یکی از قطب جنوب به سرعت کاهش یخچالهای طبیعی فقط از دست یک کوه یخ دو برابر اندازه واشنگتن

کاج جزیره یخچال یکی از سریع ترین-کاهش یخچالهای طبیعی در قطب جنوببه تازگی از دست داده و یکی دیگر از تکه های بزرگی از یخ به دریا ادامه نگران کننده روند تبدیل شده است که نزدیک به سالانه وقوع در دهه گذشته است.

دانشمندان در کوپرنیک اتحادیه اروپا را در زمین مشاهده برنامه شده اند از نزدیک نظارت بر یخچال های طبیعی پس از ترک های بزرگ به نظر می رسد در نزدیکی لبه خود را در ماه اکتبر 2019. دیروز کسانی که ترک در نهایت برش یک تکه از یخچال دور (یک فرایند شناخته شده به عنوان زایمان) انتشار یک غول اره منبت کاری اره مویی پازل تازه توده ها به نزدیکی دریای آموندسن. در مجموع توده اندازه گیری در حدود دو برابر اندازه واشنگتن در منطقه (بیش از 130 کیلومتر مربع یا 350 کیلومتر مربع), با توجه به واشنگتن پست.

خود را در آن های اخیر زایمان رویداد کاملا تعجب آور و یا به خصوص تهدید به جهانی سطح آب دریا; زایمان طبیعی است بخشی از زندگی برای یخ با تشکل های بخش که در آب شناور با توجه به رصدخانه زمین ناسا. چون یخ در لبه یخچال های طبیعی در حال حاضر شناور این یخ را به طور مستقیم منجر به افزایش سطح دریا هنگامی که آن را به ناچار ذوب می شود.

مرتبط با: امروز تغییر آب و هوا است و بدتر از هر چیز زمین را تجربه کرده است در گذشته 2000 سال

اما بیش از دو دهه گذشته زایمان حوادث شده اند رخ می دهد بسیار بیشتر در جزیره کاج یخچال و همسایه Thwaites, یخچال های طبیعی (همچنین شناخته شده به عنوان “روز قیامت یخچال”) به اطراف اقیانوس گرم با توجه به گرم شدن کره زمین. در حالی که بزرگ زایمان حوادث استفاده می شود رخ می دهد در جزیره کاج یخچال هر چهار تا شش سال آنها در حال حاضر تبدیل به یک نزدیک به سالانه اتفاق با توجه به ناسا. در دهه گذشته تکه های عظیمی از یخچال calved دور در 2011, 2013, 2015, 2017, 2018 و در حال حاضر در سال 2020 است.

به عنوان یک نتیجه, Pine Island و Thwaites, قفسه های یخ در حال عقب نشینی داخلی سریع تر از یخ جدید می توانید فرم. دانشمندان نگران هستند که این عقب نشینی مداوم می تواند یک نشانه آن است که از یک فراری ذوب چرخه است که در اثر: به عنوان نسبتا گرم آب دریا دور در به تازگی در معرض لبه های یخ قفسه ذوب شتاب یخ قفسه امتداد و رقیق و زایمان بیشتر می شود تا کنون به احتمال زیاد.

به گفته ناسا این منطقه در اطراف دو یخچالهای طبیعی شامل اندازه کافی آسیب پذیر یخ به افزایش اقیانوس توسط 4 فوت (1.2 متر).

Pine Island جدیدترین توده ها calved تنها چند روز پس از دانشمندان در گزارش گرمترین دمای ثبت شده در قطب جنوب است. در روز پنج شنبه (Feb. 6) درجه حرارت در نزدیکی یک تحقیقات پایه در قاره لبه شمالی رسیده 64.9 درجه فارنهایت (18.3 درجه سانتیگراد) در جهان سازمان هواشناسی کشور گزارش داد. رکورد قبلی بود 63.5 F (17.5 C) در ماه مارس 2015.

در اصل منتشر شده در Live علم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im