تست جدید با استفاده از DNA دام برای تشخیص دانگ

دانشمندان گردد یک تله برای دانگ ویروس با استفاده از داربست ساخته شده از قطعاتی از DNA است. این ستاره به شکل ساختار مهندسی است و تنها از ویروس در خون و چفت آن را با دقت ارائه قدرتمند و در عین حال آزمایش ساده برای تشخیص پشه منتقل می شود بیماری است.

دانگ است که جهان به سرعت در حال رشد بردار بیماری های منتقله با چند جدی شیوع بیماری در 2019. در فرم شدید آن می تواند باعث خونریزی داخلی است و گاهی اوقات کشنده است. وجود دارد به طور گسترده ای پذیرفته شده واکسن یا هدفمند برای درمان تب دانگ تا دقیق تشخیص زودرس بسیار مهم است.

کروی سطح دانگ ویروس فلفلی با آنتی ژن ویژه پروتئین های ویروس استفاده می کند به اتصال به سلول های آلوده به آن. دانشمندان به رهبری وانگ زینگ, یک زیست شیمیدان در دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign ساخته شده انعطاف پذیر داربست با استفاده از DNA فناوری نانو به آینه پروتئین’ تنظیم در یک نیمکره از ویروسی سطح. راهنمایی و راس از این پنج اشاره کرد “DNA ستاره” چین با آنتی ژن و حمل مولکول ها که به آنها آسیب میرسانند به. چند نقاط اتصال را اتصال قوی و بسیار دقیق محققان می گویند: DNA ستاره هدف فقط ویروس ها که با الگوی خاص است. هنگامی که اتصال رخ می دهد, ستاره fluoresces یا چراغ های سیگنالینگ حضور ویروس.

“این یک مثال بزرگ چگونه DNA فناوری نانو می تواند به حل واقعی مشکلات بیولوژیکی می گوید:” Mingxu شما که منجر به یک نوکلئیک اسید شیمی گروه تحقیقاتی در دانشگاه ماساچوست امهرست بود و نه درگیر در مطالعه است. “در مقایسه با زمان [دانگ-تشخیص] تکنیک های این DNA پروب نمایشگاه هیجان انگیز حساسیت و سادگی است.”

اعتبار: تامی Tolpa; منبع: “طراح DNA معماری ارائه می دهد دقیق و چندین قدر الگوی مکانی-تشخیص ویروسی سنجش و مهار” توسط Paul S. Kwon et al., در Nature Chemistry, Vol. 12; ژانویه 2020

زمان استاندارد طلا دانگ آزمون نیاز به پیچیده آزمایشگاهی مجموعه یو پی اس و آموزش. “ما تکنولوژی بسیار ساده است; ما تنها نیاز به یک تا دو دقیقه و هزینه است که تنها 50 سنت برای هر آزمون” وانگ می گوید. در خود طبیعت شیمی مقاله منتشر شده در ژانویه محققان مقایسه فن آوری خود را با زمان تست های بالینی و ایجاد یک مورد برای آن برتر حساسیت و دقت است. این کار باید قبل از علائم ظاهر می شود و نانوساختارهای DNA هستند غیر سمی و دوستانه به بافتهای بدن انسان, محققان می گویند.

دانگ سطح و الگوی پیچیده است وانگ می افزاید: پس از نانوساختارهای DNA باید به تولیدات پیچیده هندسی اشکال برای مطابقت با. ساده تر ویروس ها که نیاز به طرح های ساده تر.

وانگ در حال حاضر همکاری با شروود Yao, مدیر عامل شرکت اتم Bioworks در کارولینای شمالی به گسترش همان اصل به ویروس های دیگر مانند Zika و آنفلوانزا—و فراتر از آن به باکتری ها و شاید حتی سلول های سرطانی. یائو در زمینه هوش مصنوعی و مجذوب شده توسط این روش را الگوی-شناخت رویکرد است که او در مقایسه با صورت-شناخت تکنیک های. این فن آوری فراهم می کند “یک رابط قابل برنامه ریزی به زیست شناسی” یائو می گوید. “راه حل ما می تواند تبدیل به یک اساسی خودرو نه تنها برای تشخیص پاتوژن بلکه به مهار آن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>