ناسا کاوشگر InSight نشان می دهد جزئیات جدید از مریخ زمین لرزه و مغناطیس

مریخ ممکن است سرد و خشک است, اما آن را به دور از مرده.

اول علم رسمی نتایج از ناسا زلزله-شکار بینش کاوشگر مریخ درست از آب در آمد و آنها نشان می دهد به طور منظم roiled جهان است.

“ما در نهایت برای اولین بار ایجاد شده است که مریخ لرزه های فعال سیاره” بینش محقق اصلی بروس Banerdt از ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) در پاسادنا کالیفرنیا گفت: در طول تلفنی با خبرنگاران پنج شنبه (Feb. 20).

مریخ لرزه خیزی می افتد که بین ماه و زمین Banerdt اضافه شده است.

“در واقع, آن را احتمالا به این نوع از فعالیت های لرزه ای شما انتظار می رود برای پیدا کردن دور از [تکتونیکی] مرزهای بر روی زمین و به دور از شدت تغییر شکل مناطق,” او گفت:.

کاوش مریخ زیرسطحی

بینش لمس کردن در نزدیکی استوا مریخ در ماه نوامبر 2018, لگد زدن به دو سال $850 میلیون ماموریت کاوشگر سیاره سرخ را در کشور بی سابقه ای از جزئیات.

ثابت کاوشگر حامل دو بخش اصلی علم ابزار برای انجام این کار: یک supersensitive مجموعه از seismometers و نقب حرارت پروب لقب “مول” که طراحی شده است برای به دست آوردن حداقل 10 فوت (3 متر) در زیر سطح سیاره سرخ.

تجزیه و تحلیل از marsquake و گرما-حمل و نقل اندازه گیری اجازه خواهد داد که ماموریت تیم برای ساخت دقیق و 3D نقشه از مریخ داخلی ناسا گفته اند. علاوه بر این بینش دانشمندان با استفاده از سیگنال های رادیویی مخابره از کاوشگر آهنگ چقدر مریخ wobbles بر روی محور خود در طول زمان است. این اطلاعات به محققان کمک خواهد کرد تعیین چقدر بزرگ و متراکم سیاره هسته ای است. (این ماموریت را با نام کامل—داخلی اکتشاف لرزه ای با استفاده از تحقیقات مساحی و گرما حمل و نقل—منابع این خطوط مختلف بررسی است.)

به طور کلی بینش مشاهدات خواهد شد کمک به دانشمندان در درک بهتر چگونگی سنگی سیارات از جمله مریخ و زمین و زهره فرم و تکامل ماموریت اعضای تیم گفته اند.

ماموریت اولیه علم برمی گردد که منتشر شد امروز (Feb. 21) در شش مقاله در مجلات طبیعت علوم و ارتباطات طبیعت نشان می دهد که بینش است که در مسیر رسیدن به آن هدف بلند مدت Banerdt گفت. (ما بدست یک طعم و مزه از این نتایج در طول سال گذشته یا بیشتر به عنوان ماموریت اعضای تیم را منتشر کرده اند برخی از یافته ها در dribs و drabs.)

بسیاری از زمین لرزه

این مطالعات جدید پوشش 10 ماه اول بینش تصدی در مریخ طی آن کاوشگر شناسایی 174 زمین لرزه.

این زمین لرزه در آمد دو طعم. یک صد و پنجاه از آنها کم عمق و کوچک-قدر لرزش که ارتعاشات تبلیغ از طریق مریخ پوسته. دیگر 24 بیت بودند قوی تر و عمیق تر با ریشه در مناطق مختلف در گوشته بینش اعضای تیم گفت. (اما حتی کسانی که بزرگتر زمین لرزه نیست که قدرتمند; آنها فرود آمد در اندازه 3 تا 4 محدوده. در اینجا بر روی زمین لرزه به طور کلی باید حداقل قدر 5.5 به آسیب ساختمان.)

که لرزش چوب خط حساب کردن از طریق سپتامبر 2019. بینش مشغول بوده است از آن پس نیز آن کل زلزله تعداد در حال حاضر در حدود 450, Banerdt گفت. و همه از این لرزش می کند در واقع سرچشمه از مریخ خود او افزود: تا آنجا که این تیم می توانم بگویم هیچ کدام از ارتعاشات بودند ناشی از برخورد شهاب سنگ سیاره سرخ. وجود دارد بسیاری از رفتن در زیر سطح این سیاره.

اما این فعالیت کاملا متفاوت از آنچه که ما در حال استفاده بر روی زمین که در آن بسیاری از زمین لرزه های ناشی از صفحات تکتونیکی کشویی برابر بیش از و یا در زیر هر یک از دیگر. مریخ ندارد فعال plate tectonics, محققان گفت: بنابراین هر دو نوع از زمین لرزه های ناشی از طولانی مدت خنک کننده از سیاره از آن تشکیل 4.5 میلیارد سال پیش است.

“به عنوان سیاره سرد آن قرارداد و سپس شکننده و لایه بیرونی سپس به شکستگی به منظور مرتب کردن بر اساس حفظ خود را در سطح” Banerdt گفت. “این نوع از بلند مدت منبع تاکید می کند.”

و برخی از مریخ مناطق بیشتر تاکید بیش از دیگران است. به خصوص یکی از فعال منطقه است سربروس Fossae سیستم شکستگی نهفته است که حدود 1000 مایل (1,600 کیلومتر) در شرق بینش را Elysium Planitia محل فرود.

