفرام یک کودک نابغه که به مطالعه در کالج اتون و دانشگاه آکسفورد قبل از کسب مدرک دکتری در رشته فیزیک نظری در موسسه فناوری کالیفرنیا در سال 1979 در سن 20 سالگی ، پس از او (Ph. D., Caltech بی درنگ استخدام Wolfram به کار در کنار استادان خود از جمله فیزیکدان ریچارد فاینمن. “من هیچ نمی دانم دیگران در این زمینه است که باید طیف گسترده ای از درک از دکتر ولفرام,” فاینمن در نامه ای نوشت: توصیه او را برای اولین بار به دور از مک آرتور “نابغه مالی” در سال 1981. “او به نظر می رسد به کار کرده اند و بر همه چیز است و برخی از اصلی یا دقیق قضاوت در هر موضوع است.” Wolfram برنده گرنت—در سن 21 ساخت و او را در میان جوانترین برای دریافت جایزه شد و یک عضو هیات علمی در Caltech و پس از آن در دراز مدت عضو در موسسه مطالعات پیشرفته در پرینستون نیوجرسی در حالی که در دومی به او علاقه مند شد و در ساده محاسباتی سیستم و سپس با انتقال به دانشگاه ایلینوی در سال 1986 شروع به یک مرکز تحقیقاتی به بررسی ظهور پدیده های پیچیده. در سال 1987 او تاسیس ولفرام تحقیقات و مدت کوتاهی پس از ترک دانشگاه در دسترس نباشد. نرم افزار گل سرسبد شرکت, محصول, Mathematica است قدرتمند و چشمگیر قطعه ای از ریاضیات نرم افزار فروخته است که میلیون ها نسخه است و امروز تقریبا در همه جا در فیزیک و ریاضیات بخش در سراسر جهان است.

سپس در 1990s Wolfram تصمیم به بازگشت به تحقیقات علمی—اما بدون حمایت و ورودی های ارائه شده توسط یک سنتی تحقیقات محیط زیست است. با خود حساب او منزوی خود را برای حدود یک دهه در کنار هم قرار دادن آنچه که در نهایت تبدیل به یک نوع جدید از علم با کمک یک ارتش کوچک از کارکنان خود را.

پس از انتشار کتاب رسانه ها شد ensorcelled با تصویر عاشقانه قهرمانانه خارجی بازگشت از بیابان به تنهایی تغییر همه از علم است. سیمی دوبله ولفرام “مردی که ترک خورده کد برای همه چیز” در پوشش آن. “ولفرام به دست آورده است برخی از حقوق bragging و” نیویورک تایمز اعلام کرد. “هیچ کس تا به کمک بیشتر seminally به این شیوه جدیدی از تفکر در مورد جهان است.” در عین حال پس از آن, به عنوان در حال حاضر محققان تا حد زیادی نادیده گرفته و تمسخر کار خود را. “وجود دارد یک سنت از دانشمندان نزدیک شدن به سالخوردگی به آمده تا با بزرگ غیر محتمل تئوری” اواخر فیزیکدان Freeman Dyson گفت نیوزویک در سال 2002. “ولفرام غیر معمول است که او را به انجام این کار در 40s.”

Wolfram داستان دقیقا مرتب کردن بر اساس است که بسیاری از مردم می خواهید به شنیدن دلیل آن مسابقات آشنا ضربان دراماتیک قصه از علم تاریخ است که آنها در حال حاضر می دانید: تنها نابغه (معمولا سفید و نر), کارگر در ابهام و رد استقرار ظهور از انزوا پیروزمندانه بتواند یک قطعه از حقیقت است. اما این به ندرت—اگر تا کنون—چگونه کشف علمی در واقع گستراند. وجود دارد نمونه هایی از تاریخ علم است که سطحی مناسب این تصویر: فکر می کنم از آلبرت انیشتین دور زحمتکش در نسبیت به عنوان مبهم سوئیس ثبت اختراع کارمند در نوبه خود از قرن 20th. یا برای مثال اخیر را در نظر بگیرید ریاضیدان Andrew Wiles کار خود را در اتاق زیر شیروانی به صورت سال به اثبات آخرین قضیه فرما در نهایت قبل از اعلام موفقیت خود را در سال 1995. اما به تصویر کشیدن اکتشافات آن به عنوان کار یک نابغه عاشقانه آن را به عنوان belies واقعی روند کار علم است. علم یک گروه تلاش است. انیشتین در تماس نزدیک با پژوهشگران از روز خود را و نیرنگ کار به دنبال یک مسیر گذاشته شده توسط دیگر ریاضیدانان فقط چند سال قبل از او آغاز شده است. هر دو از آنها فعال شرکت کنندگان به طور منظم در جامعه علمی. و حتی پس از آنها باقی می ماند استثنا برای این قانون است. عمده ترین پیشرفت های علمی هستند به مراتب بیشتر مشارکتی—فیزیک کوانتوم برای مثال توسعه داده شد به آرامی بیش از یک ربع قرن توسط ده ها تن از فیزیکدانان در سراسر جهان است.

