جریانهای اقیانوسی در حال بالا بردن سرعت رانده شده توسط باد سریعتر

در سراسر جهان اقیانوس ها در حال تغییر هستند در راه عمیق.

آنها در حال ذخیره سازی تا گرمای بیشتری به جهان گرم. اکوسیستم های دریایی در حال تغییر در پاسخ به تغییر آب و هوا. سطح دریا در حال افزایش است به ذوب شدن یخچالهای طبیعی فرو ریختن به اقیانوس.

و در حال حاضر دانشمندان را شناسایی کرده اند یکی دیگر از تحول: آب خود به خود حرکت کرده و سریع تر در طول چند دهه گذشته.

یک مطالعه منتشر شده دیروز در علم پیشرفت می یابد که اقیانوس جهانی گردش خون شده و شتاب پس از 1990s شروع شد. این مطالعه به بررسی چند دهه از مشاهدات از ابزار است که نظارت بر دریاها’ انرژی جنبشی—اندازه گیری سریع آب در حال حرکت است.

نگاه نزدیک منطقه توسط منطقه نشان می دهد که مقدار شتاب است که اتفاق می افتد در مناطق استوایی. و گردش خون نیز به نظر می رسد به سرعت در سایر ردیف هایی از اقیانوس اطلس, هند و اقیانوس آرام.

هنوز هم وجود دارد برخی از بخش هایی از اقیانوس است که یا نیست سرعت بالا و یا در واقع کاهش مطالعه یادداشت ها. اما در کل به عنوان یک جهانی متوسط آب در حال حرکت سریع تر و سریع تر است.

دلیل شتاب باد.

مطالعات متعدد نشان داده اند که به تازگی بادها بیش از اقیانوس ها در حال بالا بردن سرعت. و چون باد به برخی از نیروهای اصلی که درایو اقیانوس گردش آنها نیز باعث دریاها به حرکت سریع تر.

وجود دارد دیگر عواقب و همچنین مطالعات قبلی نشان داده اند. یک مقاله منتشر شده در بهار گذشته نشان داد که سریعتر بادها در حال ایجاد بزرگتر امواج اقیانوس در برخی از نقاط جهان (Climatewire, آوریل 26).

معلوم نیست دقیقا چه چیزی رانندگی سریع تر سرعت باد. در حال حاضر دانشمندان معتقدند ممکن است ترکیبی از هر دو گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوا. تغییرات دما در جو می تواند راه جریان هوا در سراسر جهان باعث تغییرات در جهانی بادها.

اما مدل نشان می دهد که ادامه داد: گرم شدن کره زمین ممکن است در حال رشد اثر در آینده است. بیشتر تغییر آب و هوا ممکن است به معنی بیشتر تقویت اقیانوس بادها و به طور بالقوه حتی سریع تر اقیانوس گردش خون.

پیامدهای سریعتر اقیانوس ها هنوز مشخص نیست, با توجه به مطالعه سرب نویسنده Shijian هو یک دانشمند با آکادمی علوم چین. در یک ایمیل به E&E News, او اشاره کرد که سریع تر گردش می تواند تغییر راه گرما و مواد مغذی حمل و نقل در سراسر جهان است. که به طور بالقوه می تواند تغییر جهانی آب و هوا الگوها و بر اکوسیستم های دریایی.

“انتظار می رود که این شتاب از میانگین جهانی اقیانوس گردش خون دارای مفاهیم گسترده تر اما مطالعات بیشتر مورد نیاز است.”

که گفت: وجود یک استثنای قابل توجه به جهانی speedup از اقیانوس.

مطالعات اخیر نشان داده است که عمده اقیانوس اطلس فعلی—که کشتی در آب به جلو و عقب از استوا به قطب شمال و مانند یک نوع غول پیکر تسمه نقاله—کم کردن سرعت. شناخته شده به عنوان اطلس Meridional واژگون شدن گردش خون و یا AMOC بزرگ زمان کمک می کند تا توزیع گرما در سراسر اقیانوس و به شدت تحت تاثیر الگوهای آب و هوایی در نیمکره شمالی است.

این مطالعه جدید به نظر نمی آید به طور خاص در AMOC. اما آن را شناسایی کاهش انرژی جنبشی در بخش هایی از شمال اقیانوس اطلس با توجه به هو که به احتمال زیاد مربوط به AMOC را کاهش.

مطالعات مخالف در مورد دقیقا چه مدت AMOC شده است کاهش و چه عوامل مسئول هستند. برخی از محققان نشان می دهد که AMOC می رود از طریق دراز مدت چرخه طبیعی کاهش و تسریع اخیر رکود بخشی از این چرخه است.

اما بسیاری از دانشمندان بر این باورند که تغییرات آب و هوایی در حال پخش است قوی ، آنها نشان می دهد که سرد و معتدل meltwater از ورق یخ گرینلند اخلال جریان را جریان و باعث آن را به کم کردن سرعت. مدلسازی مطالعات نشان می دهد این اثر ممکن است بدتر در آینده اگر ورق یخ ذوب می شود در نرخ سریعتر.

کندتر AMOC می تواند اثرات عمده ای بر روی آب و هوا و الگوهای آب و هوایی در نیمکره شمالی به ویژه در مکان هایی مانند شرق ایالات متحده و اروپا است. مدل به طور کلی نشان می دهد که ضعیف AMOC می تواند قابل توجه و اثر خنک کننده در اروپای غربی به عنوان کمتر و حرارت کمتر است منتقل شمالی از خط استوا است.

تحقیقات جدید یکی دیگر از مثال اغلب رقابت اثرات تغییر آب و هوا. در این مورد گرم شدن درایوهای بادهای قوی تر است که در نتیجه سریع تر اقیانوس گردش خون در سراسر جهان است. اما آن را نیز درایوهای سریعتر یخ ذوب که ممکن است به طور همزمان باعث خواهد یکی از مهم ترین در جهان جریانهای اقیانوسی به تضعیف است. هر دو می تواند درست در یک بار هو اشاره کرد.

“این مطالعه کاملا [a] تعجب اما در واقع مطابق با مطالعات گذشته” او گفت:.

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im