ناسا نبوغ–اولین خاموش-جهان هلیکوپتر–تنظیم شده است برای یک “برادران رایت لحظه’ در مریخ

SUV اندازه پشتکار rover با توجه به راه اندازی به مریخ در این هفته یک شخص وابسته: svelte چهار پوند هلیکوپتر با چهار پا بلند پره های روتور که وزن به عنوان نور به عنوان پر. آن را تلاش برای ایجاد اولین پرواز شده در یک سیاره دیگر یک پتانسیل تغییر بازی deep-space exploration.

اگر همه می رود به عنوان برنامه ریزی شده اعزام هلیکوپتر از پشتکار شکم خواهد بود اوایل اولین گام برای مریخ در 2020 ماموریت پس از رور را چتر نجات یکپارچهسازی با سیستمعامل-موشک و آسمان جرثقیل فرود بر روی تخت طبقه از سیاره Jezero دهانه در اوایل 2021. در نظر گرفته شده صرفا به عنوان یک تکنولوژی تظاهرات rotorcraft به نام نبوغ و تلاش خواهد کرد تا پنج صفحه پروازها در نازک مریخ که کمتر از 1 درصد چگالی جو زمین.

این سفر خواهد بود, سریع, هر مدت حدود 90 ثانیه از برخاستن به فرود است که در همه زمان در دسترس قبل از نبوغ این باتری تخلیه. به فشار هوا به اندازه کافی رو برای ایجاد صعودی بالابر تیغه های آن باید به چرخش در حدود 2800 دور در دقیقه—10 بار سریع تر از هلیکوپتر بر روی زمین—پس از هر پرواز را مصرف حدود 350 وات قدرت. ابتکار و خلاقیت را با انرژی خورشیدی باتری را کامل روز مریخ (کمی طولانی تر از یک روز زمین) به شارژ بین پرواز. صنایع دستی اوج ارتفاع خواهد بود تنها در حدود 16 اما شرایط آن را صورت خواهد بود قابل مقایسه با کسانی که تجربه در 100 ، 000 پا بر روی زمین—بیش از دو بار به عنوان بالا به عنوان هر یک هلیکوپتر پرواز.

برنامه ریزی برای مریخ هلیکوپتر آغاز شد و بیش از شش سال پیش ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت را (JPL) در سیستم های مستقل را بدست آورد که مطالعات نسل بعدی قابلیت برای اکتشاف فضا. این تیم به رهبری توسط مهندس میمی Aung بود به چالش کشیده برای ایجاد یک وسیله نقلیه در حال پرواز است که کار بر روی سیاره سرخ.

اگر موفق یک هواپیما می تواند حمل ابزار علمی به مکان های که در آن rovers و landers نمی تواند مانند در معرض یخ scarps در دو طرف صخره ها و یا داخل دیواره های شیب دار چاله. این هواپیما می تواند زیر شیروانی قرار دادن دوربین به لوکیشن برای آینده rovers—و یک روز فضانوردان—به اکتشاف. انجام این کار ارائه می کنند به مراتب بیشتر تصاویر دقیق از آنچه در دسترس است از طریق زمان مداری تصاویر است که می تواند حل و فصل ویژگی های بر روی مریخ را به حدود سه یا بیشتر. “تصور کنید که داشتن سانتی متر-سطح- دقت [و یا در حدود نیم اینچ-دقت] تصاویر ممکن است مقصد و توصیف کسانی که به” آنگ می گوید.

آینده مفاهیم عبارتند از swarms از هنر و صنعت است که با هم پرواز کنند و کار همکاری و یا یک بزرگتر پرواز وسیله نقلیه است که می تواند به طور مستقل سفر از یک محل به محل را قادر می سازد یک نوع جدید از آخرتی اکتشاف. JPL در حال مطالعه بالقوه مریخ هلیکوپتر به وزن 33 پوند است که می تواند حمل بار تا حدود 3.3 پوند است. ناسا نیز بودجه بسیار بلند پروازانه تر هلیکوپتر بر اساس ماموریت به نام سنجاقک به کشف غنی شیمی آلی در زحل بزرگترین قمر تیتان. طبیعی ماهواره ای دارای ضخامت جو و دریاچه ها و دریاها از متان مایع در زیر آن ضخیم هیدروکربن جو و همچنین به عنوان یک آبکی زیرزمینی اقیانوس و آن را وسوسه انگیز جهان در جستجو برای زندگی فراتر از زمین است.

“آنچه واقعا تغییر در چند سال گذشته توسط هواپیماهای بدون سرنشین انقلاب—چقدر توسعه شده است وجود دارد در هواپیماهای بدون سرنشین و پرواز مستقل تکنولوژی می گوید:” سیاره ای دانشمند الیزابت, لاک پشت, سنجاقک را محقق اصلی در Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory. “هنگامی که ما به دنبال ماموریت معماری ساخته شده است که حس پیشنهاد برای اکتشاف تیتان ما متوجه است که ما واقعا در حال حاضر همه از این قابلیت است.”

اول هر چند پرواز شده در مریخ باید ثابت شود ممکن است. و انجام این کار تنها هدف از $85 میلیون نبوغ ماموریت.

