بیش از بودجه در پشت برنامه: ناسا SLS megarocket چهره کنگره بررسی

ناسا آینده moon-برنامه موشک های بسیار پر هزینه است که این سازمان نیاز به اجازه کنگره می دانم که از بودجه سرریز در حالی که بررسی برنامه ناسا بازرس کل گفت: در 10 مارس گزارش.

بازرس کل مورد بررسی قرار فضایی راه اندازی سیستم (SLS) — موشک که ناسا امیدوار است تا شروع به ارسال در پرواز آزمایشی شروع و در سال 2021 — و همچنین موشک را هزینه های برنامه و قرارداد برای دیدن چگونه این موشک توسعه شرایط شد.

واقعی توسعه هزینه SLS برنامه افزایش یافت و به حداقل 33 درصد فراتر از آن اصلی کنگره تایید آژانس پایه تعهد (ABC) از 7 میلیارد دلار است که شامل نمی شود معادل 2.7 میلیارد دلار از فرمول هزینه های گزارش نتیجه می گیرد. (ارقام بر اساس سال مالی 2019 شماره.)

تصویری: ناسا آرتمیس 1 راه اندازی هزینه 60 درصد بالاتر از برآورد (حداقل)
مرتبط با:
ناسا فضا راه اندازی سیستم به صورت عمیق-پروازهای فضایی در عکس

اول به اتمام مرحله هسته ناسا فضا راه اندازی سیستم موشک رول به آژانس پگاسوس بارج در Jan. 8, 2020, پیش از سفر خود از ناسا Michoud مجمع تسهیلات در نیواورلئان به ناسا Stennis Space Center در می سی سی پی. (اعتبار تصویر: ناسا)

ناسا تخمین نشان می دهد SLS برنامه به رشد هزینه های $8.75 میلیارد (تنها 25 درصد بیشتر از اصلی برآورد هزینه از ابتدای SLS برنامه یا پایه) اما آژانس برداشته $889 میلیون دلار در هزینه های مربوط به موتور و بوستر جامد موشک “چون SLS مسئولین برنامه مشخص فعالیت های آن نمی شد به طور مستقیم به آرتمیس 1” این موشک اولین تست پرواز بازرس کل گفت: در این گزارش. زیرا ناسا نیست “rebaseline” برنامه به حساب کاربری برای کاهش هزینه این “نقاب” رشد SLS در این گزارش اضافه شده است.

“ما دریافتیم که این برنامه بیش از آن آژانس پایه تعهد (ABC) — است که هزینه و برنامه ریزی خطوط متعهد به کنگره که در برابر یک برنامه اندازه گیری — حداقل 33 درصد در پایان سال مالی 2019” این گزارش اعلام کرد.

این مطالعه به بررسی چگونه به خوبی SLS در حال ملاقات با آن هزینه و برنامه ریزی اهداف از جمله ناسا ردیابی و گزارش این اهداف و چگونه قرارداد موفق بودن. نویسندگان این گزارش که ناسا “در ادامه به تلاش مدیریت SLS هزینه های برنامه و برنامه” در تلاش است که “می توان به چالش با برنامه مدیریت مسائل فنی و پیمانکار عملکرد.”

Nasa’s Orion spacecraft, که خواهد شد راه اندازی در SLS راکت برداشته شده است به یک حرارتی قفس جلوتر از آن حرکت به تست خلاء مجلسی ناسا در Plum Brook تست ایستگاه در سندوسکی, Ohio. (اعتبار تصویر: راد Sinyak/ناسا)

SLS که در ابتدا قرار بود به پرواز در نوامبر سال 2018 در حال حاضر بیش از حد خود را پایه هزینه و برنامه ریزی و تعهد به کنگره حداقل 33% — اما این تعداد می تواند به 43 درصد و یا بالاتر اگر آرتمیس 1 یک پرواز آزمایشی است که ارسال یک uncrewed Orion spacecraft در اطراف ماه است تحت فشار قرار دادند فراتر از نوامبر سال 2020 بازرس کل گفت. و خواهد شد که به احتمال زیاد اتفاق می افتد, پس از ناسا انتظار ندارد برای ارسال اولین پرواز به ماه تا دوم نیمی از 2021.

ناسا هزینه ردیابی می کند نشان می دهد که چقدر این تاخیر موثر بر برنامه پایه این گزارش اضافه شده است. در پایان سال مالی 2020 ناسا را صرف بیش از $17 میلیارد SLS که شامل 6 میلیارد دلار “نه ردیابی و یا گزارش به عنوان بخشی از ABC” در این گزارش اعلام کرد.

