یکی از قدرتمند ترین در جهان دانشمندان معتقد به معجزه

زمانی که من صحبت کردن با دانش آموزان من در مورد توفانی رابطه بین علم و دینمن را مورد فرانسیس کالینز. در اوایل زندگی حرفه ای کالینز بود موفق ژن-شکارچی که کمک به شناسایی ژن مرتبط با فیبروز کیستیک و اختلالات دیگر. او رفت تا تبدیل به یکی از قدرتمند ترین در جهان دانشمندان است. از سال 2009 او کارگردانی کرده است موسسه ملی بهداشت است که در سال جاری بودجه ای بیش از 40 میلیارد دلار. قبل از آن او نظارت پروژه ژنوم انسان یکی از تاریخچه بزرگترین پروژه های تحقیقاتی. کالینز یک بیخدا تا سال 1978 که او تحت یک تبدیل تجربه در حالی که پیاده روی در کوه ها و تبدیل به یک مؤمن مسیحی است. او در سال 2006 پرفروشترین کتاب زبان خداکالینز اعلام کرد که او می بیند هیچ ناسازگاری بین علم و دین است. “خدا از کتاب مقدس است که هم خدا از ژنوم,” او نوشت. “او می تواند پرستش در کلیسای جامع یا در آزمایشگاه است.” کالینز برنده 1.3 میلیون جایزه تمپلتونایجاد شده در سال 1972 برای ترویج صلح و آشتی علم و معنویت است. (نگاه کنید به پست های من در بنیاد تمپلتون در اینجا و اینجا). این خبر را به من می دهد بهانه ای برای پست مصاحبه من با انجام کالینز برای نشنال جئوگرافیک در سال 2006 زمانی که ریچارد داوکینز, دانیل دنت و دیگران بودند و با شور و نشاط حمله به دین است. در زیر یک ویرایش متن مکالمه من با کالینز است که در واشنگتن دی سی من کالینز که من در بر داشت به طور شگفت انگیزی ساده برای یک مرد از این قد و قامت بالا. اما من ناراحت شد نهایی ما تبادل است که در آن او نشان داد یک اشتباه چشم انداز آینده بشریت. کالینز به نظر می رسد بسیاری از ایمان به خدا ولی نه خیلی زیاد در بشریت است. – جان هرگن

هرگن: چگونه آن را احساس می کنید در-داغ مرکز بحث های کنونی میان علم و دین است ؟

کالینز: این افزایش قطبش بین افراط گرایان در هر دو به پایان می رسد از الحاد و اعتقاد طیف بوده و دلخراش به من. اگر پیشنهاد من این است که یک هماهنگ وسط زمین قرار می دهد من در سفید داغ مرکز بحث–هورا! شاید کمی به تعویق افتاده است.

هرگن: خطر در تلاش برای تجدید نظر به مردم در هر دو طرف از یک قطبی بحث است–

کالینز: بمب پرتاب در شما از هر دو جهت!

هرگن: است که اتفاق افتاده است ؟

کالینز [آه]: اکثر پاسخ داده اند در بسیار دلگرم کننده راه. اما برخی از علمی همکاران استدلال می کنند که آن را کاملا نامناسب برای یک دانشمند به نوشتن در مورد دین و ما در حال حاضر بیش از حد بسیاری در زندگی عمومی در این کشور است. و سپس من به برخی از بسیار به شدت دقت کنید پیام از بنیادگرایان که احساس می کنید که من به خطر بیافتد تفسیر تحت اللفظی از پیدایش 1 و با من تماس یک پیامبر دروغین. من رقیق کردن حقیقت و انجام آسیب به ایمان است.

هرگن: چرا شما فکر می کنم بحث تبدیل شده است به طوری قطبی?

کالینز: این شروع می شود با یک بیان یک دیدگاه در یک طرف موضوع است و پس از آن نتایج در یک پاسخ است که کمی بیش از حد شدید و همه چیز ميگيرد. هر عمل نیازمند یک واکنش برابر و مخالف. این یکی از قوانین نیوتن در تاسف عمومی سناریو.

