فضاپیمای اوریون متصل به ماه ناسا رسما برای پرواز مناسب است

مناسب برای پرواز

اوریون ناسا، فضاپیمای طراحی شده برای حمل فضانوردان آمریکایی به ماه به عنوان بخشی از برنامه آرتمیس آژانس، به تازگی بررسی پذیرش سیستم و بررسی صدور گواهینامه طراحی خود را به پایان رساند. به عبارت دیگر، اوریون به طور رسمی مناسب است تا به محض سال آینده در سفر قبل از ازدواج خود سوار شود.

فضاپیمای اوریون یک کپسول تا حدودی قابل استفاده مجدد به معنای کشتی گرفتن خدمه ای بین دو تا شش به فضا و تا مدار قمری است. همچنین دارای یک سیستم سقط جنین اضطراری و توانایی ارائه ورود مجدد امن از فضای عمیق است.

اس ال اس

اوریون طراحی شده است که با استفاده از موشک های نسل بعدی ناسا، سیستم پرتاب فضایی بالابر سنگین (SLS) به فضا حمل شود.

بررسی کامل شامل آزمایش های سیستم، گزارش های بازرسی، و تحلیل های دقیق هر بخش از فضاپیما بود. بر اساس بیانیه ناسا، همچنین نشان دهنده «نقطه عطف رسمی نهایی برای عبور قبل از ادغام با موشک سیستم پرتاب فضایی» است.

این خبر یک روز پس از آن منتشر می شود که نورثروپ گرومن طی آزمایشی در صحرای یوتا با موفقیت یک تقویت کننده عظیم SLS ۱۵۴ فوتی را شلیک کرد.

آرتمیس یکم

آرتمیس اول، که قبلا به عنوان ماموریت اکتشاف شناخته می شود- 1، Orion و SLS را به آزمون نهایی قرار داده — ماموریت خواهد شد سه هفته، پرواز تست بدون خدشه دار در اطراف ماه، رسیدن به در عرض تنها 60 مایل از سطح قمری.

این ماموریت برای نوامبر ۲۰۲۱ می نهد. انتظار می رود اولین ماموریت خدمه، آرتمیس دوم، در اوت ۲۰۲۳ به راه بی اندازد.

ادامه مطلب: برنامه Orion کامل کلید را نقد کنید برای آرتمیس من [ناسا]

بیشتر در آرتمیس : ناسا تست موشک تا بزرگ آن چراغ کل تپه در آتش

ادامه بده . مشترک خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de