افراد مسن ترجیح می دهند به یادگیری راننده کمک تکنولوژی

بزرگسالان مسن تر بیشتر احتمال دارد به استفاده از راننده کمک تکنولوژی اگر آنها یاد بگیرند که چگونه به استفاده از این فن آوری از طریق فیلم های تعاملی و نه از طریق دفترچه راهنما و یا تظاهرات زندگی می کنند بر اساس یک مطالعه جدید.

بسیاری از وسایل نقلیه امروز با سهم عادلانه خود را از زنگ ها و سوت اعم از تطبیقی کروز کنترل امکانات برای بازگشت به بالا دوربین. این advanced driver-assistance systems یا عدس در محل به رانندگی راحت تر و امن تر است.

اما شواهد نشان می دهد که سالمندان مسن تر که همچنین یک گروه سنی در معرض خطر بالاتر برای خودرو موتور, تصادفات, آیا استفاده از بسیاری از این راننده-کمک فن آوری.

این مطالعه جدید نشان می دهد که هنگامی که عدس-آموزش بزرگسالان مسن تر پیدا کردن آن را آسان تر برای دسترسی به و استفاده از driver-کمک فن آوری بدون به خطر انداختن توجه خود را در جاده ها است.

“افراد مسن یک نرخ بالاتر از تصادف به دلیل degradations جسمی و حرکتی از قابلیت های می گوید:” مریم Zahabi, استادیار صنعتی و سیستم های مهندسی در تگزاس A&M دانشگاه و مدیر انسان-سیستم تعامل (HSI) آزمایشگاه.

“با عدس برخی از بار ذهنی مربوط به رانندگی می تواند در نظر گرفته شود و ما نشان داده ایم که فیلم های آموزشی بهترین راه برای معرفی عدس به سالمندان است. ما امیدواریم که که این بینش منجر به بهتر تصویری مبتنی بر مواد آموزشی برای این گروه سنی به طوری که ارشد ایمنی در هنگام رانندگی افزایش یافته است.”

رانندگان و عملکرد چند تکلیفی

با توجه به ملی بزرگراه ترافیک ایمنی دولت در سال 2016 18 ٪ از تمام وسایل نقلیه موتوری تصادف درگیر افراد 65 سال و بالاتر. با جمعیت سالمندان به افزایش انتظار می رود در دهه های آینده محققان تخمین می زنند تعداد زیادی از مردم در معرض خطر تصادف را افزایش متناسب.

“فکر می کنم خطر برای موتور سقوط به عنوان یک منحنی U شکل,” Zahabi می گوید. “پس از شکل حرف ‘U’, احتمال سقوط در میان بزرگسالان جوان و نوجوان بسیار زیاد است. سپس با سن خطر تصادفات را کاهش می دهد و همچنان در کوچک و نسبتا ثابت ارزش تا حدود 60 سال پس از آن شاخه های یک بار دیگر.”

خطر تصادف خودرو در میان سالمندان است که تا حد زیادی مربوط به این واقعیت است که آنها پیدا کردن آن را دشوار است به انجام فعالیت های متعدد در حالی که رانندگی برای مثال شروع تطبیقی کروز کنترل در حالی که هنوز هم با توجه به جاده ها و به دنبال برای دیدن آنچه که قابل قبول محدود کردن سرعت.

در حالی که عدس را تسکین می دهد برخی از رانندگی-انجام وظایف مربوط به این فن آوری نیاز به معرفی به سالمندان در شیوه ای که منجر به یادگیری را در سن خود Zahabi می گوید.

اشلی Shortz یک دانشجوی محقق از NeuroErgonomics آزمایشگاه تنگ کردن چهار راه اصلی برای ارائه عدس دستورالعمل—دفترچه راهنما, انجمن شبیه سازی رانندگی و تظاهرات زندگی می کنند—از یک مربی بر اساس تحقیقات قبلی و موجود آموزش بهترین شیوه.

