نوری رسنترس به نوبه خود شفافیت و

در قلمرو کوانتومی تحت برخی شرایط و با حق دخالت الگوهای نور می توانند از طریق مات رسانه ها.

این ویژگی نور است و بیش از یک ریاضی ترفند; نوری کوانتومی حافظه ذخیره سازی نوری و سیستم های دیگر که بستگی به تعامل فقط چند فوتون در یک زمان با تکیه بر این فرایند به نام شفافيت القايی الکترومغناطيسی همچنین به عنوان شناخته شده ب.

به دلیل مفید بودن آن در موجود و در حال ظهور کوانتومی نوری و فن آوری های محققان علاقه مند به توانایی برای دستکاری در EIT بدون مقدمه ای از خارج نفوذ مانند اضافی فوتون است که می تواند آشفته در حال حاضر ظریف سیستم.

دستکاری ب نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد در توسعه راه دور ارتباط است.

در حال حاضر محققان ابداع کرده اند به طور کامل موجود نوری تشدید کننده سیستم است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به نوبه خود شفافیت و خاموش اجازه می دهد برای اندازه گیری و کنترل است که مفاهیم در سراسر طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی.

این تیم از McKelvey دانشکده مهندسی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس گزارش نتایج خود را در طبیعت فیزیک.

تندرست نور

نوری تشدید کننده سیستم مشابه الکترونیکی رزونانس مدار اما با استفاده از فوتون ها به جای الکترون. رسنترس در اشکال مختلف آمده اما همه آنها شامل مواد بازتابنده است که قطاری از نور برای یک دوره از زمان آن را به عنوان پرش به عقب و جلو بین و یا در سراسر سطح آن است. این قطعات که در هر چیزی از لیزر برای دقت بالا اندازه گیری دستگاه است.

برای تحقیقات خود در این تیم از شبکه یانگ استاد در پرستون M. سبز گروه برق و سیستم های مهندسی استفاده می شود یک نوع تشدید کننده شناخته شده به عنوان یک زمزمه حالت گالری تشدید کننده (WGMR). این عمل به شیوه ای شبیه به زمزمه گالری در کلیسای سنت پل که در آن یک فرد در یک طرف اتاق می تواند بشنود یک نفر زمزمه در طرف دیگر. چه کلیسای جامع می کند, با صدا, با این حال WGMRs را با نور به دام انداختن نور به عنوان آن را منعکس و پرش در امتداد منحنی محیط.

در یک ایده آل سیستم فیبر نوری خط قطع با یک تشدید کننده یک حلقه ساخته شده از سیلیکا در یک مماس است. زمانی که یک فوتون در خط ملاقات تشدید کننده آن swoops در بازتاب و تبلیغ در امتداد حلقه خروج به فیبر در همان جهت آن بود که در ابتدا به رهبری.

رسنترس و واقعیت

واقعیت این است که به ندرت خیلی شسته و رفته.

“ساخت در با کیفیت بالا رسنترس کامل نیست” یانگ می گوید. “همیشه وجود دارد برخی از نقص و یا گرد و غبار است که پراکند نور است.” آنچه در واقع اتفاق می افتد این است که برخی از پراکنده نور تغییر جهت ترک تشدید کننده و سفر به عقب در جهت آن را از آمد. پراکندگی اثرات پراکنده کردن نور و خروج از سیستم.

تصور کنید که یک جعبه در اطراف سیستم: اگر نور وارد کادر از سمت چپ و سپس خارج شد از سمت راست جعبه به نظر می رسد شفاف است. اما اگر نور که وارد پراکنده شد و هیچوقت آن را از جعبه به نظر می رسد مات.

به دلیل تولید عیوب در رسنترس در حال متناقض و غیر قابل پیش بینی است, بنابراین بیش از حد بود و شفافیت. نوری که وارد چنین سیستم پراکند و در نهایت از دست می دهد قدرت خود را; آن را جذب به این تشدید کننده ارائه سیستم مات.

