عصب شناس : یک مشکل بزرگ با نسخه ی نمایشی Neuralink وجود دارد

تحت تاثیر قرار نمی

در ۲۸ اوت، الون ماسک نسخه اولیه ای از رابط کامپیوتر مغزی راه اندازی مخفیانه نورالنک خود را نشان داد. او یک نمونه اولیه به اندازه سکه را نشان داد که در جمجمه یک خوک کاشته شده بود، این به معنای خواندن و نوشتن اطلاعات از مغز است.

مشک آن را «نوعی مانند فیتبیت در جمجمه شما، با سیم های کوچک» در طول این رویداد نامید، و گفت که می تواند تعدادی از اختلالات را حل کند، از افسردگی گرفته تا آسیب مغزی.

اما همه تحت تاثیر قرار نگرفتند. برای بسیاری از کارشناسان، به نظر می رسد نسخه ی نمایشی سوالاتی به مراتب بیشتر از آن چیزی که قادر به پاسخ دادن بود، مطرح کرده است.

جان کراکاور، مدیر ارشد پزشکی و علمی میندماز و استاد مغز و اعصاب دانشگاه جانز هاپکینز به اینور گفت: «اجازه دهید Inverseنگرانی مشخص تری بدهم: دستگاهی که دیدیم بر فراز یک منطقه حسی حرکتی واحد قرار گرفت.»

کمربند مرصع

نگرانی لجستیکی کراکاور: آیا یک دستگاه نورالینک واقعا می تواند به کل مغز دسترسی داشته باشد؟

وی افزود: اگر بخواهیم افکار را بخوانیم تا حرکات (با فرض اینکه مبنای عصبی آنها را می دانستیم) آن را کجا قرار دهیم؟ “به چند نفر نیاز خواهیم داشت؟ چگونه می شود اجتناب از داشتن پوست سر خود را مرصع با آنها؟ البته هیچ اشاره ای به هیچ یک از این ها نشده است.»

هوه بزرگ

کراکاور تنها عصب شناس بی تاثیر نبود.

اندرو جکسون، استاد رابط های عصبی دانشگاه نیوکاسل در بیانیه مرکز رسانه های علوم گفت: «از نظر فناوری آنها، ۱۰۲۴ کانال این روزها چندان چشمگیر نیست، بلکه الکترونیک Science Media Center برای رله بی سیم آن ها حالت هنر است و کاشت رباتیک خوب است.»

جکسون افزود: بزرگترین چالش کاری است که شما با این همه داده مغزی انجام می دهید. “تظاهرات در واقع در این زمینه کاملا ً زیر بار بود، و چیزی را نشان نداد که پیش از این انجام نشده باشد.”

ادامه مطلب: Neuralink: 3 دانشمندان علوم اعصاب واکنش نشان می دهند به تراشه مغز Elon مشک نشان می دهد [معکوس]

بیشتر در Neuralink : PETA واقعا ناراحت با Elon مشک برای تست Neuralink در خوک

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de