یک پروتئین برطرف مشکلات هنگامی که سلول های سرطانی تقسیم

دو عملکرد مهم از پروتئین RTEL1 در طول تقسیم سلولی سرطان می تواند کمک کند با دقت اشاره کردن جدید درمان سرطان محققان گزارش.

یکی از مهم بدن است فرآیندهای است که تقسیم سلولی رخ می دهد که در طول زندگی. سلول های طبیعی تنها تعداد محدودی از اختلافات در حالی که در سلول های سرطانی که تقسیم سلولی چپ چپ می رود و غیرقابل کنترل است.

از این رو محققان در حال کار برای شناسایی پروتئین است که نقش کلیدی در تقسیم سلولی از سلول های انسان است.

این مطالعه جدید نشان می دهد که این پروتئین به نام RTEL1—نقش مهمی در هر دو مرحله S و میتوز.

Blue specks on a black background have red or green dots on them
یک تصویر از MiDAS در شناسایی سلول سرطانی مشتق شده از یک زن انسان بیمار مبتلا به سرطان استخوان. یک سلول طبیعی دارای 46 کروموزوم در حالی که این سلول 78 کروموزوم. MiDAS نشان داده شده است به رنگ قرمز و کروموزوم ها در آبی با خود به پایان می رسد که رنگ سبز مشخص شده اند. (اعتبار: U. کپنهاگ)

دو کلید توابع در تقسیم سلولی سرطان

“ما کشف RTEL1 دارای دو کلید توابع. در S-فاز RTEL1 می تواند به جلوگیری از آسیب رساندن به درگیری بین فرایندهای همانندسازی و رونویسی (زمانی که RNA ساخته شده است) که در غیر این صورت می تواند باعث آسیب به DNA و کروموزوم بی ثباتی می گوید:” Ying Liu دانشیار در مرکز کروموزوم ثبات (CCS) در سلولی و مولکولی گروه پزشکی در دانشگاه کپنهاگ.

“این کار توسط” اتو کردن ” برخی سازه های غیر معمول است که می تواند به شکل بين DNA و RNA به نام R-حلقه. ویژگی دوم این است که RTEL1 ترویج یک فرآیند به نام MiDAS که بسیار شایع در سرطان سلول اتفاق می افتد و در میتوز.”

MiDAS مخفف “ميتوزی سنتز DNA” رخ می دهد و در اوایل مرحله میتوز. این فرایند کشف شد در CCS در سال 2015 در یک مطالعه پروفسور ایان Hickson led.

“ما قبلا داده ها نشان داد که سلول های سرطانی با استفاده از این فرم غیر معمول از DNA به مراتب بیشتر از سلول های طبیعی به دلیل سرطان سلول های بسیاری از ‘تکرار استرس’ در مرحله S با توجه به تقسیم سلولی چرخه بودن مزاحمت بیش از فعالیت های سرطان زا ژن به نام oncogenes می گوید:” Hickson.

MiDAS کمک می کند تا سلول ها به پایان همانند سازی DNA است که به اتمام در مرحله S.

“اگر MiDAS نمی تواند جای آن منجر به مرگ سلولی و یا جهش در زنده ماندن سلول ها. در مورد سرطان, این بدان معنی است که سلول های سرطانی دارای پتانسیل برای تبدیل شدن به حتی بیشتر غیر طبیعی با توجه به جهش جدید” لیو توضیح می دهد.

در مطالعه جدید که در ادامه از یافته های قبلی در CCS محققان باید در درجه اول انجام آزمون بر روی انواع مختلفی از سلول های سرطانی از جمله استخوان گردن رحم و سرطان روده بزرگ.

تعجب آور نقش

آن را تعجب آور بود به محققان برای دیدن چگونه یک نقش RTEL1 پروتئین نقش در تقسیم سلولی.

“ما در حال بررسی است که پروتئین ها کمک می کند سلول های سرطانی به استفاده از MiDAS. و سپس این پروتئین RTEL1 آمد که جای تعجب بود. ما انتظار ندارد آن را تا به حال چنین اثر بزرگ می گوید:” لیو.

“ما باور داریم که این RTEL1 تابع بسیار مهم است برای هر سلول های سرطانی است که تکیه بر MiDAS است که بیش از 80 درصد از انواع سرطان شناخته شده و بر اساس دانش ما. بنابراین ما می توانید با استفاده از این برای طراحی داروهای مهار RTEL1 و امیدوارم انتخابی کشتن سلول های سرطان است.”

گام بعدی خود را خواهد بود به بررسی چگونگی RTEL1 انجام آن دو نقش و اینکه آیا آنها متصل هستند. آنها را نیز بررسی دقیقا چه RTEL1 ترویج MiDAS در میتوز.

این مطالعه به نظر می رسد در Nature Structural & Molecular Biology. اضافی محققان دانشگاه کپنهاگ و Memorial Sloan-Kettering Cancer Center در نیویورک کمک کند.

پشتیبانی برای کار آمد از جمله بنیاد ملی تحقیقات دانمارکی به Nordea بنیاد NIH و کمیسیون اروپا.

منبع: دانشگاه کپنهاگ

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de