“من فکر می کنم مفهوم معروف است که فیزیکدانها در جستجوی eureka لحظه ای که در آن آنها را کشف نظریه ی همه چیز است که یکی از تاسف می گوید:” کتی مک کیهان شناسی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی. “ما نمی خواهیم برای پیدا کردن بهتر و کامل تر از نظریه. اما ما در راه رفتن در مورد آن این است که آزمون و اصلاح مدل های ما به دنبال تناقضات و تدریجی کار راه ما را به سوی بهتر و کامل تر از مدل های.”

اکثر دانشمندان را به آسانی به شما بگویم که خود نظم و انضباط است و همیشه بوده است—مشترک اجتماعی روند. هیچ کس نمی تواند انقلابی در یک زمینه علمی بدون گرفتن بحرانی ارزیابی و نهایی اعتبار از همسالان خود. امروز این نیاز انجام شده است از طریق بررسی دقیق—فرآیند Wolfram منتقدان می گویند که او به دور خود می گیرد. “قطعا وجود دارد بدون هیچ دلیل که ولفرام و همکاران او باید قادر به دور زدن رسمی بررسی دقیق” مک می گوید. “و آنها قطعا احتمال بسیار بهتر از گرفتن بازخورد مفید از فیزیک جامعه اگر آنها انتشار نتایج خود را در یک فرمت در واقع ما باید از این ابزار برای مقابله با است.”

مک است که نه تنها در نگرانی خود را. “این سخت است به انتظار فیزیکدانان به شانه را از طریق صدها صفحه از یک نظریه جدید از آبی با تجمع در قالب مقالات سمینارها و کنفرانس سخنرانی می گوید:” Sean Carroll یک فیزیکدان در Caltech. “من شخصا احساس می کنم آن موثر تر خواهد بود به نوشتن مقالات کوتاه پرداختن به مشکلات خاص این نوع رویکرد به جای اعلام دستیابی به موفقیت بدون بررسی صلاحیت.”

پس چرا Wolfram اعلام ایده های خود را در این راه ؟ چرا مسیر سنتی? “من واقعا بر این باورند ناشناس و داوری” او می گوید. “من فکر می کنم آن را فاسد. این همه غول داستان تا حدودی فاسد, بازی من می گویند. من فکر می کنم آن را نوعی اجتناب ناپذیر اتفاق می افتد که با این سیستم های بزرگ. حیف.”

پس چه هستند Wolfram به اهداف ؟ او می گوید: او می خواهد توجه و بازخورد از فیزیک جامعه است. اما او غیر متعارف رویکرد—درخواست عمومی نظرات بسیار طولانی کاغذ—تقریبا تضمین می کند آن را باید مبهم باقی می ماند. Wolfram می گوید او می خواهد فیزیکدانان’ احترام. آنهایی مشورت برای این داستان گفت: به دست آوردن آن نیاز به او را به رسمیت شناختن و تعامل با قبل از کار دیگران در جامعه علمی است.

و زمانی که با ارائه برخی از پاسخ از دیگر فیزیکدانان در مورد کار خود را ولفرام فوق العاده unenthused. “من با ساده لوحی از سوالات است که شما در حال برقراری ارتباط” او grumbles. “من سزاوار بهتر است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>