در پاشنه از یک پرتو نور

به عنوان یک 16-year-old boy, آلبرت اینشتین تصور تعقیب پس از یک پرتو نور در خلاء فضا. او mused در چشم انداز که برای سال تبدیل آن در ذهن خود پرسیدن سوال در مورد ارتباط بین خود و پرتو. کسانی روانی تحقیقات در نهایت او را به نظریه نسبیت خاص. چنین فکر آزمایش که انیشتین با اشاره به آلمانی واژه gedankenexperimentادامه به تغذیه قلب فیزیک امروز به خصوص در زمینه مکانیک کوانتومی که او را کمک به ایجاد.

“در مکانیک کوانتومی, همه چیز اتفاق نمی افتد,” فیزیکدان نظری Stephen L. آدلر می گوید گزارش خبرنگار ما تیم Folger با اشاره به ماهیت احتمالاتی کوانتومی از واقعیت است.

از نظر فلسفی این ممکن است درست باشد اما آن را متوقف کرده محققان از آزمایش کوانتومی مفاهیم. با استفاده از لیزر برای تحریک الکترون ها به ساطع کردن فوتون یک گروه در دانشگاه صنعتی دلفت در هلند رد وجود “متغیرهای پنهان” که اینشتین بر این باور بودند که کنترل به اصطلاح گرفتار ذرات—یکی از اصلی ترین اصول نظریه کوانتوم. بدون این نیروهای مرموز, عجیب قریب, دینامیک می تواند در دنیای کوانتوم هجوم مفاهیم ما از فضا و زمان است. فیزیکدان Lee Smolin استدلال می کند که تار و پود جهان هستی یک مجموعه گسترده ای از فعل و انفعالات اتمی در حال شبکه ای از روابط که در آن علیت میان حوادث پیچیده است و بدون فاصله.

با وجود این نظری اسرار کوانتومی نظریه آن برنامه های کاربردی جهان واقعی در حال رشد است. محققان خنک کننده سیستم های اتمی به نزدیکی صفر مطلق برای استفاده به عنوان کوانتومی شبیه به برنامه های کاربردی مطالعه در ابررساناهای و superfluids. دیگران با استفاده از میز آزمایش برای نظارت بر میدان های گرانشی در اطراف گرفتار اشیاء کوچک طلا یا الماس حوزه, به عنوان مثال—به دنبال نشانه هایی است که جاذبه خود را “تدریجی” به گسسته بیت است. در یک مقیاس بزرگتر و ابزار مانند تلسکوپ افق رویداد که به تازگی در زمان اولین عکس از یک سیاه چاله و گرانشی-آشکارسازهای موج می تواند کمک به حل و فصل دیرینه آزار دهنده تناقضات بین مکانیک کوانتومی و نسبیت عام.

این کوانتومی بینش در حال سوخت رسانی فوق العاده ای نوآوری است. یک تیم از محققان در چین با موفقیت آزمایش برهم نهی بیش از یک فاصله از 1200 کیلومتر هموار کردن راه برای یک unhackable کوانتومی-ارتباطات شبکه. دانشمندان کامپیوتر با استفاده از الگوریتم های کوانتومی به منظور ارتقاء سیستم های سنتی تشدید پیشرفت به سمت منادی محاسبات کوانتومی عصر. چنین برنامه های کاربردی هنوز نابالغ به عنوان الیزابت Gibney گزارش در عین حال آن را توقف سرمایه گذاران از ریختن پول به کوانتومی شروع یو پی اس.

علم مورخان استدلال کرده اند در مورد اینکه آیا انیشتین پذیرفته عناصر تئوری کوانتوم است که در تضاد با تئوری خود را. چه کسی می داند که آیا او می تواند تصور کرده اند که برنامه های کاربردی ایده های خود را تولید. در هر صورت فکر آزمایش همچنان ادامه دارد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>