امید جدید برای مهاجر Shorebirds

بالا و پایین ساحل اقیانوس آرام از گواتمالا, دریا, لبه می دهد راه را به آتشفشانی شن و ماسه و مناطق زندگی است که تغییر با جزر و مد و جریان. بیا سحر در پایین جزر; عقب کشیدن آب در معرض charles halford مانند خاک رس قرص dimpled با مارپیچ رد پا از shorebirds. Sandpipers زدگی در سراسر نرم زمین توسط حرا, پرواز در از خود را بالا جزر و مد roosts به خوراک. پلیکان ازدحام ده ها فرمانده صحنه با یاد صورتحساب و گلهای طبیعت است. ما سر خوردن از طریق خور ما بلند و باریک قایق چوبی برای بررسی امواج پرندگان صبح و رانش نزدیک به گله قبل از آنها خیط و پیت کردن—آسمان اغتشاش از بال و شیون.

در ما روز به روز زندگی ما دیدن پرندگان به عنوان صرف جزئیات در مناظر در حیاط, در, پارک, پس زمینه. اما در اینجا در جزر و آپارتمان و جنگل های حرا را حضور فرمانده. ما به بازدید کنندگان است.

این محافظت خور و تالاب ال پردن یک شهر ساحلی با trickling گردشگری نشسته در وسط Sipacate-نرنااجو پارک ملی. آن را ارائه می دهد پناهگاه محلی و مهاجر shorebirds که بستگی به پناه charles halford, مانگرو و مصب و فضل و ماهی و سخت پوستان و دیگر مخلوقات است. محلی گونه استفاده از این زیستگاه در طول سال; مسافران توقف بیش به نیروی تازه یافتن.

یک گله غربی و Semipalmated Sandpipers جستجوگری در به تازگی در معرض گرمسیری, charles halford, تضاد کامل خود را در قطب شمال تندرا سایت های پرورش. اعتبار: Zak Pohlen

رشته من راهنمای 28 ساله گواتمالا زیست شناس به نام Varinia Sagastume این نسخهها کار میکند در سراسر کشور به معرفی مدیریت حفاظت برای shorebirds در کشاورزی و آبزی پروری جوامع است. کار او این است که پشتیبانی شده توسط راه حل های ساحلی برنامه همراهان در آزمایشگاه کورنل از پرنده شناسی و توسط انجمن حفاظت از حیات وحش (WCS) خود را از طریق قطب شمال و گواتمالا برنامه های.

در سال های اخیر که WCS دانشمندان تبدیل شد به شدت نگران کاهش جمعیت پرنده بازگشت به آشیانه تو در تو در قطب شمال, آنها ترسیم احتمال زیاد اثرات به ضرر و زیان در طول مسیر مهاجرت خود را. در سال 2016 گواتمالا در ساحل اقیانوس آرام شناخته شد به عنوان یک شکاف در دانش ما در مورد مهاجر stopovers و در نتیجه همکاری های بین المللی آغاز شده است.

“همین دلیل است که ما پشتیبانی از Sagastume آغاز شد همراه با یک رویکرد سیستماتیک برای ساحلی پرنده نظرسنجی ها و تهدیدات آنها در گواتمالا. می گوید:” WCS مارتین Robards.

گواتمالا علائم نقطه وسط در اقیانوس آرام هوایی پرندگان مهاجر یک درهم آمیخته ساحلی تالاب است که شما می توانید ردیابی روی نقشه از قطب شمال آلاسکا تمام راه را به پایین به شیلی. به عنوان فصل تغییر میلیون ها نفر از پرندگان ترک زمینه پرورش در شمال به شجاع هزاران مایل در تعقیب روزی و درجه حرارت ایده آل برای زمستان. این زیارت وجود داشته است برای هزاران سال گذشت که صدها گونه جدولها و قابل اعتماد برای بقا.

اما شانس بقا کاهش یافته است به شدت در سال های اخیر است. شبکه ای از باتلاق مرداب مصب و جزر و مدی آپارتمان در حال تبدیل برای کشاورزی و آبزی پروری—بسیار سودآور نمک و میگو در مزارع است که باید تبدیل به یک دژ مرکزی و جنوبی آمریکا اقتصاد.

