PFAS مواد شیمیایی خزنده از طریق خاک به آبهای زیرزمینی

این گزارش سطح per – و polyfluoroalkyl مواد یا PFAS در آب های زیرزمینی می تواند “فقط نوک کوه یخ” را به عنوان بسیاری از مواد شیمیایی هستند که هنوز مهاجرت پایین به آرامی از طریق خاک, محققان می گویند.

نزدیک به 3,000 مواد شیمیایی مصنوعی متعلق به PFAS کلاس. آنها شده اند با استفاده از 1940s در بسته بندی مواد غذایی و آب-مقاوم در برابر پارچه نچسب محصولات جعبه های پیتزا و رنگ و فوم آتش نشانی و, با توجه به سازمان حفاظت محیط زیست.

این مواد شیمیایی برای ورزش کردن در محیط و یا در بدن و تعداد فزاینده ای از تحقیقات نشان داده اند که PFAS آلودگی در منابع آب است که به طور گسترده در ایالات متحده و قرار گرفتن در معرض که برای سلامتی مضر است.

“از آنجا که PFAS هستند در بسیاری از مواد مصرفی و محصولات صنعتی آنها می توانید به فاضلاب. گیاهان درمان هستند طراحی شده است برای درمان این ترکیبات بنابراین این مواد شیمیایی تنها ماندن در آن آب به دریافت مورد استفاده مجدد قرار. این اسپری در زمین فوتبال و یا مورد استفاده برای شارژ کردن سفره های آب برای مثال می گوید:” coauthor علامت Brusseau استاد علوم محیط زیست در دانشگاه آریزونا.

“PFAS همچنین می توانید به biosolids که در زمین-استفاده به عنوان کود بنابراین وجود این همه منابع که بدان معنی است که آنها می توانند وارد محیط زیست در بسیاری از دوره های زمانی مختلف و بارها و بارها.”

به درک که چگونه مواد شیمیایی مهاجرت از طریق خاک بین سطح زمین و آبهای زیرزمینی–منطقه ای به نام vadose zone–محققان یک رمان مدل ریاضی برای شبیه سازی های مختلف فرآیندهای پیچیده است که تحت تاثیر حمل و نقل و حفظ و نگهداری از این مواد شیمیایی.

مدل خود را نشان می دهد که اکثریت PFAS مواد شیمیایی و تجمع در مکان هایی که هوا باعث می شود تماس با سطح آب به دام افتاده در خاک که به طور قابل توجهی کند می کند مواد شیمیایی’ نزولی مارس به آب های زیرزمینی. محققان دریافتند که مواد شیمیایی حرکت خواهد کرد حتی آهسته تر از انتظار می رود از طریق درشت دانه از خاک ریز دانه خاک.

“این به این معنی است که اکثریت PFAS هنوز هم در خاک و آنها در حال مهاجرت پایین به آرامی در راه شبیه به یک بمب ساعتی می گوید:” نویسنده سرب بو Guo استاديار گروه هيدرولوژي و علوم جوی.

قبلی مشاهدات نشان داد که PFAS مواد شیمیایی در حال حرکت بودند به آرامی از طریق خاک قبل از رسیدن به آب های زیرزمینی, اما هیچ کس درک چرا. مدل تعریف مکانیسم های پشت بسیار آهسته مهاجرت دیده می شود در این زمینه است.

“این است تا مفاهیم برای تمرکز بر بازسازی” Guo می گوید. “تا کنون آب های زیرزمینی شده است تمرکز, اما ما باید در واقع تمرکز بر خاک است که در آن بسیاری از PFAS هستند و خواهد بود برای یک مدت زمان طولانی ؟ یا ما صبر و آلودگيها از آب های زیرزمینی برای چندین دهه و یا قرن ها؟”

این مدل می تواند کار را برای هر یک از PFAS مواد شیمیایی اما محققان به طور خاص شبیه سازی شده PFOS یا perfluorooctanesulfonate است که معمولا در بر داشت در آتش نشانی فوم و نگرانی اصلی.

“یکی از اهداف ما در آینده خواهد بود به درخواست این مدل به سایت های مختلف می گوید:” Brusseau. “پس امیدوارم مفید خواهد بود برای سیاستگذاران تنظیم کننده های زیست محیطی مشاوران برای انجام ارزیابی.”

این یافته ها به نظر می رسد در تحقیقات منابع آب.

منبع: دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su