هرگن: من باید اعتراف که من بیشتر نگران به تازگی در مورد اثرات مضر از دین به دلیل تروریسم مذهبی مانند 9/11 و قدرت رو به رشد از راست مذهبی در ایالات متحده است.

کالینز: چه ایمان است نه استفاده شده است عوامفریبی سیاسی به عنوان یک باشگاه بیش از کسی سر ؟ که آیا آن را تفتیش عقاید و یا جنگ های صلیبی در یک دست و یا مرکز تجارت جهانی با یکدیگر ، اما ما نباید قضاوت خالص حقایق ایمان راه آنها اعمال می شود بیش از هر ما باید قضاوت خالص حقیقت عشق با ازدواج سوء استفاده. ما به عنوان فرزندان خدا داده شده توسط خدا این دانش درست و غلط این “قانون اخلاقی” که من به عنوان یک خصوص قانع کننده تابلو راهنما به خود وجود است. اما ما همچنین از این چیزی به نام اراده آزاد که ورزش ما در همه زمان ها برای شکستن این قانون است. ما نباید سرزنش ایمان برای راه مردم آن را تحریف می کنند و آن را سوء استفاده.

هرگن: مشکل نیست که ادیان می گویند این است که تنها راه به حقیقت است ؟ نیست که چه می شود ایمان مذهبی از چیزی زیبا به چیزی تعصب و نفرت?

کالینز: وجود یک حقیقت تلخ وجود دارد. من فکر می کنم ما مسیحیان شده است راه بیش از حد آماده به تعریف خودمان را به عنوان اعضای یک باشگاه منحصر به فرد. من در بر داشت حقیقت را به من شادی من در بر داشت صلح در خاص که نتیجه اما من نه در هر راه است که نشان می دهد که این نتیجه از هر کس دیگری باید پیدا کنید. به کسی می گویند, “من حقیقت این است که خالص تر از مال شما” است که هر دو در تضاد با آنچه من می بینم در شخص مسیح و فوق العاده خارج از قرار دادن. و سریع شروع به بحث و دعوا و حتی جنگ! نگاهی به داستان سامری خوب است که یک تمثیل از عیسی مسیح خود را. یهودیان را در نظر گرفته سامری به یک بدعت گذار و در عین حال به وضوح پیام مسیح است: که کسی که راست انجام داد و توجیه بود در چشم خدا.

هرگن: چگونه می تواند به شما به عنوان یک دانشمند است که به نظر می رسد برای توضیح همه چیز و نیازمند شواهد نیز بر این باورند معجزه مانند رستاخیز ؟

کالینز: من اول مبارزه بود به خدا اعتقاد دارند. نه pantheist خدا است که به طور کامل محصور در طبیعت و یا یک Deist خدا که به همه چیز و پس از آن فقط علاقه از دست رفته اما فوقالعاده خدا کسی که علاقه مند در آنچه اتفاق می افتد در جهان ما و ممکن است در زمان انتخاب به دخالت. دوم من در تلاش بود به این باور است که مسیح الهی بود که او ادعا می شود. به عنوان به زودی به عنوان من وجود دارد این ایده است که او ممکن است افزایش از مردگان شد غیر مشکل است. من مشکلی ندارم با این مفهوم که معجزه ممکن است گاهی اوقات رخ می دهد در لحظات بزرگاهمیت است که در آن یک پیام منتقل می شود به ما توسط خداوند متعال. اما به عنوان یک دانشمند من استانداردهای معجزات بسیار بالا است. و من فکر نمی کنم ما باید سعی کنید برای متقاعد کردن اگنوستیک یا ملحدان در مورد حقیقت ایمان با ادعا در مورد معجزات که آنها به راحتی می توانید فشار با نوک انگشت سوراخ در.

