ماهواره جدید به روشن ترین نمایش هنوز از یخ های قطبی ذوب

برش لبه ناسا ماهواره ای را فراهم کرده است یکی از دقیق ترین به نظر می رسد هنوز در یخچالهای طبیعی در گرینلند و قطب جنوب است. این یافته ها واضح تر از همیشه: هر دو ورق یخ در حال از دست دادن میلیاردها تن از جرم به اقیانوس هر سال کمک قابل توجهی به افزایش سطح آب جهانی.

نتایج روز گذشته منتشر شد مجله علوم توسط یک تیم از محققان از سراسر کشور به رهبری بن اسمیت از دانشگاه واشنگتن است. آنها در میان برای اولین بار منتشر یافته از ICESat-2 ماموریت یک ماهواره ناسا که می تواند اندازه گیری تغییرات در ارتفاع از زمین یخ ورق و ضخامت قطبی یخ دریا است.

راه اندازی در سپتامبر 2018 ماموریت بود بسیار پیش بینی شده را دنبال کنید تا به قبلی ICESat ماموریت که به این نتیجه رسیدند در سال 2009. مجهز به مجموعه ای از تکنولوژی بالا لیزر ابزار ICESat-2 است که به مراتب حساس تر از ماموریت اصلی—قادر به ایجاد خوب مشاهدات تغییرات در سطح زمین است.

در حال حاضر کسانی که مشاهدات به دانشمندان دیدگاه جدیدی نسبت به وضع اسفناک از بزرگترین یخ ورق.

از سال 2003 به این ترکیب دست دادن یخ از گرینلند و قطب جنوب کمک کرده است بیش از یک و نیم اینچ به جهانی از سطح دریا افزایش یابد. در حالی که برخی از بخش هایی از یخ هستند و در واقع به دست آوردن جرم در صورت انباشته شدن برف و دستاوردهای آن هستند هرحال ضرر و زیان از ذوب یخ و فرو ریختن یخچالهای طبیعی در مناطق دیگر.

مطالعات قبلی آمده اند به مشابه نتیجه گیری. اما داده های جدید به دانشمندان نگاهی نزدیک تر به دقیقا همان جایی که آن دسته از ضرر و زیان در حال آمدن است و چه چیزی باعث آنها را.

در گرینلند دست دادن یخ به طور عمده رخ می دهد در صورت ذوب سطحی. بالای یخ ورق گرم و ذوب و آب اجرا می شود به اقیانوس.

در حالی که گرینلند را دیدم برخی از متوسط سود در توده در نزدیکی مرکز ورق یخ آن رنج می برد به مراتب بیشتر از زیان های جدی در دیگر مناطق به ویژه شمال غربی و جنوب شرقی مناطق.

قطب جنوب نیز به دست آورده جرم در برخی از مناطق به طور عمده در شرق قطب جنوب است. اما این دستاوردهای مهم تر شد با ضرر و زیان در غرب قطب جنوب و قطب جنوب شبه جزیره.

در مقایسه با گرینلند فاسد یخچالهای طبیعی هستند و مهم تر از عامل وقتی که می آید به از دست دادن یخ در قطب جنوب است. این است که تکه های یخ بریزید و از لبه ورق یخ به دریا.

یخچالهای طبیعی اغلب تثبیت شده با قفسه های یخ—زبان از یخ است که رفتن را از لبه ورق یخ به اقیانوس. اگر یخ قفسه تضعیف و یا معافیت از آن می تواند باعث یخ پور از یخچال های طبیعی به اقیانوس در یک سرعت سریع تر.

در سال های اخیر دانشمندان متوجه شده اند که گرم جریانهای اقیانوسی باعث برخی از یخ های قطب جنوب قفسه به مذاب از پایین به بالا ساخت آنها نازک تر و ضعیف تر است.

پس از قفسه های یخ در حال حاضر از لحاظ فنی در حال استراحت در آب خود را ذوب نمی کند در واقع کمک به افزایش سطح آب. اما اگر یخچال های طبیعی پشت سر آنها شروع به جریان و فرو ریختن در نرخ سریعتر به قفسه ضعیف است که یک نگرانی است.

داده های جدید نشان می دهد که نازک شدن قفسه های یخ در حال رشد باعث از دست دادن یخ از یخچال های طبیعی قطب جنوب. در غرب قطب جنوب به عنوان مثال—سریع ترین-ذوب بخشی از قطب جنوب یخ—ذوب یخ قفسه حساب برای نزدیک به یک سوم از این منطقه را به جرم از دست دادن.

در ضمن پایه یخ—یخ است که در واقع منجر به افزایش سطح آب—هنوز هم ریختن به اقیانوس توسط میلیاردها تن است. گرینلند در حال از دست دادن حدود 200 میلیارد تن مبتنی یخ در هر سال و قطب جنوب بیش از 100 میلیارد دلار است.

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de