یک بخشی از اقیانوس در واقع سرد در طول زمان

با وجود تغییرات آب و هوایی مؤثر بر کل سیاره را در سطح مناطق جنوبی اقیانوس bucked روند. تحقیقات جدید توضیح می دهد که چرا.

از اواسط قرن 19 میانگین جهانی دمای ثبت شده روی سطح زمین افزایش یافته است و حدود یک درجه سانتی گراد (1.8 درجه فارنهایت) و 0.6 درجه (0.054 درجه فارنهایت) در سراسر سطح اقیانوس. گرمایش جهانی شده ترین تلفظ در مناطق کوهستانی و قطب شمال.

در طول دوره سال 1982 تا سال 2011 با این حال یک خنک کننده روند ثبت شد در سطح آب در برخی نقاط جنوب اقیانوس در اطراف قاره قطب جنوب به طور خاص در منطقه جنوب 55 درجه طول و عرض جغرافیایی. این خنک کننده قوی در اقیانوس آرام بخش جنوبی اقیانوس که در آن سطح اقیانوس سرد حدود 0.1°C (0.18°F) در هر دهه و ضعیف ترین در هند و بخش هایی از اقیانوس اطلس بخش است.

آب و هوا و دریایی دانشمندان تا کنون قادر به ارائه رضایت بخش توضیحات به همین دلیل بخش هایی از جنوب اقیانوس سرد می شود.

در حال حاضر محققان به حل پازل با کمک شبیه سازی های با وضوح بالا از اقیانوس ،

دریای یخ و خنک کننده جنوبی اقیانوس

محققان با استفاده از یک سری از شبیه سازی نشان می دهد که دریا یخ تغییرات محتمل ترین علت خنک کننده آب های سطحی در جنوب اقیانوس.

تنها زمانی که منجر نویسنده Alex Haumann سابق دانشجوی دکتری تحت ETH زوریخ پروفسور نیکولاس گروبر و این تیم به ثبت تغییرات مشاهده شده در دریا یخ به مدل آنها به درستی قادر به تکرار مشاهده الگوی تغییرات دما. زمانی که آنها حذف شده این اثر و تنها در زمان به حساب سایر عوامل بالقوه—مانند بیشتر شدید اقیانوس گردش خون و یا افزایش آب شیرین ماده ای از ذوب یخچال های طبیعی قطب جنوب—الگوی نمی شد با دقت شبیه سازی شده است.

محققان بر اساس آنها بررسی نقش و یخ دریا در مشاهده است که بیش از خنک کننده دوره یعنی از سال 1982 تا 2011, دریا یخ به طور پیوسته افزایش یافته است در جنوب اقیانوس در اطراف قطب جنوب در حالی که در قطب شمال آن منقبض شده به طور قابل توجهی بیش از مدت مشابه.

چند سال پیش Haumann, گروبر و همکاران مختلف کشف دلیل این گسترش از یخ دریا در جنوب اقیانوس. آنها متوجه شده است که قوی تر southerly بادها بیش از این دوره رو بیشتر از دریای یخ تشکیل شده در امتداد ساحل به دریا باز, بالا بردن ذوب وجود دارد.

در نتیجه قوی تر نوار نقاله-belt پیشرفته حمل و نقل آب شیرین از نزدیک این قاره را به اقیانوس باز. این است زیرا هنگامی که در دریا یخ تشکیل شده از آب دریا نمک است که پشت سر گذاشت در حالی که هنگامی که در دریا یخ ذوب می شود در تابستان به دور از ساحل آب شیرین منتشر شده است به سطح کاهش شوری آب دریا وجود دارد.

این کاهش در سطح شوری تقویت عمودی طبقه بندی آب دریا: لایو و در این بخش از اقیانوس فندک آب باقی می ماند در بالای 100 متر (328 فوت) در حالی که متراکم تر شورتر از آب باقی مانده در زیر. به طور کلی شورتر و سردتر آب بیشتر چگالی آن بیشتر و عمق آن در اقیانوس.

در برابر روند

قوی تر طبقه بندی کاهش تبادل گرما بین لایه های عمیق تر و سطح آب باعث گرمای به دام افتاده باقی می ماند در عمق. علاوه بر این درجه بالای اقیانوس جنوبی در طول زمستان به طور کلی سردتر از درجه حرارت آب دریا. همراه با کاهش عمودی تبادل گرما در اقیانوس این در نهایت ایجاد مشاهده وضعیت که در آن سطح آب سرد و زیرسطحی گرم.

قوی نقش شوری در کنترل عمودی طبقه بندی یک ویژگی اقیانوس جنوبی از وجود است که در واقع بسیار کمی تفاوت در درجه حرارت بین اقیانوس و آب های سطحی و زیرسطحی: تنها چند دهم درجه است. قوی شوری محور طبقه بندی همچنین توضیح می دهد که چرا سطح خنک کننده نیست القاء عمیق مخلوط کردن.

“خنک کننده از اقیانوس جنوبی بیش از سه دهه است که واقعا غیر معمول در ذهن است که در غیر این صورت همه بخش های دیگر از این سیاره به خصوص سطح زمین را گرم می گوید:” گروبر.

خنک کننده فقط در یک منطقه از اقیانوس باید به عنوان یک کاهش در دراز مدت گرم شدن جهانی آب و هوا سیستم به عنوان یک کل. آن را صرفا یک توزیع گرما در جنوب اقیانوس از سطح به لایه های عمیق تر از اقیانوس است.

“ما فرض بادهای قوی هل دادن یخ دریا در جنوب اقیانوس شمالا به طور بالقوه یک اثر جانبی از تغییر آب و هوا” گروبر می گوید. “تغییر آب و هوا است که به وضوح انسان ساخته شده و نمی تواند مناقشه تنها به دلیل یک منطقه از اقیانوس را نشان می دهد نشانه هایی از خنک کننده است.”

در حال حاضر مطالعه رفت و تنها تا سال 2011. “ما شاهد برگشت روند از سال 2015. یخ دریا در اطراف قطب جنوب در حال حاضر شروع به عقب رفتن در یک سرعت سریع می گوید:” گروبر. “و این است که بسیار در خط با روند کلی از ادامه گرمایش جهانی.”

این تحقیق به نظر می رسد در AGU پیشرفت. اضافی محققان ETH زوریخ و دانشگاه پرینستون کمک کند.

منبع: ETH زوریخ

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>