اقیانوس گونه های در حال تغییر به سمت قطب

برای قرن ها ماهیگیران در Narrangansett, R. I. اند plied آبهای شمال غربی اقیانوس اطلس برای شاه ماهی کوچک مدرسه ماهی که همچنین یک جزء اصلی برای ocean predators. اما به عنوان تغییرات آب و هوا گرم جهان دریاها, شاه ماهی این ماهیگیران تکیه می کنند در حال اضمحلال در انتهای جنوبی محدوده خود و تبدیل کردن بیشتر در شمالی آن لبه. این وضعیت در حال پخش است را در آبهای اقیانوس جهان بیش از: غلظت دریایی جمعیت حیوانات شده اند تغییر دور از خط استوا و به سمت قطب در طول قرن گذشته با توجه به یکی از جامع ترین تحلیل ها از گونه های دریایی توزیع به تاریخ. این جنبش می تواند ویران در مواد غذایی شبکه و خطر افتادن معیشت مردم است که بستگی به کلید شیلات, محققان می گویند.

“این تغییرات هستند که در واقع در حال وقوع در تاسیس جوامع محلی می گوید:” مطالعه همکاری نویسنده مارتین Genner ماهی بوم شناس در دانشگاه بریستول در انگلستان است. “این در مورد تغییرات در این گونه مردم می دانند که در محیط زیست خود را در فراوانی از مسائل که در حال حاضر وجود دارد.”

این مطالعه پنج شنبه منتشر شده در زمان زیست شناسی, چگونه تجزیه و تحلیل مقدار 304 گونه های دریایی از جمله کوچک فیتوپلانکتون seagrass جلبک و ماهی و خزندگان و پستانداران دریایی و پرندگان دریایی—اتحادش را تغییر بیش از قرن گذشته. محققان داده های جمع آوری شده از 540 فراوانی اندازه گیری های گرفته شده در اقیانوس ها در سراسر جهان از اواخر 1800s از اقیانوس قطب شمال در شمال آلاسکا و از طریق خط استوا به سمت جنوب اقیانوس از قطب جنوب است. آنها دریافتند که مطالعات انجام شده نزدیکتر به قطب بودند احتمال بیشتری برای نشان دادن افزایش در یک گونه جمعیت و کسانی که انجام نزدیکتر استوا به احتمال زیاد برای نشان دادن کاهش است.

جنیفر یکشنبه یک تغییر آب و هوا بوم شناس در دانشگاه مک گیل بود که درگیر در این مقاله می گوید: بسیاری از گونه های دریایی در حال اقتباس شده و در نتیجه حساس به یک محدوده باریک از درجه حرارت از زمینی گونه است. به عنوان یک نتیجه, دریایی, موجودات به احتمال زیاد بیشتر به طور چشمگیری تحت تاثیر گرم شدن کره زمین. زمین-بر اساس گونه ممکن است کمتر در معرض خطر از دست دادن خود را استوایی محدوده “چرا که آنها تمام انواع microhabitats که می توانید آنها را پر کنید” مانند لانه و یا مکان های دیگر آنها می توانید خنک کردن, یکشنبه توضیح می دهد.

اگر مطالعه نمی تمرکز بر روی مکانیسم دقیق ایجاد تغییرات در دریایی فراوانی Genner می گوید آن است که یک ماده از گونه ها به سادگی مهاجرت است اما بیشتر در مورد که آیا آنها قادر به زنده ماندن که در آن آنها در حال حاضر هستند. در حالی که برخی از گونه ها ممکن است قادر به انطباق با تغییرات دما با گسترش به سمت poleward پایان از محدوده خود, بسیاری از را نمی. “برای مثال” او می گوید: “اگر شما یک سنگی ساحل گونه در جنوب تاسمانی و وجود ندارد هر سنگی ساحل جنوب دورتر کجا میری؟” گونه که نمی تواند وفق دهند و یا حرکت poleward در نهایت ممکن است با خطر انقراض روبرو.

تغییر در گونه غلظت می تواند آبشاری اثرات آن بر اکوسیستم. برای مثال برخی گونه که گسترش به poleward مناطق به عنوان آب گرم ممکن است مخاطره محلی شیلات Genner می گوید. در یک مورد یک نوع از سخت پوستان انگلی به نام دریای شپش می تواند تبدیل به یک مشکل برای ماهی قزل آلا کشاورزان در انگلستان “در حال حاضر آنها قادر به نگه داشتن آنها را در خلیج” Genner می گوید. اما “اگر شما با افزایش دما با یک درجه یا دو آن [دریا شپش] جمعیت را به خوبی ممکن است شروع به انجام این کار بسیار بهتر است. و به عنوان یک نتیجه زنده ماندن این صنعت ممکن است تهدید شود.”

استیو Murawski یک شیلات زیست شناس در دانشگاه جنوب فلوریدا بود که درگیر در این مطالعه می گوید که به عنوان گونه ناپدید می شوند از بخش هایی از دامنه خود را تغییر بر منابع در دسترس برای کسانی که زندگی در مناطق آسیب دیده. او اشاره می کند که بخش بزرگی از جمعیت جهان وابسته به ماهی به عنوان یک منبع بزرگ از پروتئین است. امکان این مشکل این درست است به خصوص در مناطق که در آن حیوانات را باریک تر و دامنه برای تطبیق با گرم شدن اقیانوس ها به دلیل آنها در حال حاضر بسیار نزدیک به محدودیت های بالا را تحمل حرارتی. “شما در حال تغییر به دور از مناطق استوایی جهان که تمایل دارند در کشورهای در حال توسعه” Murawski می گوید. “بیشتر ما تغییر این منابع دور از جوامع سنتی و مراکز جمعیت بیشتر ما در حال رفتن به ایجاد ناامنی غذایی به عنوان به خوبی. وجود دارد یک نیاز حیاتی برای نظارت بر توزیع و فراوانی از حیوانات در جهان در حال توسعه.”

این تغییرات هم به این معنی برخی از شکارچیان خود را از دست بدهد طعمه Murawski می گوید: از آنجا که بسیاری از بیشتر حساس به دما تمایل حیوانات به گونه های کوچک که به صورت پایگاه های زنجیره مواد غذایی. از دست دادن این گونه می تواند موج تا کسانی که زنجیر ساخت آن را سخت تر برای شکارچیان برای زنده ماندن.

با توجه به این که گونه های دریایی در معرض بسیاری از عوامل استرس زا در علاوه بر این به تغییر آب و هوا, داشتن, حفاظت از برنامه هایی که آدرس برخی از این عوامل دیگر—از جمله صید بی رویه و یا از دست دادن زیستگاه و ممکن است با ارائه یک بافر در برابر اثرات درجه حرارت را افزایش می دهد Genner می گوید. “ما نمی دانیم چه مقدار است که در واقع کار در محیط زیست دریایی در حال حاضر, اما آن را در واقع نمی تواند صدمه دیده است,” او می گوید. “آن را به چیزهایی مانند کاهش در برداشت و [تغییر] ما راه استفاده از محیط زیست دریایی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>