جدید VR تکنولوژی شبیه سازی دست زدن به دیوار و چیزهای دیگر

یک دستگاه جدید با استفاده از چندین رشته متصل به دست و انگشتان دست به شبیه سازی احساس از موانع و اشیاء سنگین در واقعیت مجازی محققان گزارش.

امروز واقعیت مجازی سیستم می تواند به ایجاد همهجانبه بصری تجربه اما به ندرت اجازه می دهد تا کاربران را به چیزی احساس—به خصوص دیوار لوازم و مبلمان.

در مقایسه با دستگاه های جدید قفل رشته ها زمانی که کاربر در دست است که در نزدیکی یک دیوار مجازی, به عنوان مثال برای شبیه سازی حس دست زدن به دیوار. به طور مشابه, رشته ساز را قادر می سازد مردم را به احساس می کنید خطوط مجازی, مجسمه سازی, حس مقاومت در برابر زمانی که آنها فشار را بر روی یک تکه از مبلمان و یا حتی به بالا پنج به یک شخصیت مجازی است.

کتی نیش خواهد شد که فارغ التحصیل از دانشگاه کارنگی ملون در ماه آینده با یک مشترک در رشته های مهندسی مکانیک و تعامل انسان و کامپیوتر می گوید: شانه-نصب دستگاه طول می کشد استفاده از بهار لود رشته ها به کاهش وزن و مصرف کمتر باتری و نگه داشتن هزینه های پایین است.

A young woman wearing a virtual reality headset and the shoulder mounted device touches a virtual lion statue
یک دستگاه جدید توسعه یافته در دانشگاه کارنگی ملون با استفاده از چندین رشته متصل به دست و انگشتان دست به شبیه سازی احساس از موانع و اشیاء سنگین در واقعیت مجازی محیط. (اعتبار: کارنگی ملون)

“عناصری مانند دیوار و مبلمان و شخصیت های مجازی کلید ساختمان همهجانبه دنیای مجازی و در عین حال معاصر VR سیستم کمی بیشتر از لرزش دست کنترل می گوید:” Chris Harrison, دستیار استاد در تعامل انسان و کامپیوتر موسسه (HCII).

کاربر بررسی multistring دستگاه به عنوان گزارش شده توسط نویسندگان Harrison, Fang, رباتیک موسسه مهندس متی Dworman و HCII دانشجوی دکترای Yang Zhang آن را واقع بینانه تر نسبت به دیگر تکنیک های لمسی.

“من فکر می کنم این تجربه باعث ایجاد شگفتی مانند زمانی که شما در ارتباط برقرار کردن با یک نرده و می توانید با قرار دادن انگشتان دست خود را در اطراف آن” نیش می گوید. “آن را نیز سرگرم کننده برای کشف احساس نامنظم اشیاء مانند یک مجسمه.”

دیگر محققان با استفاده از رشته ها برای ایجاد بازخورد لمسی در دنیای مجازی اما به طور معمول آنها با استفاده از موتور برای کنترل رشته ها. موتور نمی خواهد کار برای محققان که پیش بینی مقرون به صرفه سیستم نور به اندازه کافی برای کاربران برای پوشیدن دارم.

“حرکت نزولی به موتور است که مصرف مقدار زیادی از قدرت” نیش می گوید. “آنها نیز سنگین است.”

به جای موتور تیم استفاده می شود بهار لود retractors شبیه به آن دیده می شود در زنجیر کلید و یا شناسه مدالها. آنها اضافه شده یک ضامن که مکانیزم الکتریکی کنترل چفت می تواند به سرعت قفل. چشمه ها نه موتور نگه داشتن رشته محکم بسته شده است. تنها مقدار کمی از انرژی الکتریکی مورد نیاز برای تعامل با چفت بنابراین سیستم انرژی کارآمد و باتری عمل.

محققان با تجربه تعدادی از رشته های مختلف و رشته کارگماری در نهایت نتیجه رسید که اتصال یک رشته به هر انگشت یک به, کف و یکی به مچ دست ارائه بهترین تجربه. یک Leap Motion sensor که آهنگ دست و انگشت حرکات متصل به هدست VR. هنگامی که آن را حس می کند که یک کاربر دست است که در نزدیکی به یک دیوار مجازی یا دیگر مانع تق تق شرکت در یک توالی مناسب برای کسانی که اشیاء مجازی. چفت خلاص زمانی که فرد دست خود را خارج.

کل وزن دستگاه کمتر از 10 اونس. محققان تخمین می زنند که یک تولید انبوه نسخه هزینه کمتر از $50.

نیش می گوید این سیستم خواهد بود مناسب برای VR بازی ها و تجربیات است که شامل تعامل با موانع فیزیکی و اشیاء مانند یک پیچ و خم. آن را نیز ممکن است مفید باشد برای بازدید مجازی موزه ها. و در زمانی که از لحاظ جسمی بازدید از فروشگاه های خرده فروشی است که همیشه ممکن نیست “شما همچنین ممکن است استفاده از آن به فروشگاه در یک فروشگاه مبلمان,” او اضافه می کند.

محققان در حال برنامه ریزی برای به اشتراک گذاشتن مقاله در کنفرانس عوامل انسانی در محاسبات سیستم های در حال حاضر لغو شده به دلیل COVID-19 بیماری همه گیر. این مقاله به نظر می رسد در مجموعه مقالات کنفرانس در Association for Computing Machinery دیجیتال کتابخانه.

منبع: دانشگاه کارنگی ملون

اصلی مطالعه DOI: 10.1145/3313831.3376128

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de