ستاره دنباله دار تازه کشف شده اطلس است واقعا روشن واقعا سریع

برای سال, ستاره شناسان شده اند در انتظار برای روشن برهنه-چشم دنباله دار به تصویب زمین — و در نهایت مانند یک شی ممکن است وارد شده اند.

ممکن آسمانی نمونه ممتاز ویژه نمایش شناخته شده است به عنوان ستاره دنباله دار اطلس یا C/2019 Y4. هنگامی که آن را کشف شد در دسامبر. 28 سال 2019 آن را بسیار ضعیف اما پس از آن شده است روشن به سرعت در حال است که ستاره شناسان به امید بالا برای عینک آن را می تواند قرار داده است. اما با توجه به روی حیله و تزویر طبیعت از ستاره های دنباله دار skywatchers نیز محتاط بودن نه به امید دانستن که ستاره دنباله دار ممکن است محو شد.

آن چندی است از یک ستاره دنباله دار به skywatchers خوبی نشان می دهد به خصوص در نیمکره شمالی است. در مارس 2013, ستاره دنباله دار PanSTARRS قابل مشاهده بود درست بعد از غروب آفتاب البته پایین در آسمان غربی. اما با وجود آن به طور خلاصه به دست آمده اول قدر با روشن دم آن کم ارتفاع و روشن و گرگ و میش آسمان detracted از آنچه در غیر این صورت می شده اند بسیار برجسته تر شی. ستاره دنباله دار Lovejoy در سال 2011 و دنباله دار McNaught در سال 2007 هر دو تکامل به خیره کننده اشیاء است اما متاسفانه زمانی که در بهترین حالت خود قابل مشاهده بودند تنها از نیمکره جنوبی.

مرتبط: عکس: دیدنی ستاره دنباله دار نمایش ها از زمین و فضا

نقطه ستاره دنباله دار اطلس?

اگر شما ضربه محکم و ناگهانی یک عکس از ستاره دنباله دار اطلس و می خواهم آن را به اشتراک با Space.com برای یک داستان و یا گالری شما می توانید با ارسال عکس ها و نظرات به: [email protected].

آن را در حال حاضر نزدیک به یک چهارم از یک قرن پس از ما درمان شده اند به یک چشمگیری روشن ستاره دنباله دار: Comet Hale-Bopp گذشت در بهار سال 1997 و دنباله دار Hyakutake بود تا دقیقا یک سال پیش از آن. هر دو واقعا “بزرگ” ستاره های دنباله دار بسیار درخشان و فوق العاده ساختار; در شرایط بسیار تاریک Hyakutake دم به نظر می رسد به کشش بیش از نیمه راه در سراسر آسمان است.

بنابراین در حال حاضر پس از “ستاره دنباله دار خشکسالی” ستاره دنباله دار اطلس ممکن است در نهایت روح بخشیدن به شب آسمان از اوایل بهار است. یا شاید نه.

اسیر

ستاره دنباله دار را نام مورد مخفف سیارک زمینی-تاثیر آخرین سیستم هشدار (ATLAS) روباتیک فصل بررسی سیستم مستقر در هاوایی و بهینه سازی شده برای تشخیص کوچکتر اشیاء نزدیک به زمین چند هفته به چند روز قبل از نزدیک ترین رویکرد است. اما در مواردی این نظرسنجی همچنین پیدا کردن یک ستاره دنباله دار.

هنگامی که ستاره شناسان برای اولین بار کشف ستاره دنباله دار اطلس در ماه دسامبر آن را در Ursa Major و بسیار ضعف جسم نزدیک به 20 قدر. که در مورد 398,000 بار کم نور تر از ستاره است که در آستانه چشم غیر مسلح دید. در آن زمان 273 میلیون مایل (439 میلیون کیلومتر) از خورشید است.

اما ستاره های دنباله دار به طور معمول روشن آنها به عنوان رویکرد خورشید و در نزدیک ترین آن در مارس 31, ستاره دنباله دار اطلس خواهد بود فقط 23.5 میلیون مایل (37.8 میلیون کیلومتر) از خورشید است. چنین شگرف تغییر در انرژی خورشیدی فاصله به طور معمول باعث یک ستاره دنباله دار برای افزایش درخشش در تقریبا 11 قدر کافی به اطلس به راحتی قابل مشاهده در یک تلسکوپ کوچک و یا یک جفت دوربین دوچشمی اگر چه کاملا رک و پوست کنده هیچ چیز واقعا به نوشتن صفحه اصلی درباره.

مگر پس از کشف آن ستاره دنباله دار بوده است و روشن در یک تقریبا با سرعت بی سابقه ای. از مارس 17 اطلس در حال حاضر قدر +8.5 بیش از 600 بار روشن تر از پیش بینی است. به عنوان یک نتیجه انتظارات بزرگ در حال وز وز برای این توده یخی کیهانی ریزه با امید آن می تواند تبدیل به یک ستاره فیلم روشن شی تا پایان مارس.

مرتبط با: بین ستاره ای دنباله دار Borisov می درخشد باور نکردنی جدید عکس های هابل

معروف نسب

یکی دیگر از عوامل buoying امیدوار است ATLAS به عنوان یک پتانسیل dazzler است که مدار آن تقریبا یکسان است که به اصطلاح بزرگ ستاره دنباله دار از 1844.