چه جدید تشدید کننده سیستم کار می کند

در این سیستم که برای اولین بار نویسندگان جینان وانگ یک دانشجوی دکتری و Xuefeng جیانگ یک محقق یانگ در آزمایشگاه ابداع دو وجود دارد WGMRs غیر مستقیم همراه توسط یک فیبر نوری خط. برای اولین بار تشدید کننده بالاتر است در کیفیت و داشتن فقط یک نقص. وانگ افزود کوچک اشاره کرد و مواد که در عمل مانند یک نانوذره به با کیفیت بالا و تشدید کننده. با حرکت موقت ذرات وانگ قادر به “لحن” آن را با کنترل از راه نور داخل پراکند.

از همه مهمتر او همچنین قادر به تنظیم کننده به آنچه شناخته شده به عنوان “استثنایی نقطه” یک نقطه که در آن یک و تنها یک دولت می تواند وجود داشته باشد. در این مورد دولت جهت نور در تشدید کننده: جهت عقربه های ساعت یا ضد جهت عقربه های ساعت.

برای این آزمایش محققان به کارگردانی نور نسبت به یک جفت غیر مستقیم همراه رسنترس از سمت چپ. این lightwave وارد اولین تشدید کننده بود که “کوک” را به اطمینان حاصل شود نور سفر در جهت عقربه های ساعت. نور منعکس در اطراف محیط سپس خارج شد در ادامه همراه فیبر به, دوم, با کیفیت پایین تشدید کننده.

وجود نور پراکنده شده توسط تشدید کننده را عیوب و برخی از آن شروع به سفر ضد جهت عقربه های ساعت به همراه محیط. این موج نور پس از بازگشت به فیبر اما رهبری نسبت به اولین رزوناتور.

انتقادی محققان نه تنها با استفاده از نانوذرات در اولین رزوناتور را lightwaves حرکت عقربه های ساعت, اما همچنین تنظیم آن را در راه است که به عنوان امواج نور تبلیغ به عقب و جلو بین رسنترس ویژه دخالت الگوی تشکیل می دهند. به عنوان یک نتیجه از که الگوی نور در رسنترس لغو شد, پس به صحبت می کنند اجازه می دهد نور به سفر در امتداد فیبر به eek با ارائه سیستم شفاف است.

آن خواهد بود که اگر کسی تابیده نور را در یک دیوار آجری—هیچ نور را از طریق دریافت کنید. اما پس از آن فرد دیگری با یکی دیگر از چراغ قوه تابیده و آن را در همان نقطه و همه از ناگهانی آن نقطه در دیوار شفاف شد.

‘Slow light’

یکی از مهم ترین و جالب—توابع شفافيت القايی الکترومغناطيسی است توانایی خود را برای ایجاد “کند نور است.” سرعت نور همیشه ثابت است اما ارزش واقعی است که با سرعت می توانید تغییر دهید و بر اساس خواص متوسط که از طریق آن حرکت می کند. در خلاء نور همیشه سفر در 300,000,000 متر در هر ثانیه.

با ب, مردم کاهش نور را به کمتر از هشت متر در هر ثانیه وانگ می گوید. “است که می تواند تأثیر قابل توجهی در ذخیره سازی اطلاعات نور. اگر نور آهسته است ما به اندازه کافی زمان برای استفاده از کد گذاری اطلاعات برای نوری محاسبات کوانتومی یا مخابرات نوری است.” اگر مهندسین می تواند به کنترل بهتر ب آنها می تواند بیشتر قابل اعتماد بستگی دارد آهسته نور برای این برنامه.

دستکاری ب نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد در توسعه راه دور ارتباط است. یک تنظیم کننده می تواند به طور غیر مستقیم به همراه یکی دیگر از تشديدگر کیلومتر در امتداد همان کابل فیبر نوری است. “شما می توانید تغییر نور عبوری از پایین خط” یانگ می گوید.

این می تواند به بحرانی برای, در میان چیزهای دیگر, رمزنگاری کوانتومی.

این تیم تحقیقاتی همچنین شامل همکاران در دانشگاه ییل دانشگاه شیکاگو و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی.

بودجه برای این پژوهش از ارتش پژوهش و ملی علوم پایه.

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de