هرگن: مشکل من با معجزه است که نه فقط آنها را نقض آنچه علم به ما می گوید در مورد چگونه جهان کار می کند. آنها نیز خدا را به نظر می رسد بیش از حد دمدمی مزاج. برای مثال بسیاری از مردم بر این باورند که اگر آنها دعا می کنم به اندازه کافی سخت خدا را شفاعت به آنها را درمان و یا یک دوست. اما آیا این به این معنی نیست که همه کسانی که نمی کنید بهتر نیست شایسته است ؟

کالینز: در تجربه خود من به عنوان یک پزشک, من را دیده اند و نه یک معجزه آسا شفا و من اصلا انتظار برای دیدن. همچنین نماز برای من است نه یک راه برای دستکاری خدا را به انجام آنچه ما می خواهیم او انجام دهد. نماز برای من خیلی بیشتر حس تلاش برای رسیدن به مشارکت با خدا. من در تلاش برای کشف کردن آنچه که من باید انجام دهند به جای گفتن خداوند متعال آنچه که او باید انجام دهند. نگاهی به خداوند نماز است. می گوید:”تو انجام خواهد شد.” این بود: “ای پدر ما که در آسمان هستند لطفا به من یک فضای پارکینگ.”

هرگن: بسیاری از مردم هم اعتقاد به خدا را به دلیل این مشکل از بد. اگر خدا ما را دوست دارد چرا که زندگی پر از درد و رنج های زیادی?

کالینز: که است این اساسی ترین سوال است که تمام متقاضیان باید برای مبارزه با. اول از همه اگر هدف نهایی ما این است که به رشد یادگیری, کشف همه چیز در مورد خودمان و چیزهایی که در مورد خدا و متاسفانه یک زندگی سهولت احتمالا راه به دست آوردن وجود دارد. من می دانم که من آموخته اند بسیار کمی در مورد خودم یا خدا وقتی که همه چیز به خوبی می گذرد. همچنین بسیاری از درد و رنج در جهان ما نمی تواند غیر روحانی در خدا ، خدا به ما رایگان خواهد شد و ممکن است ما را انتخاب کنید به ورزش آن را در راه است که در نهایت صدمه زدن به افراد دیگر.

هرگن: فیزیکدان استیون واینبرگ که یک بیخدا نوشته است در مورد این موضوع. او می پرسد چرا شش میلیون یهودی از جمله بستگان او تا به حال به مرگ در هولوکاست به طوری که نازی ها می تواند ورزش خود را رایگان خواهد کرد.

کالینز: اگر خدا به مداخله به طور معجزه آسایی در هر زمان یکی از ما تصمیم به انجام کاری بد آن خواهد بود بسیار عجیب و غریب پر هرج و مرج غیر قابل پیش بینی جهان است. رایگان خواهد منجر به مردم انجام چیزهای وحشتناک به هر یک از دیگر. مردم بی گناه می میرند به عنوان یک نتیجه. شما نمی توانید کسی را جز ستمگران است. به طوری که نه خدا تقصیر. سخت تر از سوال این است که هنگامی که درد و رنج به نظر می رسد که شک هیچ انسانی بد عمل است. یک کودک مبتلا به سرطان, طبیعی, فاجعه گردباد و یا سونامی. چرا خدا به جلوگیری از که از اتفاق می افتد ؟

هرگن: برخی از متکلمان مانند Charles Hartshorne پیشنهاد کرده اند که شاید خدا نیست به طور کامل در کنترل خود را ایجاد. شاعر آنی دیلرد بیان این ایده در عبارت “خدا نیمه صالح است.”

کالینز: که لذت بخش-و احتمالا کفر آمیز! یک جایگزین است که مفهوم خدا بودن خارج از طبیعت و زمان و داشتن یک چشم انداز ما blink-از-یک-چشم وجود می رود که هر دو به دور کمر و دور رو به جلو. در برخی مسلما متافیزیکی راه است که اجازه می دهد تا من به می گویند که معنای درد و رنج ممکن است همیشه آشکار به من. وجود دارد می تواند دلایل چیزهای وحشتناک اتفاق می افتد که من نمی دانم.

هرگن: من فکر می کنم شما یک اگنوستیک.

کالینز: هیچ!

هرگن: به شما می گویند که تا حد معینی خدا راه های نفوذ ناپذیر است. که برای تلفن های موبایل مانند آگنوستیسیزم یعنی.

کالینز: من منکر در مورد خدا راه. من نه منکر در مورد خود خدا. توماس هاکسلی تعریف آگنوستیسیزم یعنی که نمی دانستند که آیا خدا وجود دارد یا نه. من مؤمن! من شک و تردید است. من به عنوان نقل قول Paul Tillich: “شک نیست که مقابل ایمان است. آن را بخشی از ایمان است.” اما من اساسی موضع است که خدا واقعی است, خدا درست است.

