نقطه آبی رنگ در 30: ویجر 1 عکس نمادین از زمین را از فضا نشان می دهد جایگاه ما در جهان

سی سال پیش امروز بشریت شانس خود را در یک نور جدید.

در فوریه. 14, 1990, فضاپیمای ویجر 1 پروب جامعی یک عکس از زمین از 3.7 میلیارد مایل (6 میلیارد کیلومتر) به دور است. این تصویر نشان می دهد که سیاره خانه ما آن را به عنوان واقعا یک, کوچک, تنهایی outpost زندگی در یک incomprehensibly وسیع کیهان — و یاد شد به عنوان یک نتیجه.

ویجر 1 تیم احساس در آن زمان که “نقطه آبی کمرنگ” را به عنوان عکس آمده است تا شناخته شود خواهد بود مهم اجتماعی سند گفت: سیاره دانشمند آب نبات هانسن که به عنوان آزمایش و نماینده ویجر تصویربرداری تیم و اولین کسی بود که به مجموعه ای از چشم بر روی نقطه آبی رنگ عکس در زمانی که آن را به زمین فرود آمد.

مرتبط با: ویجر در 40: 40 عکس از ناسا حماسه ‘تور’ ماموریت

جنگ سرد تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است به طور کامل ذوب در اوایل سال 1990. نقطه آبی کمرنگ تا به حال بالقوه به یاد مردمی در سراسر جهان است که همه ما در این هم مهم نیست که چگونه بسیاری از کلاهک های هسته ای یک ابرقدرت ممکن است هدف دیگری هانسن توضیح داد. و تصویر باقی می ماند حیاتی امروز به دلیل آن پیام جاودانه او اضافه شده است.

“در حال حاضر ما باید تغییر آب و هوا به عنوان یک تهدید وجودی,” هانسن که در حال حاضر با این نسخهها کار برای آریزونا مبتنی بر سیاره ای موسسه علوم و گفت: Space.com. “و ما باید به خودمان یادآوری دوباره است که وجود یک سیاره است که مهمان نواز به انسان است. حتی اگر ما استعمار ماه یا مریخ یک روز نه یکی از این بدن است که واقعا قادر به پشتیبانی از هفت میلیارد دلار از ما. بنابراین ما نیاز به مراقبت از این سیاره است.”

یک پرتره خانواده

“خانواده پرتره از منظومه شمسی” مجموعه ای از تصاویر گرفته شده توسط ویجر 1 قبل از دوربین خود را تعطیل. (اعتبار تصویر: ناسا/JPL)

ویجر 1 راه اندازی چند هفته پس از آن دوقلو ویجر 2در سال 1977. با هم دو پروب های انجام شده بی سابقه “تور” از منظومه شمسی به سیاره های غول پیکر, پرواز, توسط, مشتری, زحل, اورانوس و نپتون است.

این تور بود پس از نپتون روبرو می شوند که ویجر 2 اجرا در اوت 1989. اما این دو فضاپیما نگه داشته و در پرواز به سمت ناشناخته بزرگ از فضای بین ستاره ای. ماموریت اعضای تیم تصمیم به خاموش کردن دو پروب’ دوربین برای ذخیره ارزش قدرت در طول سفر طولانی (و چون آنها احتمالا نمی خواهد که شانس زیادی برای عکاسی از چیزهای جالب را فراتر از نپتون به هر حال).

اما ویجر 1 در اطراف تبدیل شده به یکی از آخرین نگاه در خانه قبل از بسته شدن چشمان خود. و نه فقط آن سیاره خانه خود — صفحه اصلی سیستم. این کاوشگر در زمان “پرتره خانواده” سری 60, عکس گرفتن, خورشید, زهره, مشتری, زحل, اورانوس و نپتون در علاوه بر این به زمین است. (عطارد بیش از حد نزدیک به خورشید به تصویربرداری و نور خورشید تندرست اطراف در دوربین مسدود مریخ است.)