این تخریب hurls مهاجر سیستم به خطر است. از دست دادن بیش از حد زیستگاه در هر یک از محل, و تاثیر آن بر درصد زنده بودن در کل مسیر. مهاجرت خطرناک است برای شروع با و از دست دادن اعتماد منابع لادن مکان برای استراحت و خوردن و گرم ماندن به معنی ناراحت سربازان ارتش در تعدادی از پرندگان بالغ که نمی دهند.

John W. فیتزپاتریک مدیر کرنل آزمایشگاه پرنده شناسی و ناتان R. Senner یک دانشمند است که مطالعات مهاجر shorebirds نوشت: اخیرا در نیویورک تایمز: “در سراسر جهان فاجعه در جریان است در میان یک گروه فوق العاده از پرندگان—ماراتن مهاجران ما می دانیم به عنوان shorebirds. تعداد برخی از گونه های در حال سقوط به طوری سریع است که بسیاری از زیست شناسان ترس قریب الوقوع planetwide موج انقراض.”

گرفتاری گونه از دست دادن قریب به اتفاق حتی فلج کننده به تامل. آن را وسوسه انگیز به خیال پردازی در مورد گلوله نقره ای heroics اما در عمل حفاظت از محیط زیست است که به ندرت به عنوان پر اب و تاب و یا به عنوان ساده به عنوان صرفنظر قابل توجهی دست نخورده زمین پایگاه های برچسب شده “هیچ انسان مجاز است.”

در حفاظت از گونه های دیگر بستگی دارد تا بدانند چگونه برای به اشتراک گذاشتن زیستگاه مشترک ما با آنها.

Sagastume است که بر اساس در گواتمالا سیتی اغلب سفر به ال پردن برای نظرسنجی برای نظارت بر پرنده جمعیت. صبح ما کشف mudflats. قایق ما راهنمای مانوئل پرز دست من یک پرنده جدید راهنمای او ساخته شده است. او به نظر می رسد آن را با بیش از Sagastume پس از آن هیجان زده می شود با رویت شاهین. این آبراه ها حیاط خلوت خود را که در آن یک بار او را شکار پرندگان. با تشکر نوظهور دیدگاه حاصل کار با Sagastume پرز در حال حاضر سود حاصل از تورهای پرنده به جای. این سایت یکی از بسیاری از Sagastume شناسایی شده به عنوان بخشی از تلاش های خود برای آموزش جوامع مورد اهمیت زندگی در اکوسیستم با چنین سطح بالایی از جهانی تنوع زیستی قابل توجه.

فقط پشت خور نمک است ، ما اسکله قایق در برابر بانک مرکزی حرا و سپس راه رفتن را به بررسی آن پرندگان هستند در اینجا. با کاهش شدید در تالاب مقداری نمک و میگو در مزارع است که مناسب موفق شده اند جایگزین زیستگاه برای پرندگان مهاجر است.

استخراج استخر که در آن کارگران جمع آوری نمک را در مرحله نهایی تولید است. Fuego آتشفشان (سمت چپ) و Agua آتشفشان (سمت راست) قابل مشاهده هستند در پس زمینه. اعتبار: Cayte Bosler

Sagastume اولین بار است که در کشور خود به مطالعه و بررسی چگونگی پرندگان با استفاده از این زیستگاه های مصنوعی. با دانش که او توصیه می کند کشاورزان در ترفند کوچک است که می تواند ارائه به اندازه کافی برای حفاظت از مهاجران به بقیه سوخت گیری و سپس حمل به توقف بعدی خود.

این یکی رو با بسیاری از گونه های پرندگان است. این عملیات در نظر گرفته شده نیمه فشرده و یا “artesanal” و می تواند به جای تنوع زیستی با حفظ زمین و درختان در نزدیکی; اجتناب از مواد شیمیایی سمی امید بستن به استفاده از مواد طبیعی به جای پلاستیک—و داشتن کارگران که دیدن پرندگان به عنوان یک مفید علاوه بر این نه یک مزاحم.

در سال های اخیر بسیاری از گواتمالا روشن است از این بیشتر پرنده های نوع دوستانه مزرعه به hyperintensive مدل—حوضچه نمک و میگو ساخته شده در شلوغ ردیف و با استفاده از یک بوش پلاستیکی که جدا از زمین از آب است. که در آن این کار انجام شود وجود دارد به هیچ پرندگان, دید وهم آور در مقایسه با غنای محافظت ورودی و یا حتی نیمه فشرده مزارع.

