سنگریزه ها و اقیانوس ها و زنبور ساعت

نقش ونگار ریگی دادن اتمسفر

ریزش های جوی قطعات در طول زمان یک موضوع مهم برای سیارات سنگی به خصوص کسانی که ممکن است قادر به پناه دادن به زندگی است. زمین آن را به آرامی به مریخ انجام می شود آن را سریع تر. یک مطالعه جدید توسط هاو et al. در مجله اختر فیزیک حفاری به جزئیات کمی متفاوت سناریو: اتمسفر از دست دادن جوان زمین-آنالوگ جهان با در ابتدا عظیم اتمسفر (تحت سلطه مولکولی هیدروژن و هلیم) تشکیل شده از یک به اصطلاح “ریگ-اتحاد” ساز. آنها بررسی از دست دادن مکانیسم مانند شلوار جین فرار هیدرو فرار بادها تاثیر فرسایش photoionization و photodissociation. Intriguingly, photodissociation پایین تر انرژی نور ماوراء بنفش (تقسیم از مولکول های است که اجازه می دهد تا عناصر سبکتر به فرار به فضا) به نظر می رسد مانند آن می تواند برای حساب 90 درصد از اتمسفر از دست دادن با تاثیر فرسایش (از برخورد سیارک ها) به مقدار حدود 5 درصد است. گرفتن این است که این جهان را از دست ندهید خیلی جو است. به نظر می رسد سخت به توضیح دهد که چگونه نقش ونگار ریگی دادن accreted جهان همیشه می تواند از دست دادن به اندازه کافی از مواد اولیه خود را به باد تا به دنبال مانند زمین است.

اقیانوس انرژی

چه اتفاقی می افتد به یک زمینی سیاره اقیانوس هنگامی که این سیاره گرم? گرمایش جهانی بر روی زمین است که متاسفانه ارائه مجموعه ای از پاسخ. یک مطالعه آماری جدید توسط Hu et al. در علم پیشرفت با استفاده از سه دهه از داده ها همراه با مدل سازی کامپیوتری به پروب آب گردش پیدا کردن که انرژی جنبشی جریان عمده در زمین اقیانوس ها رشد کرده است توسط برخی از 15 درصد در هر دهه است. بسیاری از این می تواند رانده مستند, افزایش, اقیانوس, انرژی باد. اما دقیقا چه می گذرد هنوز مشخص نیست – تغییر الگوهای گردش خون همچنین می تواند کمک به راه اندازه گیری در حال تغییر و آنچه که دیده می شود این است که یک روند در بالای طیف وسیعی از تغییرات. با اینحال از نظر فیزیک تمام آن را حس می کند – افزایش درجه حرارت در یک سیستم باید تا پایان آشکار در انرژی است که سیستم.

زنبور ساعت

برخی از 12000 سال پیش وجود دارد یکی دیگر از دوره افزایش سطح دریا بر روی زمین آن را به عنوان ظهور از عصر یخبندان. آن را به عنوان اتفاق خاصی شمال مناطق ساحلی در استرالیا بودند هولناک اخلال در جوامع انسانی وجود دارد. در حال حاضر قابل ملاحظه ای مبتکرانه روش برای آشنایی باستان هنر سنگ در منطقه استفاده شده است نشان می دهد که یک سبک منحصر به فرد از آثار هنری – بلند و باریک با چهره انسان به نام Gwions – همزمان با آن دوره است. این آثار هنری استفاده نمی زغال چوب که در غیر این صورت ارائه کربن برای رادیوایزوتوپ دوستیابی. اما محققان کشف کرده اند که زنبورهای ساخته شده لانه گلی بر دیوار غار – قبل از آنها رنگ شد و پس از آن. زنبورهای نیز گنجانیده شده ذرات کربن از محیط زیست را مهم گل ساخت. آشنایی که کربن فراهم می کند و قبل و بعد از ‘ محدوده زمانی برای نقاشی های خود را. که محدوده نشسته درست در 12000 سال پیش و نشان می دهد که هنر غیر معمول می تواند تحت تاثیر قرار شده است مختل محیط و پویایی فرهنگی به جهان اطراف هنرمندان تبدیل شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de