ناسا واقعی ‘چهره های پنهان’

در دهه 1960 جیوه فضانوردان آلن شپرد, Gus Grissom جان گلن و دیگران جذب تمجید از اول بودن در فضا. پشت صحنه آنها پشتیبانی شده توسط صدها نفر از unheralded ناسا کارگران از جمله “کامپیوتر انسان” که محاسبات برای خود مداری مدار. “چهره های پنهان” یک سال 2016 کتاب توسط مارگوت لی Shetterly و یک فیلم بر اساس کتاب جشن مشارکت برخی از این کارگران است.

ابتدا در سال 1935 ملی مشورتی کمیته هوانوردی آمریکا (ناکا), پیشرو از ناسا, استخدام صدها نفر از زنان به عنوان رایانه است. عنوان شغلی توصیف کسی که در انجام معادلات ریاضی و محاسبات با دست, با توجه به NASA history. کامپیوتر مشغول به کار در لنگلی یادبود هوانوردی آزمایشگاهی در ویرجینیا.

کامپیوتر انسان بودند نه یک مفهوم جدید است. در اواخر قرن 19هفتم و اوایل 20th century کامپیوتر در دانشگاه هاروارد و تحليل ستاره عکس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خواص اساسی. این رایانه ها بودند که هنوز اکتشافات اساسی به ستاره شناسی امروز است. برای مثال Williamina فلمینگ بهترین و شناخته شده برای طبقه بندی ستارگان بر اساس دمای هوا و آنی پرش توپ توسعه ستارگان طبقه بندی سیستم هنوز هم مورد استفاده قرار امروز (از داغترین به جالبترین ستاره ها: O, B, A, F, G, K, M.)

در طول جنگ جهانی دوم کامپیوتر استخر گسترش یافت. لنگلی آغاز شد جذب زنان آمریکایی آفریقایی تبار با مدرک دانشگاهی به عنوان کامپیوتر با توجه به ناسا. اما تفکیک سیاست مورد نیاز است که این کار در یک بخش جداگانه به نام غرب منطقه رایانه — اگر چه محاسبات بخش تر شد یکپارچه پس از چندین سال.

به عنوان سال گذشت و مرکز تکامل یافته غرب توانستند مهندسین و الکترونیکی کامپیوتر و برنامه نویسان. زنان اولین کسانی بودند که سیاه و سفید مدیران در لنگلی و آن را درخشان خود را که کار رو برای اولین بار آمریکا, جان گلن به مدار در سال 1962.

“چهره های پنهان” با تمرکز بر روی سه کامپیوتر: مری جکسون, کاترین جانسون و دوروتی Vaughan. در اینجا به مختصری از زندگینامه این زنان است.

مری جکسون بود موفق مهندس ناسا و حمایت از زنان و اقلیت ها در این زمینه است. (اعتبار تصویر: ناسا/LRC)

مری جکسون (1921-2005)

جکسون مورد ستایش قرار داد از همپتون ویرجینیا. او فارغ التحصیل شد و با نمرات بالا از دبیرستان و دریافت مدرک کارشناسی از همتون موسسه در ریاضیات و علوم فیزیکی, با توجه به, بیوگرافی, نوشته شده توسط گلوریا R. Champine برای ناسا. جکسون شروع کار او به عنوان یک معلم مدرسه و تا به حال چندین شغل دیگر قبل از پیوستن به NACA.

به عنوان یک کامپیوتر با همه غرب منطقه محاسبات بخش او درگیر شد با تونل باد و پرواز آزمایش. کار او شد به استخراج اطلاعات مربوطه از آزمایشها و پرواز تست. او همچنین از تلاش برای کمک به زنان دیگر پیشرفت در حرفه خود با توجه به, بیوگرافی, با, مشاوره آنها را در چه فرصت های آموزشی به دنبال.

“او کشف کرد که گاهی اوقات آن چیزی به عنوان ساده به عنوان یک فقدان یک زن و شوهر از دوره و یا شاید محل فرد یا شاید تکالیف به آنها داده و البته همیشه حاضر سقف شیشه ای است که بسیاری از زنان به نظر می رسید به برخورد” Champine نوشت.

پس از 30 سال با NACA و ناسا (که در آن نقطه او مهندس بود) جکسون تصمیم گرفت برای تبدیل شدن به فرصت برابر متخصص برای کمک به زنان و اقلیت ها. اگر چه به عنوان یک behind-the-scenes نوع کارگر او کمک کرد تا بسیاری از مردم ارتقا یا تبدیل به سرپرستان. او از بازنشسته ناسا در سال 1985. جکسون درگذشت on Feb. 11 سال 2005 در سن 83.