نمک کشاورز جمع آوری ماهی های کوچک همان یکی این است که برخی از پرندگان علوفه برای صرف شام خود را. عکس های اعتباری: Cayte Bosler

در یک دیدار نزدیک میگو, مزرعه, نگاه کردن از هواپیما فوق سبک, من در حال حاضر ببینید که چه پرندگان مشاهده کنید. من تصور اسکن برای یک مکان امن برای جلوگیری از. تکه های سبز خالص نادر است. ساحل شطرنجی توسط هندسی بخش از مزارع. هر طرح انتقال اقیانوس در خطوط تیز است که پر کردن قاشق در زمین که در آن نمک bakes تحت قدرتمند خورشید. دریا نیز تامین آب برای استخر که در آن میگو رشد چاق و چله برای صادرات است.

من خلبان الکساندر د Beausset یک میگو-مدیر مزرعه که در آغوش Sagastume راهنمایی. او swoops هواپیما پایین به نقطه ای از پیچک از تالاب که رسیدن به مزارع استراتژیک امان به عنوان پناهگاه های امن برای پرندگان است. گاهی اوقات این بیش از یک دریایی کم عمق گودال یا یک کاشته نوار حرا اما هنوز هم به اندازه کافی برای ایجاد یک تفاوت برای هزاران فرد پرندگان از ده ها تن از گونه.

به عنوان مدیر Acuamaya یکی از سود آور ترین مزارع میگو در گواتمالا د Beausset است شهودی احترام پرندگان به عنوان بخشی از محیط زیست است.

“پرندگان شاخص بزرگ به ما برای تغییرات آب و هوا” سخنان ده Beausset. پرندگان در نظر گرفته کیستون گونه و حضور خود را—و یا عمیق فقدان آن—سیگنال های قابل توجهی سرنخ به طور کلی عملکرد یک اکوسیستم. “باران و درجه حرارت را تغییر داده اند ما چگونه مزرعه. پرندگان به ما بگویید چه باید بکنید.”

یکی از بسیاری از خواص د Beausset مدیریت Mayasal تبدیل شد از بی ثمر مرتع به نیمه فشرده میگو مزرعه. “پرندگان شروع به آمدن به عنوان به زودی به عنوان ما آن را تبدیل. این ارائه یک درجه حفاظت” او می گوید. “هیچ کس را اذیت آنها است.” Roseate spoonbills هنگامی که شکار خود را برای صورتی زیبا پر لانه در درختان حرا. “من دیده ام آن را تغییر دهید از چیزی به چیزی زیبا.”

گاهی تشویق دیگران به مراقبت در مورد پرندگان شروع می شود با ساخت چیزی کوچک قابل مشاهده است. قدم زدن زیر ذهن بیحس کننده خورشید, من شروع به منطقه از زمانی که به طور ناگهانی گرفتن من Sagastume رها کاملا به زمین. “مراقب باشید” او به من می گوید. “من در بر داشت یک جوجه.” او به من نشان می دهد یک طوقه باران بی دست و پا نوزاد شایان ستایش با روکش راه راه و نقطه پراکنده کرک. به سختی قابل تشخیص از خاک و قدم به قدم دور از یک سایت کار در اینجا است که اولین مستند لانه از یک طوقه باران در گواتمالا در ساحل اقیانوس آرام.

اولین مستند طوقه باران لانه مستند در گواتمالا. اعتبار: Cayte Bosler

این کمی شکننده زندگی دلگرم کننده کشف متولد نامشخص زمان به پدر و مادر که انجام همه آنها می توانند برای محافظت از خود. ما گزارش حضور خود را به زمین مدیران که در صورت تصمیم به توسعه یا حفظ پچ که در آن لانه نهفته است. یک شروع کوچک می تواند جوانه فراگیر تر جهان بینی: یکی که در آن ما می توانید اقدام به نمایندگی از بقیه از زندگی در تعقیب ما بقا. در انجام این کار ما حمایت از این سیاره به عنوان یک محل که در آن بسیاری از گونه نه فقط ما سزاوار به تعلق دارند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>