نیل دگراس تایسون ponders سرنوشت سیاره زمین در کیهان: ممکن است جهان’ آخر

علم بوده است ستاره هدایت است که ما انسان ها به دنبال ما در تلاش برای درک جهان اطراف ما و کشف آینده ما است. اغلب علم به ما ارائه می دهد راه حل برای ما آزار دهنده ترین سوالات و ما در اکثر بار تلاش.

Neil deGrasse Tyson, پرداخت ادای احترام به میزبان اصلی “کیهان” کارل ساگان باز می شود آخرین قسمت از “کیهان: ممکن است جهان” با انعکاس علم و کسانی که به ما کمک کند آن را درک کنند. “همه ما احساس وزن از سایه در آینده ما” تایسون می گوید: “اما در زمان دیگری هر بیت به عنوان شوم به خود ما وجود دارد کسانی که می تواند یک راه را از طریق تاریکی برای پیدا کردن یک ستاره به هدایت است.”

ساگان خود را عاشقانه با علم آغاز شد و در سال 1939 نمایشگاه جهانی نیویورک. “من یک کودک در یک زمان از امید,” او نوشت: از تربیت او; جنگ جهانی دوم آغاز شده بود فقط شش ماه قبل از افتتاح نمایشگاه در مرغزار فلاشینگ. یک مونتاژ از سیاه و سفید عکس های از رویداد ویژگی های سازه به نام Trylon and Perisphere گسترده منار مخروطی شکل ساختمان متصل به یک غول (persian) که تجسم این نمایشگاه را موضوع “جهان فردا.” این Perisphere قرار دارد یک شهر فرنگ از آرزویی که می توان از بالا و از طریق پیاده رو متحرک.

مربوط به: کارل ساگان را میراث از “نقطه آبی کمرنگ” به فضای بین ستاره ای

در فصل آخر از “کیهان: ممکن است جهان” میزبان Neil deGrasse Tyson طول می کشد سفر به 2039 نمایشگاه جهانی نیویورک. (اعتبار تصویر: کیهان استودیو)

عادلانه بود “که در آینده تبدیل به یک محل” تایسون می گوید و به دنبال سند چشم انداز ارائه شده وجود دارد الهام گرفته از آینده دانشمندان و مهندسین مانند ساگان.

تایسون فکر می کند به عقب بر تجربه خود را به عنوان یک پسر جوان از حضور در 1964 نمایشگاه جهانی نیویورک که در زمانی صورت گرفت که جهان مواجه شد مجموعه ای متفاوت از مشکلات — جنگ سرد بود یخ. تنش های سیاسی بین اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده شد و در اوج با توجه به بحران موشکی کوبا که رخ داده است فقط دو سال قبل.

با وجود این شرایط تلخ, 1964 نمایشگاه جهانی نیویورک بود که نمادی از امید برای آینده ای بهتر “زمانی که علم و تکنولوژی بوده است متمرکز بر انسان امید و رویاهای” تایسون می گوید.

او به یاد می آورد سوار “تایسون ستاره دنباله دار” به نمایشگاه; پدر او یک کلید مدیر برای شهر نیویورک در زمان و مونوریل شده بود نام او را برای روز. این Unisphere یک جراحی نمایندگی از زمین, سفارش, به خصوص برای واقعه در سال 1964 نشان داد سیاره ما فقط به عنوان یک قطعه از یک مقدار بزرگتر جهان, یکی از ما هنوز به کاوش. تایسون به یاد می آورد آن را به وضوح.

برخی از وعده های داده شده در نمایشگاه جهانی نیویورک باقی مانده نشده تایسون یادداشت ها در حالی که دیگران باید بیش از هر چیزی که ممکن است ما فکر ممکن است.

جیوه جمینای و آپولو فضاپیما ناسا را به نمایش مثلا همه ارائه یک رویای خوش از آینده است. اما در مورد عطارد و برج جوزا فضاپیما که انجام ناسا اولین فضانوردان به فضا موشک که افزایش آنها را به گسترده سیاهی بودند همان نوع از وسایل نقلیه است که می تواند راه اندازی سلاح های کشتار جمعی است.

به دنبال به جلو تایسون پیش بینی دیگر نمایشگاه جهانی نیویورک در یک دوره زمانی نه تنها گونه ما را “در بر داشت یک راه برای جلوگیری از بدترین عواقب ناشی از تغییر آب و هوا” اما ما همچنین اعلام کرده اند “جاه طلبی ما برای نوع عظمت که زندگی در هماهنگی با همکار ما زمینیها” او می گوید.

