گذشته سرخک نشان می دهد شیوع بیماری های همه گیر از طریق شهرهای کوچک

در بیشتر مطالعه دقیق به تاریخ اپیدمی گسترش یک تیم بین المللی از محققان به مدل سرخک دینامیک بر اساس بیش از 40 سال از داده های جمع آوری شده در انگلستان و ولز است.

مدل—که دهانه prevaccination دوره معرفی واکسیناسیون سرخک و محلی حذف توسط واکسیناسیون در 1990s—نشان می دهد که قبل از معرفی یک واکسن سرخک می تواند باقی بماند در هر دو مراکز بزرگ و با گسترش در میان مجموعه ای از شهرهای کوچکتر.

این مطالعه همچنین فراهم می کند اطلاعات مهم در مورد اهمیت مدل سازی فضایی برای کنترل دراز مدت جهانی بوده و می تواند کمک به اطلاع رسانی در دراز مدت سلامت عمومی پاسخ به زمان COVID-19 بیماری همه گیر.

“در طول 20 سال گذشته شده اند وجود دارد فوق العاده ای تاخت و تاز به سمت ریشه کنی سرخک یکی از عمده قاتلان کودکان در سطح جهان—به عنوان مرگ و میر سالانه باید رانده شده را از بیش از یک میلیون دلار به کمتر از 200,000 می گوید:” Ottar N. Bjørnstad استاد حشره شناسی و زیست شناسی در پن استیت و یکی از رهبران تیم تحقیقاتی.

The gif shows measles outbreaks over time as small dots of color
انیمیشن نشان دادن پویایی شیوع بیماری سرخک در انگلستان و ولز بین سال 1944 و در سال 1994. تحقیقات جدید نشان می دهد که قبل از معرفی سرخک واکسن های دوره ای همه گیر از هر دو جمعیت بزرگ و مراکز تجمع از شهرهای کوچک به احتمال زیاد سوار انتقال الگوهای. (اعتبار: Alexander S. Becker)

“با این حال تلاش های قبلی برای ریشه کن کردن آبله و فلج اطفال برجسته پیچیدگی حرکت از کنترل محلی به جهانی ریشه کنی. مطالعه ما فراهم می کند اطلاعات مهم در مورد نحوه کنترل دراز مدت تلاش خواهد نیاز به هر دو کلی و دقیق فضایی مدل در نهایت به جلوگیری از این بیماری کشنده.”

قبل از معرفی یک واکسن تعداد موارد سرخک در انگلستان و ولز خواهد تحت, دوره—اغلب دوسالانه—همه گیر. این الگوی رانده شده توسط گله ایمنی شایع است در میان تعدادی از بیماری ها و در دیگر مناطق. محققان به دنبال برای قرار دادن مخازن جایی که این ویروس همچنان ادامه دارد در نرخهای بین همه گیری که این منابع را برای از سرگیری این ویروس به طور کلی مردم در آینده عمده بیماری همه گیر. این پشتکار سوال این است که مرکزی به درک پویایی سرخک و دیگر بیماری های ویروسی و برای هماهنگی مداخلات بهداشت عمومی.

تیم تحقیقاتی در ترکیب فضایی مدل سازی با جزئیات داده های تاریخی از موارد سرخک در انگلستان و ولز به این سوالات. این منحصر به فرد جزئیات مجموعه شامل هفتگی سرخک گزارش از تقریبا یک هزار مکان در سراسر انگلستان و ولز در سال 1944 آغاز و در ادامه تا زمانی که این بیماری تمام شد اما به صورت محلی حذف واکسیناسیون در 1990s.

“کار قبلی بر اهمیت مراکز بزرگ به عنوان منابع عفونت می گوید:” برایان T. Grenfell, استاد بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی و امور عمومی در دانشگاه پرینستون و یکی دیگر رهبر این تیم تحقیقاتی. “با این حال ما جدید مدل سازی نشان می دهد که محلی در میان شهرهای کوچکتر نیز می تواند کمک به تداوم این ویروس.”

محققان’ مدل جدید quantifies نفوذ نسبی از منابع مختلف از عفونت از جمله شهرهای بزرگ گسترش در میان شهرهای کوچکتر و unidentifiable منابع خارجی. در ادامه مقدمه ای از واکسیناسیون منبع از سرگیری منتقل شده از ترکیبی از مراکز بزرگ و محلی به طور عمده unidentifiable منابع احتمالا در خارج از انگلستان و ولز است.

“دسترسی به منحصر به فرد این مجموعه به ما اجازه آزمون این اخبار مدل سرخک دینامیک با دقت بی سابقه ای می گوید:” اولین نویسنده Max S. Y. لاو, دستیار استاد در رولینز دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه اموری. “رفتن به جلو ما اعمال می شود آنچه که ما یاد بگیرند که از این آزمون مورد به درک بیماری گسترش فراتر از سرخک است.”

“سرخک بوده است, ‘مدل ارگانیسم’ از اپیدمی دینامیک مانند C. elegans یا مگس میوه ها برای تکامل و همراه با آنفلوانزا یک پارادایم برای درک گله ایمنی می گوید:” Grenfell.

“بنابراین به عنوان COVID-19 روش endemicity این مدل جدید می تواند کمک به ما در درک و آماده سازی برای مدل سازی خود را گسترش فضایی و همچنین درک تاثیر احتمالی توسعه یک واکسن ممکن است در آن پویایی است.”

فراتر از COVID-19 گیر این مدل همچنین می تواند به دانشمندان کمک کند درک چگونگی بیماری های زنده ماندن و گسترش در زمانی که بخشی از مردم مخالف واکسن می گوید coauthor Jessica C. E. Metcalf استادیار اکولوژی و زیست شناسی تکاملی و امور عمومی است.

“درک رانندگان از تداوم نیز در حال رشد اهمیت در زمینه رشد واکسن تردید که بیشتر پیچیده و پویایی و تقویت چالش های کنترل,” او می گوید.

محققان اضافه کردن که مردم باید یک دیدگاه گسترده ای در هنگام استفاده از نتایج به بیماری های دیگر.

“مدل ما و تجربه قبلی بر پیچیدگی در سطح جهانی و از بین بردن یک ویروس می گوید:” Bjørnstad.

“آبله ریشه کن شد توسط 1977 از طریق یک تلاش جهانی از جرم-واکسیناسیون از همه کودکان و به دنبال آن هدف تلاش در نقاط مهم منطقه ای و در نهایت محلی quarantining و حلقه واکسیناسیون به اسکواش معضل است. فلج اطفال, در مقابل, در حالی که همچنین هدفمند از طریق واکسیناسیون بیش از 50 سال نگه می دارد و فرار ‘ضربه نهایی’ به عنوان آن را با موفقیت شیفت و منتشر در سراسر منطقه جیب افراد حساس به فرار کنی.”

شرح مقاله مطالعه به نظر می رسد در طبیعت, محیط زیست و تحول.

اضافی محققان از دانشگاه پرینستون و دانشگاه ادینبورگ. این RAPIDD برنامه وزارت امنیت داخلی و مرکز بین المللی فوگارتی ایالات متحده موسسه ملی سلامت یونیس کندی شرایور موسسه ملی کودک بهداشت و توسعه انسانی از موسسه ملی سلامت آمریکا و بنیاد ملی علوم حمایت از پژوهش است.

منبع: Penn State

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im