یک راه این نسخهها کار بهترین برای کمک به دیگران از طریق استرس

پیام هایی که ارائه می دهند تاکید کرد مردم اعتبار موثر تر و مفید تر از آن است که بسیار مهم هستند و یا کاهش احساسات خود را گزارش.

محققان چگونه افراد در برخورد با استرس در پاسخ به انواع پیام های مختلف ارائه حمایت عاطفی است.

این نتایج می تواند کمک به مردم برای ارائه پشتیبانی بهتر به دوستان و خانواده خود را, آنها می گویند.

“یک توصیه برای افرادی است که برای جلوگیری از استفاده از زبان است که انتقال کنترل و یا با استفاده از استدلال و بدون صدا توجیه” می گوید یازدهم تیان یک فارغ التحصیل دستیار در ارتباط هنر و علوم در پن استیت.

“برای مثال به جای گفتن یک فرد مضطرب چگونه به احساس مانند آن را نمی, بنابراین سخت است” یا “فکر نمی کنم در مورد آن’ شما می توانید آنها را تشویق به بحث در مورد افکار یا احساسات خود را به طوری که فرد می تواند به نتیجه گیری خود را در مورد چگونه به تغییر احساسات یا رفتار.”

استرس در مقابل حمایت اجتماعی

تیان می گوید که پژوهش های قبلی نشان داده است که حمایت اجتماعی می تواند کمک به کاهش پریشانی عاطفی, افزایش جسمی و روانی و رفاه و بهبود روابط شخصی. اما—با توجه به پشتیبانی این تعبیر و یا بیان آن می تواند معکوس مانند در واقع افزایش استرس و یا کاهش اعتماد به نفس یک فرد که آنها می توانید مدیریت خود را در موقعیت استرس زا است.

محققان در تلاش بودند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد به همین دلیل حسن نیت تلاش برای آسایش دیگران گاهی اوقات دیده می شود به عنوان حساس و یا مدعی می گوید: دنیس سلیمان سر گروه و استاد هنر ارتباطات و علوم است.

“ما می خواستیم به بررسی مکانیسم زمینه ای که توضیح می دهد که چرا برخی از, حمایت, پیام های تولید ممکن است عواقب ناخواسته,” سلیمان می گوید. “ما همچنین می خواستم به درک چگونه مردم شناختی و عاطفی پاسخ به حساس اجتماعی پشتیبانی می کند.”

برای مطالعه محققان استخدام 478 ازدواج بزرگسالان که به تازگی تجربه بحث با همسر خود. قبل از تکمیل یک پرسشنامه آنلاین از شرکت کنندگان خواسته شد به فکر می کنم در مورد کسی که با آنها قبلا مورد بحث ازدواج خود و یا همسر. سپس محققان ارائه آنها را با یکی از شش ممکن است حمایتی پیام و خواسته آنها را به تصور کنید که فرد به آنها این پیام.

در نهایت محققان شرکت کنندگان خواست تا رای خود را داده پیام در یک تنوع از ویژگی های.

“ما دستکاری پیام ها بر اساس چگونه به خوبی پشتیبانی پیام تایید به رسمیت می شناسد و یا اذعان حمایت از دریافت کنندگان’ احساسات و تجارب” تیان می گوید. “اساسا پیام های دستکاری شد به نمایشگاه کم متوسط یا سطح بالا از فرد محوری و ما ایجاد دو پیام برای هر سطح از فرد محوری.”

اعتبار سنجی و یا انتقاد

به گفته محققان بسیار فرد-محور پیام به رسمیت می شناسد شخص دیگر احساسات و فرد کمک می کند کشف که چرا آنها ممکن است احساس شود که در راه است. برای مثال “مخالفت با کسی که شما در مورد مراقبت از همیشه سخت است. آن را حس می کند که به شما خواهد بود در این مورد ناراحت.”

در ضمن یک کم فرد-محور پیام بسیار مهم و چالش های فرد احساسات. برای مثال: “هیچ کس آن کار می کرد تا در مورد. متوقف شود تا افسرده.”

پس از تجزیه و تحلیل داده ها محققان دریافتند که کم فرد-محور حمایت از پیام نیست کمک به مردم خود را مدیریت زناشویی اختلاف در راه است که کاهش پریشانی عاطفی.

“در واقع پیام های کسانی که تصور می شد به عنوان مسلط و فاقد استدلال و قدرت” تیان می گوید. “کسانی که پیام های ناشی از مقاومت بیشتر به حمایت اجتماعی چنین است که شرکت کنندگان احساس عصبانی پس از دریافت پیام. آنها همچنین گزارش داد در واقع انتقاد از این پیام در حالی که خواندن آن است.”

در کنتراست بالا فرد-محور پیام های تولید شده بیشتر احساسی بهبود و دور راکتانس به حمایت اجتماعی.

“توصیه های دیگر است که می تواند گرفته شده از این تحقیقات این است که مردم ممکن است بخواهید به استفاده از متوسط به شدت فرد-محور پیام هنگام کمک به دیگران در مقابله با عوامل استرس زای روزمره می گوید:” سلیمان.

محققان می گویند افراد می توانید سعی کنید با استفاده از زبان است که بیانگر همدردی و مراقبت و نگرانی. برای مثال: “من متاسفم که شما در حال رفتن را از طریق این. من نگران شما و چگونه شما باید احساس در حال حاضر.”

اذعان شخص دیگر احساسات و یا ارائه دیدگاه—مانند گفت: “این قابل فهم است که شما استرس هستند پس از آن چیزی است که شما واقعا در مورد مراقبت”—نیز ممکن است مفید در مبارزه با استرس است.

این تحقیق به نظر می رسد در مجله ارتباطات. Penn State ارتباطات هنر و علوم بخش کمک حمایت از پژوهش.

منبع: Penn State

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im