آفت کش ها در حال کشتن Andean شاهرخ

این شروع می شود با بوی مرگ.

بالا آرژانتینی دشت یک آند شاهرخ (Vultur gryphus)—یکی از بزرگترین پرواز گونه های پرنده—جلب متمایز عطر از زوال جسم در باد. آن را به سرعت توسط دیگر پیوست condors شاید یک دوجین یا بیشتر که شروع به چرخش در الگوی آشنا از همه مردار دوست کرکسهای.

به زودی عظیم condors جاسوسی منبع بوی خوشمزه: یک مرده گوسفند یا بز دروغ گفتن در یک زمینه است. پرندگان گرسنه سرعت زاویه برای فرود از زمین های اطراف بدن و شروع به تغذیه پاره شدن به پوست و گوشت خود تیز منقار.

سپس condors نیز شروع به مردن.

در ابتدا آنها به نظر می رسد صرفا گیجی. سپس آنها شروع به تلو تلو خوردن تشنج و سقوط در اطراف مرده گوسفند. چند ممکن است سعی کنید به پرواز پرنده توانا بال که دهانه 10—تنها به سقوط به زمین فقط چند متری دور.

در نهایت این زمینه آشغال با مرده condors. چند اگر هر گونه فرار.

این صحنه وحشتناک بازی های برگزار شده است را چندین بار در آرژانتین در سال های اخیر است. در یک حادثه ساخته شده است که در سراسر جهان عناوین 34 آند condors درگذشت در یک سایت در سال 2018—ضربه ای بزرگ به یک گونه با جمعیت فقط 6,700 مادر افراد حدود 2500 که زندگی در آرژانتین است.

چه کشتار این پرندگان ؟ غم انگیز آن را مورد آزار و اذیت توسط آفت کش ها. صاحبان دام که دلیلی ترس تحمیل condors—که تنها خوردن مردار (نه زنده طعمه)—جذب پرندگان با مرده گوسفند و دیگر حیوانات با رنگ و لعاب قدرتمند و غیر قانونی سم آفت کش ها مانند carbofuran و parathion. آنها می دانند که هر چیزی که می خورد لاشه را به سرعت می میرند—در تئوری ترک بقیه در نزدیکی دام “امن” از شکارچیان.

آند condors نیست, تنها هدف است. کشاورزان همچنین استفاده از آفت کش ها مملو از اجساد برای فریب در pumas, روباه, lynx, عقاب و دیگر شکارچیان که واقعا گاهی اوقات شکار بر دام است.

اما آن را condors شده است که سخت ترین ضربه از عمل. یک مقاله جدید منتشر شده Jan. 15 در مجله Biological Conservation تماس مسمومیت “بزرگترین تهدید برای آند شاهرخ.”

“ما نتیجه گیری کرد که این مشکل می تواند منجر به انقراض گونه اگر ما انجام اقدام فوری می گوید:” این مقاله نویسنده سرب کارلوس I. Piña, یک زیست شناس با Universidad Autonoma de Entre Rios.

پینا و محققان همکار—Rayen Estrada Pachecoab N. لوئیس Jácome Vanesa Astore و Carlos E. Borghi—مطالعه 301 پرندگان تحت درمان و یا جمع آوری شده توسط آند شاهرخ نجات مرکز در آرژانتین بین سال های 2001 و 2018. با استفاده از سوابق و necropsies آنها شناسایی 21 مسمومیت حوادث در آرژانتین که منجر به کشته شدن تعداد 99 condors—77 مرگ و میر در سال 2017 و 2018 به تنهایی (مقاله شامل نمی شود داده ها از 2019). آنها همچنین شناسایی یکی دیگر از 29 حوادث مسمومیت ممکن است. در برخی از موارد نجات مرکز واقع پرندگان رنج می برند علائم و نشانه های مسمومیت است که مرگ او چند ساعت پس از کشف.

این پژوهشگران همچنین دریافتند که مسمومیت رخ می دهد در سراسر آرژانتین باید در افزایش فرکانس از آغاز تا سال 2017 و در حال حاضر نمایندگی 79 درصد از مرگ و میر گزارش شده به مرکز نجات.

یک آند شاهرخ در حفاظت پرورش برنامه ملی Aviary در پیتسبورگ. اعتبار: John R. پلات/The Revelator فلیکر (CC BY-NC-ND 3.0).

این مرگ و میر به ویژه نگران کننده به دلیل condors در حال حاضر به صورت یک طیف وسیعی از تهدیدات دیگر از جمله غیر قانونی شکار و مسمومیت با سرب (شبیه به کالیفرنیا condors) و برخورد با خطوط برق.

در بالا از آن, رشد جمعیت خود به آرامی تحت بهترین شرایط ،

“Condors بسیار پایین باروری, نرخ” پینا توضیح می دهد. آنها نمی رسیدن به بلوغ جنسی تا زمانی که آنها 9 یا 10 سال و سپس آنها را فقط در لانه هر دو سال و افزایش یک واحد در یک زمان.

آن را در حال حاضر احتمال دارد که بیشتر آند condors در حال مرگ هستند از متولد شدن.

“این مرگ و میر رخ می دهد در یک میزان و در یک مقیاس است که اجازه نمی دهد طبیعی بازیابی از افراد به جمعیت می گوید:” پینا.