کاترین جانسون آیا مسیر تجزیه و تحلیل برای آلن شپرد ماموریت در سال 1961 و جان گلن ماموریت در سال 1962. (اعتبار تصویر: ناسا)

کاترین جانسون (1918-2020)

جانسون نشان داد اوایل درخشش در غرب ویرجینیا مدارس در حال ترویج چندین سال جلوتر از سن خود را با توجه به ناسا. او با حضور در یک دبیرستان در دانشگاه غرب ویرجینیا کالج ایالتی سن 13 و شروع به تحصیل در کالج را در سن 18 سالگی. پس از فارغ التحصیلی با بالاترین افتخارات او شروع به کار به عنوان یک معلم مدرسه در سال 1937.

دو سال بعد زمانی که کالج تصمیم به ادغام آن فارغ التحصیل مدارس جانسون و دو مرد به دانش آموزان ارائه شد نقاط. او به سرعت ثبت نام کرده اما در سمت چپ به کودکان است. در سال 1953 هنگامی که او در نیروی کار, جانسون پیوست, غرب, محاسبه مساحت بخش در لنگلی.

او شروع به کار با داده ها از پرواز, آزمون, اما زندگی او به سرعت تغییر پس از اتحاد جماهیر شوروی راه اندازی اولین ماهواره در سال 1957. برای مثال برخی از معادلات ریاضی استفاده شد در یک سری سخنرانی اختصار به نام یادداشت ها در فضای فن آوری است. این سخنرانی داده شد توسط مهندسین که بعد از تشکیل فضای کار گروهی NACA بخش در سفر به فضا.

برای جیوه ماموریت Johnson, آیا مسیر تجزیه و تحلیل برای شپرد آزادی 7 ماموریت در سال 1961 و در جان گلن درخواست) همین کار را برای خود ماموریت مداری در سال 1962. با وجود گلن مسیر در حال برنامه ریزی توسط کامپیوتر گلن گزارش می خواستم جانسون خودش را به اجرا از طریق معادلات را به مطمئن شوید که آنها امن است.

“وقتی پرسیده شد که به نام او بزرگترین کمک به اکتشاف فضا کاترین جانسون, مذاکرات در مورد محاسبات کمک کرد که همگام پروژه آپولو را کاوشگر قمری با ماه-مدار فرمان و خدمات ماژول” ناسا نوشت. “او همچنین مشغول به کار در شاتل فضایی و زمین منابع ماهواره ای و نویسنده و یا مستروف 26 گزارش پژوهش.”

جانسون از بازنشسته ناسا در سال 1986. در سن 97 در 2015, او موفق به دریافت مدال آزادی ریاست جمهوری که بالاترین افتخار غیر نظامی در ایالات متحده است. جانسون درگذشت Feb. 24, 2020 در سن 101.

دوروتی Vaughan شد اولین بار, سیاه سرپرست در کمیته ملی مشورتی برای هوانوردی آمریکا (ناکا), پیشرو از ناسا در سال 1949. (اعتبار تصویر: ناسا)

دوروتی Vaughan (1910-2008)

Vaughan پیوست لنگلی یادبود هوانوردی آزمایشگاه در سال 1943 پس از آغاز کار او به عنوان یک معلم ریاضی در Farmville, Virginia. کار او در طول جنگ جهانی دوم بود که یک موقعیت به طور موقت اما در بخشی به یک فرمان اجرایی جدید منع تبعیض در صنایع دفاعی او در استخدام دائم از آنجا که آزمایشگاه تا به حال تعداد زیادی از اطلاعات را پردازش کند.

هنوز قانون مورد نیاز است که او و او و همکارانش مورد نیاز به کار به طور جداگانه از سفید زن, کامپیوتر و سرپرستان ، Vaughan شد اولین بار, سیاه, NACA سرپرست در سال 1949 و مطمئن ساخته شده است که کارکنان دریافت تبلیغات و یا پرداخت را افزایش می دهد اگر merited.

تبعیض نژادی به پایان رسید و در سال 1958 زمانی که NACA شد ناسا که در آن نقطه ناسا ایجاد یک تجزیه و تحلیل و محاسبات را بدست آورد. وان شد, یک متخصص برنامه نویس در FORTRAN برجسته کامپیوتر زبان روز و همچنین کمک به یک ماهواره-راه اندازی موشک به نام طلایه دار (جامد کنترل مداری ابزار تست). او از بازنشسته ناسا در سال 1971. وان درگذشت on Nov. 10, 2008 در سن 98.

منابع اضافی:

اين مقاله به روز شده در فوریه. 24, 2020 توسط Space.com مرجع ویرایشگر کیمبرلی Hickok.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de