شبکه عصبی می گوید: این 11 سیارک ها می تواند سر و صدا به زمین

یک تیم از محققان در دانشگاه لیدن در هلند توسعه داده اند یک شبکه عصبی به نام “خطرناک Object Identifier” است که آنها می گویند می تواند پیش بینی کند که اگر یک سیارک در مسیر برخورد با زمین است.

جدید AI خاص 11 سیارک ها که قبلا طبقه بندی شده توسط NASA به عنوان خطرناک و که بزرگتر از 100 متر در قطر — به اندازه کافی بزرگ را به منفجر شدن با نیروی صدها نفر از سلاح های هسته ای اگر آنها نهفته زمین به طور بالقوه سیما در تمام شهرستانها. آنها نیز با تمرکز بر سنگ فضایی که می تواند در عرض 4.7 میلیون مایل از زمین به عنوان دقیق در یک مقاله منتشر شده در مجله Astronomy & اخترفیزیک در اوایل این ماه.

هیچ یک تهدید قریب الوقوع اما: نه تنها شانس خود را برای همیشه از ضربه زدن به زمین به شدت باریک اما آنها در حال ساخت خود را پرواز بین سال 2131 و 2923 — صدها سال از هم اکنون.

با استفاده از یک ابررایانه محققان سریع-ارسال از طریق یک شبیه سازی از 10000 سال از مداری حرکات منظومه شمسی سیاره. این تیم سپس معکوس شبیه سازی, شبیه سازی آینده زمین-تأثیر سیارک ها با پرتاب آنها را دور از زمین و ردیابی محل دقیق خود و مدار.

“اگر شما عقب بردن ساعت, شما را به خوبی شناخته شده سیارات زمین دوباره بر روی زمین” گفت: همکاری نویسنده و ستاره شناس سیمون Portegies Zwart از دانشگاه لیدن در بیانیه ای. “به این ترتیب شما می توانید یک کتابخانه از مدار سیارک ها که بر روی زمین فرود آمد.”

این شبیه سازی به عنوان زمین آموزش برای شبکه عصبی که پس از آن نگاه الگوهای موجود در داده های رایج در میان سیارات شبیه سازی شده که در نهایت ممکن است با زمین برخورد.

به ناخن که آیا هوش مصنوعی بود که در واقع در لکه های زمین-تأثیر سیارک ها در این تیم آزمایش آن در شناخته شده داده ها از 2000 سیارک ها ذکر شده توسط ناسا. شبکه عصبی شد 90.99 درصد دقیق در تعیین آنهایی که خطرناک بودند و آنهایی که نبودند.

این تیم در حال حاضر مشغول کار بر روی ساخت آن از شبکه های عصبی مصنوعی و حتی بیشتر دقیق است.

“ما در حال حاضر می دانیم که ما روش کار می کند اما ما قطعا می خواهم به حفر کردن عمیق تر در این پژوهش با شبکه عصبی و با بیشتر ورودی” Zwart گفت. “بخشی از مشکل این است که اختلال در محاسبات مدار می تواند منجر به تغییرات عمده ای در نتیجه گیری.”

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im