هرگن: من agnostic و من ناراحت که در کتاب خود به نام شما آگنوستیسیزم یعنی یک “copout.” آگنوستیسیزم یعنی معنا نیست که شما تنبل هستید یا اهمیتی نمی دهند. به این معنی که شما راضی نیست با هر پاسخ برای آنچه پس از همه, در حال نهایی رمز و راز است.

کالینز: که putdown که باید تقاضای خود را به صورت جدی اگنوستیک در نظر گرفته که از شواهد و هنوز هم نمی پیدا کردن پاسخ. من در واکنش به آگنوستیسیزم یعنی من می بینم در جامعه علمی است که وارد شده توسط یک معاینه دقیق از شواهد. من رفتم از طریق یک فاز زمانی که من در یک بازی گاه به گاه میکرد و من شاید بیش از حد سریع به فرض که دیگران هیچ عمق بیشتر از من.

هرگن: رایگان خواهد یک مفهوم بسیار مهم به عنوان آن را به شما است. آن را مبنایی برای ما اخلاق و جستجوی معنی. لازم نیست شما نگران باشید که علم به طور کلی و ژنتیک به طور خاص—و کار خود را به عنوان رئیس پروژه ژنوم–در حال تضعیف اعتقاد خواهد شد ؟

کالینز: شما در حال صحبت کردن در مورد جبر ژنتیکی است که نشان میدهد که ما درمانده عروسکی بودن کنترل رشته ساخته شده از دو helices. که خیلی دور از آنچه ما می دانیم از نظر علمی! وراثت نفوذ نه تنها بیش از خطرات پزشکی بلکه بیش از برخی از رفتارها و ویژگی های شخصیتی. اما نگاه در دوقلوهای همسان که دقیقا همان DNA اما اغلب نمی رفتار یکسان و یا فکر می کنم به طور یکسان. آنها نشان می دهد که اهمیت یادگیری و تجربه–و رایگان خواهد شد. من فکر می کنم همه ما آیا ما مذهبی هستند یا نه می دانیم که رایگان خواهد یک واقعیت است. وجود دارد برخی از عناصر حاشیه است که می گویند “هیچ این همه توهم ما فقط آلت در برخی از مدل های کامپیوتری.” اما من فکر نمی کنم که حامل شما بسیار دور است.

هرگن: چه چیزی شما فکر می کنم داروینی توضیحات از نوع دوستی و یا چه با شما تماس agapeکاملا عشق عاری از نفس پرستی و دلسوزی برای کسی که به طور مستقیم مربوط به شما ؟

کالینز: این یک کمی فقط تا داستان تا کنون. بسیاری استدلال می کنند که نوع دوستی پشتیبانی شده توسط تکامل به دلیل آن کمک می کند تا این گروه برای زنده ماندن. اما برخی از مردم sacrifically از خود را به کسانی که خارج از گروه خود را و با آنها مطلقا هیچ چیز مشترک است. مانند مادر ترزا, اسکار شیندلر, بسیاری از دیگران است. که اصالت بشر در آن شخصیکه در استعمال کلمات صحیح فرم. که به نظر نمی رسد مانند آن را می توان با یک داروینی مدل, اما من نمی حلق آویز ایمان من در این.

هرگن: اگر تنها از خود گذشتگی ها شايع تر بود.

کالینز: خوب وجود دارد شما رایگان خواهد شد دوباره. آن را می شود در راه است.

هرگن: شما چه فکر میکنید در مورد زمینه neurotheology که تلاش برای شناسایی عصبی اساس مذهبی تجارب?

