مردم فکر می کنم “خبر جعلی’ آثار بیشتر بر دیگران

“خبر جعلی” الهام بخش مصرف کنندگان به تقاضا اقدام اصلاحی از شرکت ها حتی اگر این شرکت یک قربانی جعلی, اخبار, داستان, گزارش محققان.

این مطالعه جدید همچنین پشتیبانی از این ایده است که اکثر مردم احساس می کنند بهتر است در تشخیص جعلی اخبار نسبت به افراد دیگر هستند—و متوجه شد که خبر جعلی را افزایش می دهد خواستار بهبود رسانه های دیجیتال سواد.

“ایده این است که من کمتر تحت تاثیر خبر جعلی از شما یک مثال از چیزی به نام سوم شخص اثر می گوید:” اولین نویسنده Yang Cheng, دستیار استاد ارتباطات در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی.

“سوم شخص اثر پیش بینی کرد که مردم تمایل به درک که رسانه های جمعی پیام اثر بیشتری در دیگران نسبت به خود و متوجه شدیم که این اثر تلفظ در میان مصرف کنندگان که با استفاده از رسانه های اجتماعی. ما همچنین متوجه شدیم که سوم شخص اثر نقش مهمی در چگونگی پاسخ مردم به خبر جعلی آنلاین نیست.”

برای این مطالعه محققان داوطلب خدمت سربازی 661 شرکت کنندگان در مطالعه از سراسر ایالات متحده که شناسایی شده به عنوان کوکا کولا مصرف کنندگان است. محققان برای اولین بار به شرکت کنندگان یک مثال از یک خبر جعلی داستان است که گردش در Facebook در سال 2016 که (به دروغ) ادعا کرد که کوکا کولا تا به حال به یاد می آورد بطری از آن Dasani-نام تجاری آب با توجه به حضور آبزی انگل.

سپس محققان از شرکت کنندگان در مطالعه طیف وسیعی از سوالات طراحی شده برای تعیین چگونگی شرکت کنندگان احساس خود را در مورد خبر جعلی و آنچه را احساس باید انجام شود به آن آدرس.

“قویترین پیدا شد که مصرف کنندگان انتظار می رود شرکت ها به مسئولیت برای مبارزه با اخبار جعلی, حتی اگر شرکت در سوال قربانی یک خبر جعلی داستان” چنگ می گوید.

“این خبری است که روابط عمومی حرفه ای می توانید استفاده کنید. آن را برجسته نیاز برای برقراری ارتباط حرفه ای به مرحله و نقش فعالی در پاسخ به خبر جعلی موارد. که می تواند به معنای همکاری با خبرنگاران به ارائه آنها را با اطلاعات دقیق و یا ساخت صحیح اطلاعات به طور مستقیم در دسترس عموم و یا هر دو. اما آن را نشان می دهد که به سادگی آرام بودن و در انتظار بحران به بیش از ضربه ممکن است غیر عاقلانه.

“هر کسی می تواند پخش اخبار جعلی در رسانه های اجتماعی و انتظار از مصرف کنندگان است که تحت تاثیر شرکت ها باید نقش فعال در پرداختن به آن است.”

این مطالعه همچنین نشان می دهد که مصرف کنندگان می خواستم بیشتر باید انجام شود به منظور بهبود سواد رسانه ای و رسانه ای کاربران باید آموخت که چگونه به ارزیابی رسانه های انتقادی.

این پژوهشگران همچنین دریافتند که قدرتمند ترین عامل در راه اندازی این پاسخ از مصرف کنندگان به نظر می رسد این اثر شخص ثالث. به عبارت دیگر افرادی که بیشترین اعتماد به نفس در توانایی خود را برای تشخیص جعلی اخبار احساس به شدت آن خبر جعلی خواهد نفوذ افراد دیگر است. و بسیار با اعتماد به نفس مصرف کنندگان به احتمال زیاد به تماس برای اقدام اصلاحی از شرکت ها و بهبود سواد رسانه ای در تلاش است.

“این یک مطالعه مشاهدهای نه تجربی است بنابراین ما می تواند ایجاد روابط علی,” چنگ می گوید. “اما تقاضا برای شرکت های بزرگ اقدام روشن است—و آن است که به شدت در ارتباط با سوم شخص اثر است.”

این مقاله به نظر می رسد در ارتباط جمعی و جامعه. اضافی نویسندگان از NC امور خارجه و دانشگاه سان فرانسیسکو. حمایت از کار آمد از از تاریخ و توسعه اعضای هیات علمی در برنامه NC State.

منبع: NC State

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>