“کیهان: ممکن است رابطه” تصور چه 2039 نمایشگاه جهانی نیویورک می تواند مانند نگاه. (اعتبار تصویر: کیهان استودیو)

در این نقطه در این قسمت ما دوباره نوزاد که روایت هفته گذشته آغاز شد در قسمت 12; او در حال حاضر یک دختر جوان در سال 2029 و به ما نشان می دهد خود او افراطیت و چشم انداز آینده در یک نقاشی با عنوان “چگونه زمین رو به خوبی.”

باله 2033 برای مثال دختر تصور که بشریت تا زمانی اولین تماس با نهنگ آبی و با موفقیت ترجمه آهنگ های خود را. در سال 2055 ما دیدن فیزیک کوانتوم تایید وجود واقعیت های متعدد.

پس از آن در دهه دیدن جنگل های بارانی آمازون سه برابر در اندازه مطالب جدید بر روی گونه های در خطر انقراض لیست آخرین موتور احتراق داخلی اهدا شده به موزه, رشد کلاه قطبی یخ پاکسازی اقیانوس لایه ازن به طور کامل بازسازی شده و در نهایت بهبود زمین از انقلاب صنعتی که kickstarted فعلی گرمایش جهانی در روند توسط 2075.

یک جارو از نظر 2039 نمایشگاه جهانی نیویورک در شب به یاد ماندنی درخت زندگی در پس زمینه. دی اکسید کربن راننده اصلی از تغییر آب و هوا استخراج شده از جو و تبدیل به مواد معدنی مورد استفاده برای ساخت این کلوسوس. (اعتبار تصویر: کیهان استودیو)

ما سریع به جلو ده سال به 2039 نمایشگاه جهانی نیویورک هنگامی که دختر یک زن جوان با یک فرزند و خانواده خود را. تایسون به ما طول می کشد در یک تور از این نمایشگاه ابتدا با “غرفه از جستجوگران” که در آن “بزرگترین قهرمانان در تاریخ علم” پاسخ هر سوال قابل تصور برای نمایشگاه شرکت کنندگان.

در این تصور دنیای ما در بر داشت یک راه برای تمدد اعصاب این دانشمندان’ شبکه های عصبی: خود کانکتوم. “جهانی را تصور کنید که در آن هنوز هم اتفاق می افتند داستان جهان بود گفت: به هر کودک به طور طبیعی به عنوان ما به آنها بگویید ما قافیه و داستانهای پریان” muses تایسون.

از وجود ما مراجعه کنید “غرفه از بعد چهارم” که در آن تایسون “تقویم کیهانی” (یک جدول زمانی از تمامیت جهان ما وجود تغلیظ شده به تقویم سال) باعث می شود ظاهر نهایی خود را.

اینجا نمایشگاه را برانگیخت می توانید هر لحظه هر جا در جهان 14 میلیارد سال تاریخ تکامل. ما روایت شرح زیر است زن جوان و خانواده اش از آنها به عنوان بازدید از سطح ماه در تاریخ 20 ژوئیه 1969 — تاریخ آپولو 11 ماه فرود و اولین بار در تاریخ انسان پا بر روی یکی دیگر از جهان است. قرن ها زل زده بود به ماه و تعجب در مورد دنیاهای دیگر فراتر از زمین کمک کرده است بشریت به درک “زندگی نابغه” تایسون می گوید.

تایسون تشبیه زندگی به فرار هنرمند که “داشتن هر تو رفتگی در دیوار در زمین حتی جرأت به ماه.” زندگی خود جان سالم به در پنج انقراض حوادث مانند برخورد شهابسنگ که محو حدود 75% از تمام گونه های روی زمین از جمله دایناسورها.

“زندگی در می یابد یک راه به آینده” تایسون می گوید که او توضیح می دهد که چگونه در تصور آینده ما در بر داشت یک راه برای مقابله با پیامدهای ما وحشیانه تر از گذشته مانند مین های زمینی و بی رویه آلودگی است.

این “شرم آور مصنوعات از فن آوری ما دوران جوانی” او می گوید: اما در انسان های آینده خواهد شد امیدوارم در بر داشت یک راه برای مقابله با آن خود تحمیل مشکلات مانند انبوهی از زباله از نیروگاه های هسته ای و سلاح و همچنین زباله های سمی از اسباب بازی های الکترونیکی مانند کادميوم و سرب و بریلیم.

در تایسون ایده آل آینده بهسازی — اتلاف روش مدیریت است که متکی بر میکروارگانیسم ها مانند مخمر را خنثی خواهد کرد و کاهش این آلاینده ها و تمیز کردن محیط زیست است.