با این حال محققان می دانم کمی در مورد که یکی از این روش بهترین مناسب سالمندان است.

“از همه مهمتر در حالی که وجود دارد این است که شواهد قابل توجهی است که مردان و زنان مختلف اتخاذ استراتژی های یادگیری, پژوهش در عدس طراحی و آموزش روش تحویل را تا حد زیادی نادیده گرفته شده از جمله تفاوت های جنسیتی می گوید:” Ranjana مهتا دانشیار صنعتی و سیستم های مهندسی و مدیر NeuroErgonomics آزمایشگاه.

به آدرس این محققان استخدام 10 مرد و 10 زن رانندگان سنین 58-68. برای این گروه سنی این تیم متمرکز مبتنی بر تصویری و نمایشی بر اساس عدس آموزش به جای دفترچه راهنما و یا شبیه سازی رانندگی چرا که قبل از مطالعات نشان می دهد که رانندگان نمی خواندن دستورالعمل های دقیق از دفترچه راهنما و یا دسترسی آسان به رانندگی شبیه سازی شده است.

پس از دریافت آموزش یا تطبیقی کروز کنترل یا خط-نگه داشتن سیستم کمک هر دو محبوب عدس فن آوری های محققان ارزیابی شرکت کنندگان عملکرد رانندگی در یک آزمایشگاه-قرار دارد شبیه ساز رانندگی است که ارائه یک تجربه همهجانبه از رانندگی در امتداد جاده.

سپس در حالی که رانندگان روشن بین عدس و کنترل دستی محققان نگهداری از آهنگ که در آن رانندگان به کارگردانی زل زل نگاه کردن خود و فعالیت در بخشی از مغز که تنظیم توجه و بارکاری در میان چیزهای دیگر.

تفاوت های جنسیتی

این تیم متوجه شد که برای هر دو مرد و زن رانندگان تصویری مبتنی بر آموزش مشغول به کار به طور موثر تر از تظاهرات مبتنی بر آموزش برای معرفی عدس تکنولوژی به سالمندان است.

“ما شگفت زده برای پیدا کردن که در حالی که رانندگان مرد بودند سریعتر در فعال کردن عدس آنها نیز بیشتر پریشان آن” Zahabi می گوید. “پس از یک عصبی, نظر, مسن, رانندگان زن بیشتر کارآمد در عدس با استفاده از فن آوری و کاهش حجم کار ذهنی خود را پس از آموزش ویدئویی مبتنی بر.”

محققان توجه داشته باشید که بیشتر مطالعات جامع شامل تعداد زیادی از افراد مسن گسترده تر محدوده سنی شرکت کنندگان و گسترده تر گزینه ای از رانندگی سناریوهای مورد نیاز هستند و ممکن است روشن جنس دیگر-بر اساس تفاوت های کشف نشده در حال مطالعه است.

“این یافته مهم است به عنوان آن را نه تنها بر نحوه آموزش روش تاثیر گروه های مختلف مردم, اما همچنین فراهم می کند پایه برای توسعه عادلانه تر و در نتیجه بیشتر موثر, آموزش پارادایم” مهتا می گوید.

اما حتی اگر مقدماتی, نتایج هنوز هم نشان می دهد که چرا ویدئوها بهترین کار برای آموزش عدس به سالمندان Zahabi می گوید.

“فیلم ما فکر میکنیم موثر هستند زیرا آنها می توان متوقف شد rewound و بررسی چندین بار به سالمندان یک حس کنترل بیش از آنچه آنها در حال یادگیری و در چه سرعت.

“کار ما نیست کاهش اهمیت دفترچه راهنما و فرم های دیگر از مواد آموزشی به جای ما نتایج چالش راه ما به طور معمول فکر می کنم در مورد برقراری ارتباط عدس فناوری-اطلاعات مربوط به سالمندان است.”

این یافته ها به نظر می رسد در مجله کاربردی ارگونومی.

منبع: Texas A&M University

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de