و آن را نه فقط condors کشته شدن. بدن حیوانات از هشت گونه های دیگر یافت شده در نزدیکی مرده condors با توجه به این مقاله است. این شامل آمریکا سیاه و سفید کرکسهای (Coragyps atratus), کلپ gull (کاکایی dominicanus), ملینا را hog-بینی skunks (Conepatus chinga) و pumas (Puma concolor).

این سموم نیز مضر برای انسان است. “وجود دارد دهان پرونده از موارد افراد مسموم با قرار دادن این سموم” پینا می گوید. این خطری برای مسئولان وظیفه تمیز کردن کشتن سایت های. EPA لینک حاد کوتاه مدت parathion قرار گرفتن در معرض عصبی مرکزی و اختلالات افسرده سلول های قرمز خون, فعالیت, تهوع و دیگر خطرات بهداشتی.

و پس از آن وجود دارد تصویر بزرگ: هزینه های زیست محیطی از نداشتن condors در چشم انداز اگر این مشکل همچنان ادامه دارد.

“کرکسهای اشغال یک نقش اساسی در اکوسیستم پس از آنها از بین بردن لاشه حیوانات مرده که اگر حذف نمی شوند منابع عفونت و می تواند بر سلامت انسان” پینا می گوید. “آنها مانند بزرگ, طبیعی, پاک کننده.”

در اضافی به انجام است که محیط زیست نقش condors نیز باید فرهنگی اهمیت است.

“برای مردم بومی آمریکای جنوبی است و مقدس پرنده ای که متصل به جهان ما زندگی می کنند با کیهان” پینا می گوید. “ما condors در نمادهای سپر و پرچم از کشورهای آند. از دست دادن این پرندگان نیز نشان دهنده بزرگ فرهنگی دست دادن برای جامعه ما است.”

آند شاهرخ گسترش بال خود را در ملی Aviary در پیتسبورگ. اعتبار: John R. پلات/The Revelator فلیکر (CC BY-NC-ND 3.0).

با condors انجام بسیاری از نقش مهم و فراوانی مسمومیت افزایش, چگونه ما در حل این مشکل ؟

پینا و همکار خود را, محققان توصیه می کنند رویکرد سه لایه.

اول شامل آموزش صاحبان دام مورد اهمیت condors و سلامت خطرات ناشی از آفت کش ها. “ما اعتقاد داریم که کار در آموزش و پرورش مورد خطرناکبودن از استفاده از این طعمه سمی است که یکی از خطوط عمل مورد نیاز برای رسیدگی به این مشکل” پینا می گوید.

که نمی خواهد همه چیز را حل کند او اذعان دارد چرا که برخی از مردم در حال حاضر می دانیم این سموم خطرناک هستند اما استفاده از آنها به هر حال.

که ما به ارمغان می آورد به حل دوم: حفاظت از دام است. “ضروری است برای پیدا کردن راه هایی برای کاهش شکار بدون تاثیر بر محیط زیست و سلامت” پینا می گوید. “یک مثال می تواند اختلاط گاو حفاظت سگ که نشان داده شده است به طور قابل ملاحظه ای کاهش شکار در پاتاگونیا آرژانتین.” محققان شروع مطالعات با گاو پرورش دهندگان به درک تکنیک های مختلف در حال حاضر در حال استفاده در نقاط مختلف کشور و همچنین به عنوان چگونه دامداران درک دام ضرر و زیان آنها را تجربه.

درجه سوم شامل قانون است. این آفت کش ها در حال حاضر غیر قانونی—parathion ممنوع شد در آرژانتین در سال 1993 و یک قانون جدید ممنوعیت carbofuran و چهار آفت کش های دیگر به اثر رفت در ماه اکتبر گذشته—اما آنها به طور گسترده ای استفاده می شود به هر حال. پینا می گوید: اضافه کردن یک قانون می تواند کمک به مقابله با آن. “ما اعتقاد داریم که این امر می تواند بهتر به یک قانون ملی در ردیابی و نسخه ای از داس به طوری که تجارت خود را تنظیم شده است و فروش این محصولات تحت یک حرفه ای نسخه,” او می گوید. “این راه دسترسی آسان از این محصولات خواهد بود کاهش یافته است.”

آرژانتین در ضمن نمی گرفتن مشکل به آرامی. در علاوه بر این به های اخیر آفت کش ها ممنوع, این کشور و شریک بنیاد به تازگی راه اندازی Estrategia Nacional کنترا Cebos Tóxicos (“استراتژی ملی در برابر مسموم مردار”). “این [برنامه] با هدف بهبود تشخیص و درمان موارد مسمومیت به حداقل رساندن خطر برای پرسنل درگیر در این پروسه” پینا گزارش. “این طرح همچنین با هدف تولید بیشتر و دقیق دانش از این سایت از بزرگترین جنگ به منظور هدایت تلاش های حفاظت و توسعه جامعه و آموزش و پرورش.”

مقدار زیادی از کار باقی مانده است که باید انجام شود برای نجات آند شاهرخ از این تهدید در حال ظهور است اما با بیش از 1 درصد از تمام آند condors کشته ها از سال 2017, محققان می گویند از آن زمان برای آرژانتین—و شاید کشورهای همسایه—به عمل می کنند. در غیر این صورت بزرگ پرندگان ممکن است فقط یکی دیگر از ضعف نسل اینده از مرگ در باد.

این پست برای اولین بار به نظر می رسد در Revelator در فوریه 3 سال 2020

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im