جدول زمانی جدید بازنویسی تاریخ عید پاک جزیره سقوط

جزیره ایستر ماقبل تاریخ اجتماعی فروپاشی اتفاق نمی افتد به عنوان محققان به مدت طولانی فکر می کردم بر اساس یک مطالعه جدید.

محققان توسعه داده اند یک گاهشناسی از بنای ساختمان و دوباره مورد بررسی قرار نوشته شده مشاهدات اولیه بازدید کنندگان اروپایی. با کمک آمار, تحقیق روشن متغیر رادیوکربن تاریخ کشیده از خاک تحت جزیره عظیم سنگ سیستم عامل صدر با megalithic مجسمه های بزرگ و استوانه ای سنگ کلاه.

یافته های جدید نشان می دهد که فرزندان اهل جزایر پلینزی دریانورد که حل و فصل Rapa Nui با نام مستعار جزیره ایستر در قرن 13th ادامه داد: برای ساخت و حفظ و استفاده از بناهای تاریخی برای حداقل 150 سال فراتر از 1600—تاریخ طولانی مورد ستایش قرار داد به عنوان شروع اجتماعی کاهش است.

“به طور کلی فکر شده است که جامعه است که اروپایی ها را دیدم زمانی که آنها برای اولین بار نشان داد که سقوط کرده بود می گوید:” رابرت DiNapoli که تکمیل کار دکترا در انسان شناسی گروه در دانشگاه اورگان است. “نتیجه گیری ما این است که بنای ساختمان و سرمایه گذاری شد و هنوز هم بخش مهمی از زندگی خود را هنگامی که این بازدید کنندگان وارد است.”

گام به گام بنای ساختمان

جزیره ایستر شیلی خاک است 1,900 کیلومتر از جنوب امریکا و 1250 کیلومتر از دیگر ساکنان جزایر.

با دقت بررسی داده ها از 11 از سایت های محققان متصل رادیوکربن خرما از پژوهش های قبلی به منظور از مونتاژ مورد نیاز برای ساخت بناهای تاریخی. مرکزی پلت فرم برای اولین بار آمد. سایر بخش ها—crematoriums دفن, سایت میدان, مجسمه و کلاه—بودند به تدریج اضافه شده است. بیزی آمار شدند و سپس مورد استفاده برای تصحیح این رادیوکربن تاریخ و برآورد زمان هر ساخت و ساز در این حوادث است.

دانستن سفارش از تاریخ در یک سایت می تواند کمک به اصلاح سن یابی کربن پرتوزا است که اغلب مقدار زیادی از عدم قطعیت مانند بزرگ تاریخ محدوده DiNapoli می گوید.

“تصور کنید که چیزی ساختمان با آجر لگو. شما باید آن را در یک نظم خاص, ساختمان, بیش, زمان,” او می گوید. “این آثار نیز لازم جهت مونتاژ و رادیوکربن خرما از اوایل ساختمان مراحل باید قبل از آنهایی که بعد. این اطلاعات مفید است زیرا آن اجازه می دهد تا ما را به مقابله با تنوع در رادیوکربن تاریخ است که از حفاری در یک روش دقیق تر.”

بنای تاریخی ساختمان, او می گوید, به زودی شروع به پس از حل و فصل و افزایش سرعت با یک دوره ثابت از ساخت و ساز ادامه فراتر از فرضیه سقوط و اروپایی به هنگام ورود.

اروپایی ها در Rapa Nui

هلندی مسافران در 1722 با اشاره به آثار تاریخی بودند در استفاده از آیین و نشان داد هیچ مدرکی برای فروپاشی اجتماعی. همان گزارش شده در سال 1770 زمانی که دریانوردان اسپانیایی فرود آمد. زمانی که انگلیسی اکسپلورر جیمز کوک وارد شده در 1774 او و خدمه اش توصیف جزیره ای در بحران با لغو بناهای تاریخی.

“هنگامی که اروپایی ها می رسند در این جزیره وجود دارد بسیاری از مستند حوادث غم انگیز به علت بیماری, قتل یورش برده و درگیری دیگری می گوید:” coauthor کارل Lipo یک انسان شناس در دانشگاه بینگهمتون. “این وقایع کاملا بیرونی به جزایر و بدون شک اثرات مخرب. هنوز Rapa Nui مردم—پیروی از شیوه های که ارائه آنها را به ثبات و موفقیت بیش از صدها سال همچنان سنت خود را در صورت از شانس فوق العاده ای.”

رویکرد توسعه یافته برای تحقیقات ممکن است مفید برای آزمون فرضیه از فروپاشی اجتماعی در دیگر سایتهای پیچیده در سراسر جهان که در آن شبیه بحث در زمان وجود داشته باشد محققان توجه داشته باشید.

DiNapoli شده است به Rapa Nui چندین بار به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد. “من می خواستم به عنوان یک باستان شناس از آنجایی که من بچه بودم,” او می گوید. “Rapa Nui یک محل همیشه علاقه مند بودم. این شگفت انگیز راز, از این مردم که زندگی می کنند در یک جزیره دورافتاده.”

این مطالعه به نظر می رسد در مجله باستان شناسی علم.

اضافی نویسندگان از دانشگاه آریزونا و بین المللی پژوهش های باستان شناسی موسسه در هاوایی است. بودجه برای این کار در آمد از بنیاد ملی علوم.

منبع: دانشگاه اورگان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de