در برابر پس زمینه از این ممکن است در آینده تایسون می پرسد ما را به فکر می کنم در مورد چگونه ما می تواند جلوگیری از تکرار این اشتباهات. “طبیعت ارائه شده به ما یک شانس دوم; یک شات در حال لغو آسیب ما می خواهم انجام می شود; اما چگونه ما را از انجام دوباره آن را؟”

مرتبط: Top 10 در حال ظهور فن آوری های زیست محیطی

جمعیت جمع آوری به تماشای داستان بزرگ جهان نشان داد نسل های علمی جستجوگران در آسمان شب بالای 2039 نمایشگاه جهانی نیویورک. (اعتبار تصویر: کیهان استودیو)

به این منظور تایسون به ما طول می کشد به “غرفه از جهان از دست داده” جایی که ما به یاد داشته باشید تمدن های از بین رفته مانند ثروتمند و پر جنب و جوش Tartessians زندگی می کردند که در شبه جزیره ایبری در هزاره اول قبل از میلاد و که تا به حال خود را در زبان و فرهنگ. بسیار کمی باقی مانده از Tartessians بسیار شبیه به بی نام مهاجران که در اطراف همان مدت زمان در زندگی امروزی نیجریه در یک محل به نام Nok. خود مهندسین جعلی راه های جدید برای کار با آهن و در عین حال ما تقریبا هیچ چیز از آنان به مطالعه است. با وجود داشتن چند بازمانده از تمدن خود “آنها به عنوان واقعی ما هستند — لحظه ای خود را به عنوان واقعی به عنوان ما” تایسون می گوید.

در نهایت ما می رسند “این غرفه از جهان هنوز به آمده است.” در این تصور آینده ما جستجو برای دنیاهای دیگر به اشکال دیگر حیات هوشمند. تایسون از ما می خواهد به تصویر یک “دانشنامه Galactica” به طور مداوم در حال تحول و منبع باز مرجع حاوی هر جهان و ستاره در وجود است. با هم ما کم چرب آن نوشته و در سراسر exoplanet با یک تمدن بسیار پیشرفته تر از ما است.

این موجودات بیگانه پیاده کردن سیارات دیگر در سیستم خود را و دوباره سوار کردن آنها در سراسر جهان خود را در یک حلقه به ارائه بیشتر اتاق و منابع است. چنین سیاره ای بالا شانس زنده ماندن: 99 درصد در هر یک میلیون سال تایسون می گوید. یک سیاره دیگر که تمدن تخلیه سوخت خود را از منابع و در حال حاضر بستگی به انرژی خورشیدی تولید شده توسط یک کوتوله سرخ تنها یک 33.9% شانس زنده ماندن در هر یک هزار سال است.

ما می رسند در سیاره خود ما و تایسون شگفتی چگونه ما می خواهم تعریف ما از ورود در این “کیهانی دانشنامه.” در این لحظات پایانی ما بازگشت به سوالات پرسیده شده در آغاز این سری در مورد چگونه ما می تواند درک ما از جهان است. چگونه می ما “سیاره پرونده” نگاه به یک خارجی? ما احتمال بقا بر اساس این داستانی ورود صرف 50 درصد در هر 100 سال است. تبدیل به یک خوشبین تر تن تایسون به ما ارائه می دهد یک راه برای بهبود کسانی که شانس: “این مورد در نظر گرفتن آنچه علم به ما گفتن به قلب است.”

در آخرین صحنه از این قسمت ما شاهد شکل گیری ستاره ها هستند که دنیا از بقایای خود مرحوم ستارگان پیشینیان. در تاریکی گسترده اولین ستاره آمد و با هم به شکل کهکشان ها و در یکی از این کهکشان سیاره ما با مته سوراخ هوشمند زندگی است.

گونه ما و همه چیز در سیاره ما ساخته شده است از ماده یا “star stuff” به عنوان تایسون خواستار آن است که نشات گرفته از بزرگ ستاره صدها برابر جرم خورشید است. گونه های ما است اما یک شاخه کوچک در “درخت زندگی” تایسون نتیجه و سرنوشت ما گره خورده است به آن دسته از هموطنان ما زمینیها.

تایسون نتیجه سری a امیدوار هوا از انسان آینده و میراث: “به ما آموخته است که به خواندن کتاب طبیعت به یاد او قوانین به پرورش درخت برای تبدیل شدن به یک راه برای کیهان به دانستن خود و بازگشت به ستاره.”

که کاری ادامه داده اند تا در این فصل از “کیهان: ممکن است جهان” است که برای اولین بار در کانال نشنال جئوگرافیک در ماه مارس است. نشان می دهد خواهد بود reprised در شبکه تلویزیونی فاکس در این تابستان.

دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>