نقطه آبی کمرنگ بود زاییده افکار ستاره شناس مشهور علم برقرار و ویجر تصویربرداری عضو تیم کارل ساگانکه برای اولین بار پیشنهاد خوراکی زمین با دوربین ویجر در سال 1981. و ساگان کمک کرد تا مورد پسند عامه کردن تصویر و پیام خود را پس از این واقعیت نوشتن یک کتاب به نام “نقطه آبی کمرنگ: یک چشم انداز از آینده بشر در فضا” (Random House, 1994).

زمین یکی از آخرین چیزهایی که ویجر 1 را دیدم. این کاوشگر در زمان نقطه آبی رنگ عکس در 0448 به وقت تهران در فوریه. 14, 1990, فقط 34 دقیقه قبل از دوربین های خود بودند خاموش برای همیشه لطفا برای. (آخرین عکس ویجر 1 در زمان حال بودند از خورشید هانسن گفت.)

یک هنرمند تصویر نمایش که در آن ویجر 1 و سیارات بودند که این فضاپیما در زمان یاد “نقطه آبی کمرنگ” تصویر. (اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

تمام اطلاعات تصویر نمی آمد به زمین تا ماه مه 1, 1990, ناسا مقامات نوشت: در یک نقطه آبی کمرنگ مبین. هانسن نمی تواند صبر کنید برای دیدن سیاره ما از طریق ویجر 1 چشم — و هنگامی که او در نهایت شانس انجام این کار ثابت کمی سخت تر از او تا به حال انتظار می رود.

“این در واقع نوع وحشتناک, چون من نمی بینم آن در ابتدا” او گفت:. “از آنجا که پرتو نور پراکنده شده را نمی پاپ را در من بلافاصله. و سپس من خیلی می ترسم که ما تا به حال آن را از دست رفته و یا خراب از قرار گرفتن در معرض و یا چیزی. پس این چنین کمک زمانی که من آن را خال خال.”

که پرتو نور پراکنده شده اند ممکن است به طور خلاصه متوقف هانسن قلب آن می افزاید: برخی شاعرانه استعداد به نقطه آبی رنگ عکس. آن را تقریبا به عنوان اگر کیهان انداخت یک نور افکن بر روی ارزش ما دنیای کوچک برای یک لحظه به ما کمک می کند آن را در مغاک.

مرتبط: زمین مسابقه: آیا شما واقعا می دانید سیاره خود را?

هنوز هم کاوش

هر دو Voyagers نگهداری پرواز طولانی پس از فوریه سال 1990. آنها cruised از طریق بیرونی منظومه شمسی و در نهایت ظهور رایگان از خورشید را در حوزه نفوذ به فضای بین ستاره ای.

ویجر 1 انجام این کار بی سابقه ای شاهکار در سال 2012و آن دو به دنبال کت و شلوار شش سال بعد. و هر دو پروب هنوز رفتن قوی. آنها باید به اندازه کافی قدرت چپ به ادامه جمع آوری اطلاعات در مورد عجیب و غریب خود و محیط اطراف از طریق 2024 یا بیشتر ماموریت اعضای تیم گفته اند.

ویجر برنامه انجام کارهای شگفت انگیز ریختن قابل توجهی نور در سیاره های غول پیکر و تاریکی عوالم فراتر از آنها. (ویجر 2 به عنوان مثال هنوز هم تنها سفینه فضایی تا کنون به دریافت نزدیک به نظر می رسد در اورانوس یا نپتون.) و نقطه آبی کمرنگ است که یک بخش منحصر به فرد از این متنوع و لایه میراث.

“زمین تصویر می رسد به قلب ما من می گفت و بقیه می رود در سر ما” هانسن گفت.

مایک دیوار کتاب در مورد جستجو برای بیگانه زندگی “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل Tate) است که در حال حاضر. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im