کالینز: من فکر می کنم آن را جذاب اما نه به خصوص تعجب آور است. ما انسان ها از گوشت و خون. بنابراین آن را نمی خواهد مشکل من–اگر من به برخی از تجربه عرفانی خودم-به کشف کنند که من لوب تمپورال روشن شد ، من می خواهم بگویم “وای! که خوب!” این بدان معنا نیست که این ندارد واقعی اهمیت معنوی. کسانی که در این موضوع با این فرض که هیچ چیز وجود دارد در خارج از جهان طبیعی را در این داده ها و می گویند: “بله ، در حالی که کسانی که با این فرض که ما موجودات معنوی خواهد رفت “سرد! طبیعی وجود دارد بستگی به این تجربه عرفانی! چگونه در مورد آن!” من فکر می کنم ماهیت معنوی ما واقعا خدا داده و ممکن است به طور کامل محدود طبیعی توصیف.

هرگن: اگر چه این تحقیقات منجر به مواد مخدر و یا دستگاه های مصنوعی القا مذهبی تجارب? به نظر شما کسانی که تجربه می شود معتبر است ؟ شما احتمالا شنیده ام در مورد گزارش اخیر از دانشگاه جانز هاپکینز است که مواد مخدر روانگردان psilocybin باعث تجربه های معنوی.

کالینز: بله. اگر شما در حال صحبت کردن در مورد مصرف اگزوژن ماده روانگردان و یا برخی از نوع مغز-تحریک تدبیر که داشتن نمی شود یک معتبر و موجه trust-worthy تجربه. به طوری که خواهد بود یک مرز من می خواهم برای ایجاد بين معتبر و تقلبی.

هرگن: برخی از دانشمندان پیش بینی کرده اند که مهندسی ژنتیک ممکن است ما فوق بشری هوش و تا حد زیادی گسترش زندگی دهانه و احتمالا حتی جاودانگی. ما حتی ممکن است مهندس مغز ما طوری است که ما نمی ترس درد یا غم و اندوه شوم. اینها ممکن است در دراز مدت عواقب ناشی از پروژه ژنوم انسان و سایر خطوط از پژوهش. اگر این چیزها اتفاق می افتد, شما چه فکر میکنید خواهد بود عواقب سنت های مذهبی?

کالینز: که نتیجه خواهد مشکل من. اما ما آنقدر دور از واقعیت است که آن را سخت به صرف مقدار زیادی از زمان نگرانی در مورد آن زمانی که شما در نظر تمام واقعا خیرخواه چیزهایی که ما می تواند انجام دهد در کوتاه مدت. اگر شما بیش از حد آویزان در hypotheticals از آنچه در شب اتفاق می افتد در آینده چند صد سال پس از آن شما را تبدیل به فلج و شما را قادر به زندگی می کنند تا فرصت برای رسیدن و کمک به مردم در حال حاضر. که به نظر می رسد غیر اخلاقی موضع ما را می تواند.

هرگن: من واقعا درخواست می کند دین نیاز به رنج می برند ؟ ما می تواند به کاهش درد و رنج به نقطه که در آن ما فقط نیاز ندارد ؟

کالینز: به رغم این واقعیت است که ما باید زمانی تمام این فوق العاده پیشرفت های پزشکی و ساخته شده این امکان را به زندگی طولانی تر و ریشه کن کردن بیماری ما احتمالا هنوز کشف کردن راه برای استدلال می کنند با یکدیگر و گاهی به کشتن یکدیگر از ما به خود عدالت و عزم ما است که ما باید در بالا باشد. بنابراین نرخ مرگ ادامه خواهد داد تا هر فرد با یک معنی است و یا یکی دیگر. ما ممکن است درک زیادی در مورد زیست شناسی, ما ممکن است درک زیادی در مورد چگونه برای جلوگیری از بیماری و ما ممکن است درک طول عمر است. اما من فکر نمی کنم ما را به کشف کردن که چگونه برای متوقف کردن انسان را از انجام کارهای بد به هر یک از دیگر. که همیشه ما بزرگترین و ناراحت کننده ترین تجربه در اینجا بر روی این سیاره است که ما را طولانی ترین و شاید چیزی بیشتر.

مطالعه بیشتر:

در دفاع از کفر: ضد Creed

می تواند ایمان و علم همزیستی?

ریچارد داوکینز ارائه می دهد مشاوره برای دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و دیگر حکمت

ما باید چه کار با ما, مناظری از بهشت و جهنم ؟

ذهن-بدن مشکلات (آنلاین رایگان کتاب نیز در دسترس به عنوان Kindle e-book و شومیز).
 

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>