چتر نجات مشکلات می تواند تاخیر در اروپا کاوشگر ExoMars راه اندازی 2022: گزارش

آماده سازی برای راه اندازی ExoMars مریخ نورد به سیاره سرخ در این تابستان در یک بحران به بحرانی چتر نجات آزمون را دوباره به تاخیر افتاده است.

با توجه به گزارش رسانه ها از SpaceNews این ماموریت ExoMars “می تواند محکوم به تاخیر” حتی قبل از چتر نجات بسیار مهم تست های انجام شده در اواخر ماه مارس است. سران آژانس فضایی اروپا (ESA) و آژانس فضایی, Roscosmos دو شرکای اصلی در این ماموریت قرار است به دیدار روز 12 مارس به بحث در مورد پیشرفت ماموریت.

این کاوشگر ExoMars را دو چتر نجات شکست های متعدد در ارتفاع بالا رها کردن آزمون در سال 2019 زمانی که آنها پایدار آسیب قابل توجهی به عنوان آنها پاره پاره از طریق فضای در حالی که شبیه سازی مریخ نورد فرود به سطح مریخ.

مرتبط: اروپا ExoMars ماموریت به مریخ در تصاویر

ExoMars 2020 گسترش چتر دنباله. (اعتبار تصویر: ESA)

ExoMars سال 2020 برنامه ریزی شده برای راه اندازی به سیاره سرخ در ماه جولای است و بخش دوم مشترک ESA-Roscosmos ExoMars برنامه که آغاز شده و با راه اندازی ردیابی گاز مدارگرد و Schiaparelli کاوشگر در سال 2016.

تاخیر به آن معنا است که این مریخ نورد به نام روزالیند فرانکلین ممکن است باید صبر کنید یکی دیگر از 2.5 سال برای راه اندازی — تا اواخر سال 2022 برای سفر به سیاره سرخ. ماموریت به مریخ اتفاق می افتد تنها زمانی که زمین به اندازه کافی نزدیک است برای ارسال یک فضاپیما وجود دارد بدون استفاده از بی سوخت برای تکمیل این سفر است. چنین صف بندی اتفاق می افتد تنها هر 26 ماه با راه اندازی ویندوز پایدار تنها چند هفته است.

بلندی بیش از این بحث این است که چه اتفاقی افتاد آخرین بار ESA و Rocosmos سعی زمین چیزی بر روی مریخ است. در اکتبر. 19, 2016 Schiaparelli کاوشگر سقوط به سطح با توجه به داده های قطعی که ناشی از هنر و صنعت را برای استقرار چتر نجات قبل از موعد مقرر.

Schiaparelli قرار بود یک ورودی نزول و فرود تست پروب برای ExoMars برنامه از هر دو شرکت سازمان فاقد تجربه مستقیم فرود بر روی سیاره سرخ. در حال حاضر آنها را مجبور به دوباره سعی کنید با خود اصلی payload روزالیند فرانکلین. و در ماه های اخیر فشار نصب شده حتی بیشتر از زمانی که چتر نجات مشکلات پدید آمده در طول آزمایش برای این ماموریت که قرار است به شکار آلی و نشانه هایی از habitability در مریخ.

An artist's depiction of the Rosalind Franklin rover, which Europe plans to place on the Martian surface in March 2021.

یک هنرمند تصویر از روزالیند فرانکلین رور که اروپا قصد دارد به محل بر روی سطح مریخ در ماه مارس سال 2021. (اعتبار تصویر: ESA/ATG medialab)

ارتفاع بالا رها کردن آزمون از 50 پا (15 متر) مافوق صوت چتر نجات و یک 114-پا (35 متر) مافوق صوت چتر نجات هر دو شکست خورده در ماه مه و اوت سال گذشته SpaceNews اشاره کرد. پس از چتر نجات آزمون باید گذشت قبل از روزالیند فرانکلین راه اندازی این مشکلات می تواند منجر به تاخیر بیاندازد.

ESA خواسته بازرسان ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) یک گروه است که با موفقیت فرود آمد چهار rovers در مریخ تا کنون برای کمک به تعیین علت. JPL یافت که چتر نجات آسیب زمانی رخ داد که شوت استخراج شده از کیسه های خود SpaceNews اضافه شده است.

ESA گفت SpaceNews که بعد از ارتفاع بالا رها کردن تست از این چتر نجات برگزار خواهد شد در پایان ماه مارس فقط سه ماه قبل از راه اندازی پنجره باز شده در جولای 25. این آزمون قبلا برنامه ریزی شده برای دسامبر 2019 و فوریه سال 2020 اما به تازگی تحت فشار قرار دادند — با وجود این واقعیت است که شش اخیر زمین آزمایشات انجام شده در اواخر سال گذشته نشان داد که چتر نجات شده اند استخراج با خیال راحت ESA مقامات در بیانیه ای گفت.

یک نمایش نزدیک از یک چتر نجات کیسه حاوی یکی از این دو آزمون چتر نجات از ExoMars 2020 ماموریت با استفاده از ناسا تست دکل طراحی شده توسط هوای فشرده. تصویر را نشان می دهد پیکربندی جدید چتر نجات کیسه که منتشر شده و با چتر نجات از مرکز بیرون با کیسه افتتاح در یک گلبرگ مانند مد. (اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

یکی دیگر از عوامل در همه این مسائل این سازمان گفت: Roscosmos کاوشگر به نام Kazachok. برگرفته از Schiaparelli, کاوشگر, Kazachok فرود پلت فرم است که ارائه خواهد شد روزالیند فرانکلین به سطح مریخ. این ExoMars چتر نجات باید بزرگ و پیچیده را سنگین کاوشگر پایین با خیال راحت به عنوان کاوشگر ندارد رو رو به پایین پیشرانه به آن کم کردن سرعت به عنوان آن را فرود بر روی سطح سیاره سرخ.

دیگر کوچکتر مسئله می تواند باعث تاخیر آن است که اگر نه خطاب به عنوان برنامه ریزی شده. مهندسین یافت “جزئی د-پیوند در بخشی از آرایه های خورشیدی” در روزالیند فرانکلین در طول آزمایش در معرض rover شبیه سازی شده به مریخ شرایط محیطی یک ESA سخنگو گفت SpaceNews. آژانس اما برنامه ای برای ساختن یک مکانیکی تعمیر و سخنگو افزود: “در آن دیده نمی شود به عنوان یک مشکل جدی است.”

حتی اگر ESA را ماموریت ExoMars را ندارد سفر در سال 2020 دیگر سازمان های پوشش تا برای رفتن به مریخ در این تابستان. ناسا مریخ در 2020 رور و ماموریت از ژاپن و چین هستند و همه انتظار برای بلند کردن بین ماه های ژوئیه و اوت.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im