مانند 1844 ستاره دنباله دار ATLAS به دنبال یک مسیر که نیاز به 6000 سال در هر مدار و آن را به فراتر از بیرونی می رسد از منظومه شمسی حدود 57 میلیارد مایل (92 میلیارد کیلومتر) از خورشید است. احتمالا در دور گذشته بسیار بزرگتر ستاره دنباله دار را اشغال کردند این همان مدار اما تکه تکه به تکه های مختلفی — از جمله در سال 1844 ستاره دنباله دار و اطلس — بر گرد خورشید است.

اما هر مقایسه خطرناک است. در سال 1844 ستاره دنباله دار کشف شد تا در مدت کوتاهی پس از حضیض خورشید بنابراین ما هیچ آگاهی از روشنایی آن رفتار از قبل. اما این اطلاعات در حال حاضر همه ما می دانیم در مورد اطلس و ما نمی قادر خواهد بود برای دیدن این شی پس از آن خورشید است.

و اجازه دهید فراموش نکنید برخی از ستاره های دنباله دار از گذشته است که ظاهرا تا به حال “جلال” نوشته شده است بیش از همه آنها تنها به کاملا قادر به زندگی تا انتظارات: ستاره دنباله دار ISON در سال 2013 ستاره دنباله دار آستین در سال 1990 و دنباله دار Kohoutek در سال 1974.

پس چه در پیش است ؟

جان Bortle که صدها نفر از مشاهده ستاره های دنباله دار و شناخته شده و متخصص در این زمینه خود را کردم در نگاه اول ستاره دنباله دار اطلس از طریق 15 × 70 دوربین شکاری در شب یکشنبه (15 مارس). و او را متوقف کرد او نوشت. “برای اولین بار در سال های بسیاری از من در سمت چپ در یک بیت از یک دست دادن به چه صادقانه شایسته توصیه من می تواند ارائه می شود ناظران. من واقعا نمی دانم که کاملا آنچه را از این شی.”

سر (یا کما) از دنباله دار اطلس بزرگ است البته “بسیار کم نور و شبح مانند,” Bortle گفت که معنا ندارد. “اگر آن را واقعا قابل توجه بازدید کننده باید آن را بطور قابل توجهی واضح تر در ظاهر. در عوض ما در بهترین حالت کاملا نسبتا چگال شی تنها با دقت اشاره کردن ستارگان ویژگی در نزدیکی آن قلب است.”

غیر قابل پیش بینی از ستاره های دنباله دار است که یک داستان قدیمی. ستاره شناسان با استفاده از فرمول خاص را امتحان کنید به پیش بینی چگونه روشن یک ستاره دنباله دار را دریافت کنید. متاسفانه ستاره های دنباله دار’ رفتار فردی و ویژگی های می تواند به عنوان متنوع به عنوان مردم: هیچ دو یکسان هستند.

در حال حاضر در اینجا معمای در مورد ستاره دنباله دار اطلس: تا چند هفته پیش آن را روشن در حیرت انگیز هستند. که روشن کند شده است تا حدودی اما آن است که هنوز هم غیر ممکن است رای روشن برای حفظ. شد اطلس به ادامه روشن در این رای تمام راه را به نزدیکترین رویکرد به خورشید در پایان ممکن است آن را تا پایان رقابت این سیاره ونوس در روشنایی!

“ما باید انتظار این میزان افزایش به سرعت دوباره” کارل Hergenrother یک زحمت کش دنباله دار ناظر مستقر در آریزونا گفت. “این جایی است که آن را می شود روی حیله و تزویر برای پیش بینی فقط چگونه از آن روشن خواهد شد.” در حال حاضر هیچ کس نمی تواند پیش بینی چه مدت آن را ادامه خواهد داد به سرعت روشن و چگونه به طرز چشمگیری که روشن کند.

مرتبط با: عکس از ستاره دنباله دار هالی است در طول تاریخ

که در آن به نگاه و چه انتظار

تنها چیزی که از چپ به کار است به آهنگ ستاره دنباله دار اطلس در روزها و هفته های پیش رو است. خوشبختانه راه خود را در ماه مارس و آوریل خواهد بود بسیار مطلوب برای نیمکره شمالی ناظران آن را به عنوان خواهد بود circumpolar و همیشه باقی می ماند در بالای افق است. همانطور که تاریکی می افتد, آن خواهد شد و قرار است بیش از نیمه راه در شمال-شمال غرب آسمان است. در حال حاضر این دنباله دار است که در غرب Ursa Majorو آن را تغییر به مرزهای Camelopardalis زرافه — نه تار, بی ریخت الگوی ستاره — توسط مارس 29. وجود دارد آن را به ماندن در سمت راست از طریق ماه آوریل.

به عنوان به چگونه روشن ستاره دنباله دار اطلس خواهد شد که حدس میزنن. آن را ممکن است تبدیل به کمرنگ قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح زیر آسمان تاریک شرایط تا اواسط یا اواخر ماه آوریل است. در اواسط ماه مه هنگامی که آن از بین می رود به روشن شب, گرگ و میش, شاید آن را روشنتر دوم قدر — در مورد به عنوان روشن به عنوان ستاره قطبیشمال ،

آیا اطلس همچنان به overperform و می درخشد و حتی روشن تر توسعه قابل توجهی دم و یا به طور ناگهانی متوقف می شود روشن در دسترس نباشد و باقی می ماند بسیار کم نور و شبح مانند همه ناشناخته در حال حاضر. ما فقط باید صبر کنید و ببینید.

“این رفتن به سرگرم کننده بعد از چند هفته به تماشای ستاره دنباله دار ATLAS توسعه (و ارائه یک حواس پرتی از وضعیت فعلی جهان) Hergenrother نوشت. “در اینجا به سلامت خوب و روشن آسمان!”

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de