جدید پانسمان نیز همین طور خون و باعث لخته شدن

خونریزی—خون فرار فراوان از پاره کشتی—یک علت بالقوه قابل پیشگیری مرگ است. باند اغلب موفق به جلوگیری از خونریزی است. اما محققان می گویند که آنها را توسعه داده اند بهتر است نوع پانسمان: یکی همین خون ها و باکتری ها باعث سریع لخته شدن و فروپاشی بدون بازگشایی اولیه زخم.

در حالی که در حال توسعه خون-دفع پوشش برای دستگاه های پزشکی دانشمندان در دانشگاه ملی سنگاپور و سوئیس در موسسه فدرال تکنولوژی در زوریخ دریافتند که یک مخلوط از نانوالیاف کربن و سیلیکون به حال یک اثر غیر منتظره: این افزایش لخته شدن خون. به طوری که آنها اسپری مخلوط را بر روی متعارف گاز پنبه و اعمال حرارت به آن می چسبد. در تست های آزمایشگاهی و آزمایش با موش مشاهده کردند که این باند ترویج تولید fibrins پروتئین است که به صورت یک meshlike شبکه در سایت زخم برای کمک به لخته شدن خون. پانسمان نیز در آنجا ماند, خشک, دفع خون ساخته شده است که آن را آسان به جلو و به دور از یک زخم و یک تحقیق با استفاده از Escherichia coli نشان داد که باکتری ها در یک راه حل نمی تواند پایبند به مواد. محققان توصیف یافته های خود را در ماه دسامبر گذشته در Nature Communications.

مطالعه همکاری نویسنده Choon Hwai Yap یک مهندس پزشکی در سنگاپور می گوید: بیشتر آزمایشات مورد نیاز به درک چرا نانوالياف تشویق فیبرین تشکیل. اما او اشاره می کند که تولید مواد ارزان است و می تواند تکرار در یک مقیاس بزرگتر. “من فکر می کنم جدید پانسمان می تواند یک تفاوت بزرگ در زخم های جدی مانند تصادف اتومبیل و یا در میدان جنگ” Yap می گوید. “در این شرایط شما می خواهید برای جلوگیری از خونریزی بسیار به سرعت دفع آن را به زخم به جای غوطه ور شدن و تخلیه خون از بدن است.”

Esko Kankuri یک داروشناس در دانشگاه هلسینکی بود که درگیر در مطالعه جدید هشدار میدهد که آزمایشات انسانی مورد نیاز خواهد بود برای اثبات پانسمان را به توانایی های واقعی. “این مطالعه ارائه شده اولین مشاهده از مواد خواص در خون و در بسیار حاد بدون عارضه زخم” Kankuri می گوید. “این نتایج بسیار خوب و امیدوار کننده اما شرایط آزمایشگاهی بسیار دور از واقعی بالینی واقعیت است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>