در مریخ آب عمیق تنوع ایستاده آزمون زمان و شهاب سنگ ها نشان می دهد

آب به خاک سپرده عمیق در مریخ به احتمال زیاد از حداقل دو بسیار متفاوت منابع مدتها پیش یک مطالعه جدید نشان می دهد.

“این دو منبع مختلف آب در مریخ داخلی ممکن است به ما گفتن چیزی در مورد این نوع از اشیاء که در دسترس بود به یکی شدن به درون سنگی سیارات” جسیکا بارنز استادیار علوم سیاره ای در دانشگاه آریزونا Lunar and Planetary آزمایشگاه در بیانیه ای گفت.

“در این زمینه نیز مهم است برای درک گذشته habitability و astrobiology مریخ” بارنز اضافه شده است.

مرتبط با: آنچه که در مریخ ساخته شده است ؟

مشهور مریخ شهاب سنگ ALH84001. (اعتبار تصویر: ناسا)

بارنز و همکارانش به تجزیه و تحلیل دو مریخ شهاب سنگ ها: شمال آفریقا (NWA) 7034, همچنین شناخته شده به عنوان سیاه و سفید زیبایی و آلن هیلز 84001 (ALH84001) احتمالا معروف ترین سیاره سرخ راک در تمام دوران است. در اواسط 1990s یک تیم از محققان اعلام کرد که آنها می خواهم در بر داشت شواهد قانع کننده ای از مریخ زندگی در ALH84001. بسیاری دیگر از دانشمندان متقاعد نشده و ادعای بحث برانگیز باقی می ماند و مورد بحثدر این روز.

بارنز و تیم او تعیین هیدروژن ایزوتوپ ترکیب زیبایی سیاه و ALH84001 که در تعامل با آب در مریخ پوسته حدود 1.5 میلیارد سال پیش و 3.9 میلیارد سال پیش بود.

ایزوتوپ نسخه از یک عنصر که با شماره های مختلف از نوترون در هسته های اتمی. برای مثال هیدروژن در “عادی” آب هیچ نوترون در هسته در حالی که هیدروژن در deuterium یا “آب سنگين” یکی است.

مطالعات مریخ شهاب سنگ ها در طول سال باید در یک طیف گسترده ای از هیدروژن ایزوتوپ نسبت. اما در این مطالعه جدید که منتشر شد آنلاین دوشنبه (30 مارس) در مجله طبیعت علومبارنز و تیم او در بر داشت که زیبایی سیاه و ALH84001 بسیار شبیه مقادیر نرمال در مقابل سنگین هیدروژن است.

این نسبت تقریبا همان است که مشاهده شده برای بسیار جوان, سنگ, نشان می دهد که بسیار تغییر کرده است هیدروژن ایزوتوپ عاقلانه گذشته 4r میلیارد سال یا بیشتر بر روی مریخ است. علاوه بر این ایزوتوپ نسبت در مورد نیمه راه میان که دیده می شود در پوستهای سنگ در اینجا بر روی زمین و نسبت مشاهده شده در جو مریخ است که خیلی بیشتر سنگین هیدروژن است.

جو مریخ است تا “تکه تکه” از آنجا که ذرات باردار از خورشید ترجیحا دمیده فندک معمولی هیدروژن به فضا دانشمندان می گویند.

“ما فکر کردیم خوب این جالب است اما همچنین نوع از عجیب و غریب” بارنز گفت: از نتایج جدید. “چگونه ما توضیح این دوگانگی که در آن جو مریخ در حال تکه تکه اما این پوسته در واقع همان ماندن بیش از زمین شناسی ،

محققان به مدت طولانی تصور می کردند که مریخ’ گوشته — ضخامت سنگ لایه زیر پوسته نازک — ورزشی شبیه هیدروژن ایزوتوپ نسبت به زمین است. بنابراین تنوع در ایزوتوپ نسبت دیده می شود در مریخ شهاب سنگ بود chalked به زمینی آلودگی و یا تغییر توسط سیاره سرخ را جو به عنوان سنگ لعنتی رایگان قدرتمند اثرات خمرهای شکل ظاهری نسبت به فضای بارنز گفت. (پوستهای سنگ باید شبیه به گوشته سنگ پس از همه پوسته ساخته شده از مواد از داخل کشور ساخته شده است که آن را به سطح سرد و منجمد.)

اما فرض گوشته شباهت بین مریخ و زمین در حال استنباط از یک مطالعه از یک شهاب سنگ اندیشه به سرچشمه در سیاره سرخ را گوشته محققان گفتند. و آن را ممکن است زمان برای تجدید نظر.

“شهاب سنگ مریخی اساسا طرح در همه جا و بنابراین تلاش برای کشف کردن آنچه که این نمونه ها در واقع به ما می گوید در مورد آب در جبه مریخ در طول تاریخ شده است یک چالش” بارنز گفت. “این واقعیت است که داده های ما به صورت پوسته خیلی متفاوت ما را وادار به بازگشت از طریق ادبیات علمی و مورد مداقه قرار داده.”

این تجزیه و تحلیل نشان داد که دو نوع متفاوت از مریخ سنگ های آتشفشانی غنی شده shergottites و تهی shergottites مختلف هیدروژن ایزوتوپ نسبت. این سنگ احتمالا نمایندگی های مختلف, منبع, مواد, محققان گفت: — انواع مخازن آب در مریخ داخلی.

“در نتیجه این ویژگی ها ممکن است به ارث برده از اولیه بلوک های ساختمان که ساخته مریخ بنحوی که مریخ گوشته تقریبا همیشه ناهمگن به دلیل آن ضعیف بود مخلوط در طول اتحاد, تمايز و متعاقب آن thermochemical تکامل” محققان نوشت: در مطالعه جدید.

اگر این درست است پس بر خلاف زمین و ماه در مریخ احتمالا نمی ویژگی جهانی اقیانوس مایع راک در مدت کوتاهی پس از تولد خود را. جهانی اقیانوس ماگما را مخلوط همه چیز را با هم پاک کردن مجزا ایزوتوپ امضا محققان گفتند.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>