ساختمان قرارداد برای SLS نیز در مواجهه با چالش های, کمک به 2 میلیارد دلار از هزینه های سرریز و دو سال از برنامه تاخیر بازرس کل گفت. برخی از مشکلات ذکر شده در این گزارش عبارتند از:

  • مرحله هسته مسائل مربوط به تولید “رانده عمدتا توسط بوئینگ عملکرد ضعیف.” (بوئینگ توسط ناسا نخست پیمانکار برای طراحی و توسعه و تست و تولید SLS هسته مرحله.)
  • مسائل را با بوئینگ توسعه نرم افزار به صورت موقت برودتی نیروی محرکه مرحله (ICPS) است که فشار Orion spacecraft به سمت ماه.
  • افزایشی قرارداد تغییرات برای بوستر تولید شده توسط نورث روپ گرومن ایجاد یک “بار اداری.”
  • مسائل فنی مربوط به سوخت بوش در تقویت و عایق و توسعه موتور کنترل واحد برای SLS موشک RS-25 موتورهای که گزارش صفات هر دو به نورث روپ گرومن و Aerojet Rocketdyne.

“در حالی که ناسا خطاب بسیاری از مسائل مشکل ساز در هسته مرحله ICPS تقویت کننده و RS-25 موتور توسعه انتظار داریم هزینه اضافی را افزایش می دهد در مجموع حدود 1.4 میلیارد دلار” در این گزارش است. که شامل 1.3 میلیارد دلار برای مراحل 107 میلیون دلار برای بوستر و $41 میلیون برای ICPS قبل از راه اندازی آرتمیس 1.

“که گفت:” این گزارش افزود: “ناسا قرار است برای به دست آوردن بازده در آینده تولید اصلی آن مرحله به مرحله بالایی بوستر و RS-25 موتورهای اگر آنها اعمال می شود درس های آموخته شده از زمان توسعه فاز.”

این گزارش توصیه می کند که ناسا زیر را انجام دهید:

  • بگویید کنگره که SLS برنامه تصرف آن ABC حداقل 30٪.
  • به دنبال شفافیت بیشتر در زمان آینده و کلی هزینه و برنامه تخمین می زند برای SLS و دیگر انسان spaceflight برنامه های بررسی ناسا برنامه مدیریت سیاست و بشر اکتشاف و عملیات ماموریت اداره.
  • ایجاد هزینه-حسابداری مدل که جداگانه هر SLS “تحویل” به آن را آسان تر برای پیگیری هزینه ها و عملکرد و جایزه هزینه.
  • اختصاص ناسا در سایت پرسنل به انجام “نظارت و گزارش عملکرد پیمانکار” در موارد زیادی جایزه قرارداد.
  • انجام یک بررسی رسمی از هر قرارداد را در حوزه کار و ویژگی های مورد نیاز “برای کمک به از بین بردن تدریجی ارزش قرارداد را افزایش می دهد و کاهش قرارداد مدیریت بار.”

دو ارشد مقامات ناسا منتشر شده پاسخ خود را در پایان این گزارش گفت که آژانس در حال ارزیابی SLS. این شامل یک مشترک جدید به نام نقد و بررسی “هزینه و برنامه اعتماد به نفس” تجزیه و تحلیل و مستقل فنی و ارزیابی برنامه.

“ناسا رهبری را نقد و بررسی نتایج حاصل از این ارزیابی و سپس rebaseline SLS برنامه. ناسا ارتباط برقرار خواهد شد نتایج حاصل از این بررسی به کنگره خواهد شد و مطابق با همه قوانین الزامات گزارش گفت:” بیانیه ای که نوشته شده بود توسط داگلاس Loverro ناسا دانشیار مدیر بشر اکتشاف و عملیات و توماس Whitmeyer ناسا اقدام معاون دستیار مدیر برای اکتشاف و توسعه سیستم های.

بوئینگ گزارش بازرس کل گزارش همچنین اذعان کرد مشکلات با توسعه اما با اشاره به نتایج است که پرداخت خواهد شد در آینده ایجاد SLS.

“چنین تعهد قطعا تا به حال هزینه های آن و برنامه چالش ها در طول سال اما سرمایه گذاری پرداخت می شود در گرد هم آوردن مورد نیاز استعداد و فن آوری و قطعه سازی برای ساخت این بی سابقه ای در اعماق فضا موشک” بوئینگ مقامات گفت: در SpaceNews گزارش. “سخت به دست آورده تجربه به دست آمده در طول اولیه SLS توسعه است و در نتیجه صرفه جویی قابل توجهی و بازده در بعدی توسعه و تولید است.”

دفتر بازرس کل اذعان دارد که “مشکل از تنظیمات خطوط طولانی به آینده” اما هشدار داد که کامل SLS برنامه هزینه “را نمی توان به آسانی شفاف, چرا ناسا است ردیابی و گزارش تمام هزینه ها در برابر یک مقام رسمی پایه.

“بیشتر” در این گزارش هشدار میدهد: “اگر چه SLS برنامه درخواست بودجه و گذشته هزینه خواهد شد و گزارش از طریق بودجه سالانه فرایند برنامه ریزی کل هزینه های فراتر از آرتمیس 1 را كاهش نسبت به سال برابر است که برای اندازه گیری پیشرفت به دلیل این فعالیت ها هستند نه در داخل محدوده ABC گزارش روند.”

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im