ماموریت تیم ترسیم دو تا از بزرگترین شناسایی marsquakes به Cerberus Fossae که “شامل گسل های آتشفشانی جریان آب مایع جریان کانال های با سنین به عنوان اخیر به عنوان 2-10 Ma [میلیون سال پیش] و احتمالا جوانتر از تاثیر دهانه شمارش” Banerdt و همکاران خود نوشت: در یکی از مطالعات جدید.

“بنابراین این امکان وجود دارد که وجود واقعی ماگما در عمق که خنک کننده” بینش معاون مدیر محقق سو Smrekar همچنین از JPL گفت: در روز پنجشنبه تلفنی. که خنک کننده می تواند منجر به انقباض magma chamber باعث تغییر شکل پوسته او اضافه شده است.

اما Smrekar تاکید کرد که این یک فرضیه نیست یک قطعی تعیین آنچه که در سربروس Fossae. در واقع هر چند ماموریت اعضای تیم فکر می کنم آنها می دانند مریخ لرزه خیزی در قسمت پهن آنها هنوز در تلاش برای ناخن چگونه آن را در جزئیات کار می کند.

بسیاری از بینش

یک ثروت از اطلاعات را می توان جمع آوری شده از بینش را به لرزه اندازه گیری. برای مثال تجزیه و تحلیل چگونه امواج لرزه ای حرکت را از طریق پوسته مریخ نشان می دهد وجود دارد مقدار کمی آب مخلوط با سنگ ماموریت اعضای تیم گفت.

“اطلاعات ما سازگار است با یک پوسته است که برخی از رطوبت در آن, اما ما نمی توانیم بگوییم یک راه یا دیگری که آیا وجود دارد [در حال] بزرگ زیرزمینی مخازن آب در این نقطه” Banerdt گفت.

جدید مقالات گزارش انواع اکتشافات دیگر نیز هست. برای مثال بینش است که در اولین ماموریت تا کنون به حمل و نقل کردن یک مغناطیس به سطح مریخ و این که ابزار شناسایی محلی میدان مغناطیسی حدود 10 برابر قوی تر از انتظار می رود بر اساس مداری اندازه گیری. (مریخ خود را از دست داده جهانی میدان مغناطیسی میلیاردها سال پیش ، این اجازه خورشیدی ذرات به نوار دور هنگامی که ضخامت جو مریخ که موجب سیاره گذر از نسبتا گرم و مرطوب جهان به بیابان سرد در آن است امروز.)

بینش نیز در نظر گرفتن یک ثروت از اطلاعات آب و هوا, اندازه گیری فشار چند بار در هر ثانیه و متوسط یک بار در هر چند ثانیه Banerdt گفت. این اطلاعات کمک می کند تا ماموریت تیم درک بهتر محیط زیست سر و صدا است که می تواند پیچیده تفاسیر از مشاهدات لرزه ای, اما آن را نیز توجهی به تنهایی ارزش است.

“این است که واقعا به من فکر انقلابی در درک ما از تعامل جو با سطح مریخ” Banerdt گفت. “این یکی از چیزهایی است که واقعا در رفتن به باز کردن تمام پنجره جدید از تحقیقات بر روی مریخ است.”

نه همه چیز رفته هموار برای بینش ، قابل توجه مول شده است قادر به رسیدن به آن تجویز عمق به این دلیل که خاک مریخ اثبات لغزنده تر از ماموریت اعضای تیم پیش بینی کرده بود. (مول خود-چکش نقب سیستم نیاز به یک مقدار مشخصی از اصطکاک به کار می کنند.)

ماموریت تیم در تلاش است چند استراتژی مول در حال حرکت از جمله فشار بر طرف پروب با بینش را بازوی روباتیک برای تولید مورد نیاز اصطکاک است. دوم این تاکتیک تولید شده تا به برخی از توقف موفقیت اما مول باقی مانده رشته خیلی نزدیک به سطح.

بنابراین در شش تا هشت هفته ماموریت اعضای تیم هدف به تلاش اصلاح بازو فشار دادن استراتژی است که در آن آنها فشار بر روی خط و خال را به عقب و نه از آن طرف. هدف این است که برای دریافت مول حدود 16 اینچ (40 سانتی متر) را که در آن نقطه آن امیدوارم قادر به شروع حفاری خود را در آن Banerdt گفت.

بینش تیم هم می خواهم کمی بیشتر همکاری از مریخ لرزه ای جانبی از چیزهایی که اگر ممکن است. این کاوشگر هنوز کشف هر گونه واقعا بزرگ زمین لرزه که باید از این پتانسیل به رنگ یک تصویر واضح تر از این سیاره عمیق داخلی برای ماموریت دانشمندان است.

فقدان قدرتمند لرزه تعجب Banerdt تاکید کرد ، لرزش بسیار نادرتر از همتایان کوچکتر خود را در اینجا بر روی زمین ، بنابراین, این تیم ممکن است باید صبر کنید در حالی که به یک.

اما این مسائل نمی انحراف ماموریت; تیم هیجان زده در مورد چگونه همه چیز رفته اند تا کنون Banerdt گفت.

“من فکر می کنم ما به خوبی در راه ما را به گرفتن اکثر اگر نه همه از این اهداف است که ما برای خودمان تعیین 10 سال پیش زمانی که ما شروع به این ماموریت,” او گفت:.

کپی رایت 2020 Space.comآینده شرکت است. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im