هلیکوپتر است که کمی بزرگتر از یک, بیسبال دارای توپ نرم منهای آن چهار فیبر کربن تیغه که چرخش در دو counterrotating روتور و نشسته بر روی چهار پا هر 15 اینچ طولانی است. آن را حمل کوچک نجوم و ارتباطات تجهیزات ناوبری دوربین تک پانل های خورشیدی و باتری قابل شارژ لیتیوم یون باتری—به عنوان بخاری برای حفظ الکترونیک گرم از طریق منجمد مریخ شب. وجود دارد هیچ علم ابزار پردازنده; فقط با وضوح بالا و رنگ تصویرساز.

طراحی هلیکوپتر مورد نیاز نوآوری در سراسر هر حوزه هوافضا مهندسی حرارتی و مکانیکی سازه, قدرت, مواد, و غیره. “ما تا به حال به حذف تمام مرزهای” Aung می گوید. “ما به خود ما شاسی … و ما خود و کامپیوتر برای هر یک از زیر سیستم. یکپارچه سازی همه که با هم و سپس با ترکیب همچنین aero جنبه ای از آن کشیدن کل سیستم با هم در یک سبک وزن… اولین چالش است. که آنچه نیز آن را واقعا سرگرم کننده و جالب است.”

ابتکار و خلاقیت را به مریخ متصل به پشتکار رور و پشت یک سپر برای محافظت از آن را از باقی مانده که ممکن است لگد کردن در آسمان جرثقیل تبار به سطح این سیاره. راه اندازی برنامه ریزی شده است برای 7:50-9:50 A. M. EDT در ژوئیه 30 در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا. پشتکار است که انتظار می رود برای فرود بر روی مریخ در فوریه 18, 2021.

به عنوان رور آغاز می شود بشاش برگشت داده که اجازه خواهد داد که دانشمندان برای ارزیابی Jezero دهانه سایت فرود برای ناسا پنجم و بلند پروازانه ترین مریخ, Aung و تیم او را دیده بانی برای یک تخت 33-توسط-33-پا سایت برای تبدیل شدن به تجربی فرودگاه برای ابتکار و خلاقیت را پرواز آزمایشی که در حال برنامه ریزی برای شروع است.

نبوغ نمی خواهد اولین سفینه فضایی برای اوج گرفتن را از طریق یکی دیگر از سیاره جو است. که تمایز می افتد به یک جفت از بالن است که صرف آسمان زهره در سال 1985 جمع آوری اطلاعات آب و هوا به عنوان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی در دوران ماموریت وگا. اما نبوغ تلاش خواهد کرد اولین پرواز شده در دنیایی دیگر برادران رایت لحظه ای برای قرن 21 است.

پس از رها کردن هلیکوپتر پشتکار عقب نشینی خواهد کرد حداقل 100 متری دور—دور به اندازه کافی برای جلوگیری از ضربه در مورد نبوغ سقوط کرد اما هنوز هم به اندازه کافی نزدیک برای ارتباطات رادیویی. آن حداکثر پنج پرواز در عرض 30-مریخ-بعد span پس از آن مریخ نورد را به نوبه خود به ماموریت اصلی خود را: ارزیابی habitability از Jezero دهانه و ذخیره نمونه از سنگ و خاک است که ممکن است حاوی microfossils یا دیگر شواهد از گذشته زندگی میکروبی.

در طول تست نهایی, ابتکار و خلاقیت می تواند پرواز تا 150 فوت دور شاید رسیدن به آن متوسط حداکثر ارتفاع قبل از بازگشت به آن برخاست نقطه. “از آنجا که این یک pathfinder ما ندارد و خطر-تشخیص-و-اجتناب سیستم” Aung می گوید. “خواهد بود که ضروری است برای آینده هلیکوپتر چرا که درست قبل از اینکه شما زمین شما می خواهید سه بعدی, digital elevation نقشه قادر به منحرف کردن دور و جلوگیری از هر گونه خطر.”

مهم ترین تست پرواز در مریخ خواهد بود که برای اولین بار است که تکرار خواهد شد آنهایی که قبلا انجام شده در داخل یک 25-قطر محفظه خلاء در JPL. “ما را خاموش شناور فراموش متوسط جانبی پرواز بازگشت و زمین” Aung می گوید. “این بسیار مهم است زیرا آن را تایید تمام مدل های ما—تمام تست هایی که ما انجام داده ایم بر روی زمین است.”

پس از آن سفر, ابتکار و خلاقیت را در پروازها باید کمی جسورانه با rotorcraft سفر بالاتر و سپس به سمت لترال دورتر قبل از بازگشت به زمین است. “وجود دارد گفت: در جامعه حمل و نقل هوایی است که تنها چیزی هیجان انگیز تر از مصرف کردن در هواپیما خود را فرود است آن را دوباره می گوید:” Håvard گرفتن نبوغ سرب خلبان. “من فکر می کنم که این مورد در اینجا.”

ابتکار و خلاقیت یکی از سه تکنولوژی تظاهرات برنامه ریزی شده برای مریخ در 2020 ماموریت. دوم این است که مستقل خطر-اجتناب سیستم ناوبری است که پشتکار را با استفاده از طول آن تبار به 28 مایل گسترده Jezero دهانه. و سوم این که یک ابزار به نام مریخ اکسیژن در محل بهره برداری از منابع آزمایش (استرنج) که تلاش خواهد کرد برای تبدیل دی اکسید کربن کشیده از جو به اکسیژن یک منبع بالقوه برای آینده بشر ماموریت به مریخ است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید