NASA Goddard Space Flight Center: کاوش در زمین و فضا توسط کنترل از راه دور

پرواز فضایی گودارد ناسا (مرکز GSFC) است که این کشور بزرگترین سازمان فضایی دانشمندان و مهندسان با توجه به وب سایت آژانس. با یک پردیس اصلی فقط در شمال شرقی واشنگتن دی سی در کمربند سبز مریلند GSFC موفق شده است و یا نقش های کلیدی در صدها نفر از ماموریت های ناسا از جمله تلسکوپ فضایی هابل, Lunar Reconnaissance Orbiter, لندست ماهواره های پارکر خورشیدی کاوشگر و ردیابی و رله داده های ماهواره ای (TDRS) شبکه.

GSFC همچنین مدیریت چندین تاسیسات در مکان های دیگر از جمله:

  • این Wallops Flight Facility در Viriginia ساحل شرقی — راه اندازی سایت به صورت زیر مداری موشک تحقیقات بالن و هواپیما تحقیقات.
  • این برنامه شاتلهای فضایی در شهر نیویورک — یک hub برای آب و هوا پژوهش است.
  • این کاترین جانسون مستقل تایید و اعتبار سنجی تسهیلات در Fairmont, غرب ویرجینیا که در آن برنامه های کامپیوتری برای ماموریت های فضایی در حال آزمایش است.
  • شنهای سفید پیچیده در نیومکزیکو — یکی از ایستگاه های زمینی برای TDRS شبکه.

یک مرکز بازدید کنندگان در کمربند سبز پردیس استقبال عمومی و در عمل برنامه های آموزشی و مرکز بازدید کنندگان در Wallops فراهم می کند مشاهده برای راه اندازی و همچنین نمایشگاه آموزشی و برنامه های.

یک تحقیق جدید مرکز فضایی سن

GSFC تاسیس شد و در مدت کوتاهی پس از ناسا خود را در اواخر سال 1958. به عنوان آلفرد روزنتال توضیح داد: در سال 1968 انتشار “مبادرت به فضا: در اوایل سال Goddard Space Flight Center” (ناسا, 1968), GSFC ارائه نهادی پایه برای کارشناسان از پروژه های نظامی مانند نیروی دریایی پیشتاز ماهواره برنامه و ارتش کار در فضای ارتباطی که در حال انتقال به غیر نظامی جدید آژانس فضایی. این مرکز همچنین اختصاص یک لیست طولانی از دیگر وظایف از جمله نظری تحقیق و توسعه از ابزار را به پرواز در فضا, تفسیر نتایج علمی از پرواز و برنامه های دولت قرارداد.

در مقابل برخی دیگر از مراکز ناسا مانند گلن و لنگلی که مبتنی بر تاسیس هوانوردی امکانات گودارد ایجاد شده به طور خاص برای کار بر روی تحقیقات فضایی.

مرتبط با: بخوانید در مورد گودارد 60 سالگرد جشن

ساخت مرکز جدید آغاز شد و در سال 1959 در زمین قبلا متعلق به وزارت کشاورزی ایالات متحده. در مارس 1961 مرکز به طور رسمی اختصاص داده شده و به افتخار آمریکا موشک پیشگام Robert H. Goddard, 35 سال پس از راه اندازی موفقیت آمیز اولین مایع سوخت موشک در Auburn, Massachusetts.

امروز با توجه به مرکز وب سایت اصلی گودارد پردیس شامل بیش از 34 ساختمان در پردیس اشغال 1,270 هکتار است. تمام گودارد تاسیسات در ترکیب با استخدام بیش از 10 ، 000 نفر در این مرکز اظهار داشت: در آن سال 2018 گزارش سالانه.

یک نمای هوایی از پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز Greenbelt, Maryland. (اعتبار تصویر: ناسا nasa Goddard/لایحه Hrybyk)

قابل توجه اولیه دستاوردهای

ناسا گاهشناسی از Goddard ماموریت لیست 104 راه اندازی در دهه (1959-1969) از جمله 40 اکسپلورر ماهواره برای اندازه گیری فضای محیط اطراف زمین 10 تیرس آب و هوا ماهواره پنج در مدار خورشیدی رصدخانه سه Syncom ارتباطات ماهواره پنج مدار ژئوفیزیک رصدخانه هشت ESSA ابر عکاسی, ماهواره های, دو مدار رصدخانه نجومی و چهار برنامه های کاربردی فن آوری ماهواره ها. انواع مشکلات فنی تحت تاثیر برخی از این اوایل ماموریت اما اکثریت موفق بودند.

گودارد اولیه اکسپلورر ماهواره طلیعه جدید در زمینه فیزیک فضا با اندازه گیری میدان مغناطیسی زمین و نشان میدهد که چگونه میدان مغناطیسی زمین منحرف ترین ذرات باد خورشیدی به دور زمین در حالی که به دام انداختن برخی از ذرات در Van Allen radiation کمربند.

مرتبط با: جزئیات بیشتر در مورد دلتا خانواده

تیم در Goddard موفق 1960 راه اندازی اولین ارتباطات ماهواره ای — یک بادکنک مایلار به نام اکو که منعکس انتقال رادیویی به زمین و همچنین به عنوان اولین فضایی بین المللی ماهواره: آریل با همکاری بریتانیا و Alouette من با کانادا هر دو در سال 1962. آریل و Alouette پیشگام “هیچ تبادل وجوه” نوع مشارکت است که در آن شرکای کمک خدمات و تجهیزات پروژه اما هیچ یک از همکاران می پردازد و هر یک از دیگران با پول است. این تنظیم استفاده می شود به این روز در پروژه های مانند ایستگاه فضایی بین المللی.

گودارد مهندسین سازمان ایجاد موشک دلتا به عنوان یک وسیله نقلیه برای راه اندازی کوچک و متوسط-حجم محموله به مدار زمین و استفاده از آن برای بسیاری از Goddard اولیه راه اندازی شد. در میان بسیاری از بعد از تغییرات در طراحی دلتا II تبدیل به یک “صنعت اسب بارکش” با 155 راه اندازی و از سال 1989 تا سال 2018 با توجه به بوئینگ.

ایالات متحده نیروی هوایی Delta II تقویت کننده با یک ماهواره GPS. گودارد مهندسین توسعه موشک دلتا بود که برای استفاده های متعدد راه اندازی شد. (اعتبار تصویر: عکس نیروی هوایی ایالات متحده)

کلید آن همه: ارتباطات

یک ماهواره در مدار زمین کم صرف تنها چند دقیقه در محدوده هر یک ردیابی ایستگاه بسیاری از ایستگاه های مورد نیاز به نگه داشتن در تماس با صنایع دستی در سراسر یک مدار. به عنوان ناسا مورخ خط والاس توضیح می دهد که او در کتاب “رویاهای, امید, حقایق,” (ناسا, 1999) در طول دهه گودارد سازمان یافته یک سری از شبکه های سراسر جهان از آنتن ها بر روی زمین به برقراری ارتباط با فضاپیما در مدار تنظیم یک مثال از همکاری های بین المللی در ویژگی های پروژه.

گودارد را Minitrack شبکه ایجاد شده برای اولین ماهواره شروع در 1950s منجر به عطارد پرواز فضایی شبکه ای از دهه 1960 با هفت ایستگاه های زمینی و دو کشتی در دریا برقراری ارتباط با, انفرادی, فضانوردان در عطارد کپسول. ارتباط بین ایستگاه های زمینی وابسته به خطوط تلفن است که می تواند شکست. بنابراین در طول پروژه جمینایکه ارسال دو خدمه مرد به مدار در اواسط دهه 1960 گودارد نگهداری یک نسخه پشتیبان تهیه ماموریت-مرکز کنترل است که می تواند بیش از هوستون در صورت لزوم.

که مسئولیت رسیدگی به داده های بزرگ محبوبیت از اول رباتیک فضایی رصدخانه, گودارد راه اندازی یک ماهواره جدید پیگیری و کسب اطلاعات شبکه (STADAN) با آنتن ظروف تا 85 فوت (25 متر) گسترده ای در 21 مکان در سراسر جهان است. گودارد برنامه های کاربردی فن آوری ماهواره ها (ATS) نشان مفهوم با استفاده از ماهواره ها در مدار به رله پیام بین فضاپیما و ایستگاه های زمین. ATS منجر به TDRSS ردیابی و رله داده سیستم ماهواره ای که در حال حاضر شامل 10 ماهواره در مدار geosynchronous ارائه نزدیکی-ارتباط مستمر با ایستگاه فضایی بین المللی از تلسکوپ فضایی هابل و فضاپیمای دیگر.

گودارد همچنین مدیریت نزدیکی زمین شبکه ای از بیش از 15 در سراسر جهان عمل تجاری ایستگاه های زمینی برای برقراری ارتباط با مدار سفینه های فضایی و ناسا ارتباطات شبکه (NASCOM) که می فرستد داده ها بین مراکز کنترل. با توجه به آن 2018 سالانه گزارش گودارد در حال کار بر روی ارتباطات فضایی با استفاده از نور لیزر است که می تواند انتقال داده های بیشتر در هر ثانیه از امواج رادیویی.

گودارد شبکه های ادغام مرکز تصویر اینجا همه آگهی هماهنگی برای فضا به زمین ارتباطات برای پشتیبانی از ایستگاه فضایی بین المللی و تضمین کامل ارتباطات از طریق پوشش ناسا فضا شبکه. (اعتبار تصویر: ناسا nasa Goddard)

زمین و فضا در عمق

شروع در سال 1970 گودارد کار به رشد عبارتند از عمیق تر نمایش ها به فضا و بررسی دقیق تر از زمین با استفاده از فضاپیمای رباتیک.

در مدار خورشیدی رصدخانه تماشای خورشید در ماورای بنفش و اشعه ایکس و گاما و نور است که می تواند دیده نمی شود از رصدخانه روی زمین به دلیل آن طول موج های مسدود شده توسط جو زمین. این Solar Max ماهواره ای مشاهده شعله های خورشیدی و همچنین تعمیر توسط شاتل فضایی فضانوردان در سال 1984 هموار کردن راه برای آینده در مدار سرویس دهی از تلسکوپ فضایی هابل.

این Uhuru ماهواره ای توسعه یافته در Goddard, راه اندازی در سال 1970 کشف و Cygnus X-1 برای اولین بار مشاهده شی فکر حاوی یک سیاه چاله است. Uhuru مدیر پروژه در Goddard, Marjorie تاونسند بود اول زن برای مدیریت یک ماهواره ناسا پروژه.

دیگر گودارد ماهواره های حساس به اشعه X و گاما اشعه ایجاد پیوند بین کهکشان ها و مرموز, قدرتمند, منابع, نور, به نام quasars. ماهواره ها نیز مورد تجزیه و تحلیل گاز در خوشه های کهکشانی یافت جدید تپ اخترها و کشف gamma-ray bursts.

یکی دیگر از Goddard موفقیت های بین المللی بود Ultraviolet Explorer ماهواره ای که راه اندازی در سال 1978 و برجسته یک نوع جدید از ثبات ژیروسکوپ که بعدها مورد استفاده در تلسکوپ فضایی هابل. این ماهواره همچنین نشان داد جدید “transparent” سیستم نرم افزار اجازه می دهد مهمان ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ است.

The Cosmic Background Explorer (COBE) ماهواره ای راه اندازی شده در سال 1989 ساخته شده برای اولین بار اندازه گیری دقیق از ریزموج زمینه کیهانی, همچنین شناخته شده به عنوان پس فروزش از انفجار بزرگ. GSFC دانشمند جان ماتر مشترک سال 2006 جایزه نوبل در فیزیک را برای این پروژه است.

اوایل ماهواره های هواشناسی در پرواز نسبتا پایین زمین مدار قادر به عکس خاص جغرافیایی منطقه تنها زمانی که آنها گذشت بیش از آن. در سال 1975 GSFC توسعه اول Geostationary Operational Environmental ماهواره ای (می رود) که پرواز یک مدار که آن را نگه داشته تقریبا ثابت در بالای جغرافیایی از شمال امریکا است. این می رود سری پیشرفت از طریق چندین نسل از پیشرفت ها منجر به این می رود-16 و می رود-17 ماهواره نظارت بر نیمکره غربی امروز است. این می رود ماهواره یک بار ساخته شده است و راه اندازی کردند و سازمان ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) برای عملیات روزانه.

اوایل گودارد همزمانی ماهواره ATS-3در زمان اولین فضا-بر اساس رنگ عکس از یک کل نیمکره از زمین در سال 1967. و ساز در گودارد را هاله 7 تایید وجود ازن “سوراخ” بر فراز قطب جنوب در سال 1985.

گذشته حال و آینده

گودارد اصلی دانشگاه دارای تعداد تخصصی تست و امکانات تولیداز جمله:

  • یک سانتریفیوژ از می موضوع از 5000 پوند است. (2,268 کیلوگرم) از فضاپیمای سخت افزار به 30 گرم.
  • یک طنین مجلسی است که می تواند تولید تا 150 دسی بل صدا معرض سخت افزار به سطح سر و صدا از پرتاب موشک.
  • یک فضای محیط اتاق است که می تواند دستیابی به طیف گسترده ای از خلاء حرارتی و شرایط.
  • این فضاپیما مغناطیسی آزمون مرکز مغناطیسی با سیم پیچ سیستم است که می تواند انصراف از میدان مغناطیسی زمین است.
  • بالا خلیج اتاق تمیز و مناسب برای مونتاژ نهایی از یک فضاپیما, بزرگترین از نوع خود در جهان با حجم 1.3 میلیون فوت مکعب (36,800 متر مکعب).

گودارد به دست در بیش از 50 زمان پرواز فضایی پروژه ها. در میان آنها تلسکوپ فضایی هابل و Lunar Reconnaissance Orbiter هر دو باید ماموریت خود را کنترل مراکز در GSFC پردیس. دو در حال حاضر عامل مریخ پروب کنجکاوی و MAVENحمل گودارد-طراحی و توسعه علم ابزار است. این Transiting Exoplanet Survey Satellite (تس)است که در جستجوی سیارات در اطراف ستارگان دیگر پس از سال 2018 تحت گودارد مدیریت.

گودارد ماموریت های آماده بودن برای راه اندازی شامل لندست 9 آخرین در یک سری از زمین-نظارت بر ماهواره ها قصد بازگشت به سال 1972; the James Webb Space Telescope (در همکاری با اروپا و آژانس فضایی کانادا); لوسییک ماموریت برای کشف Trojan سیارک ها که همراه با مشتری; و WFIRST (Wide Field Infrared Survey Telescope)که باید تصویر مناطق زیادی از آسمان از 1000 بار سریع تر از هابل.

اگر شما را دیده ام به خصوص انیمیشن از نحوه solar eclipse کار می کند و یا چه چیزی باعث می شود ماه است و فاز اول آن را به خوبی ممکن است آمده اند از Goddard را تجسم علمی استودیوکه تولید هنوز هم تصاویر و انیمیشن ها بر اساس داده های جمع آوری شده توسط ناسا ماموریت.

Wallops: کوچک و پرماجرا

نسبتا کوچک راکت به نام صدایی راکت پرواز به ارتفاعات از 62 به 870 مایل (100 تا 1400 کیلومتر) از nasa’s Wallops Flight Facility, در جزیره Wallops ویرجینیا. Wallops سرچشمه به عنوان یک آزمایش موشکی تسهیلات در پایان جنگ جهانی دوم و قرار شد تحت گودارد مدیریت در سال 1981.

صدایی راکت ارائه یک راه مقرون به صرفه برای آزمون فضا و ابزار مطالعه مناطق فضایی که نمی توان با هواپیما, بالن و یا در مدار فضاپیما است. تا پایان 2018, Wallops تا به حال میزبانی بیش از 116,000 راه اندازی با توجه به گودارد را 2018 گزارش سالانه.

مجاور به ناسا عملیات در جزیره Wallops است Mid-Atlantic منطقه پایگاه فضایی (مریخ) که در آن موشک Antares راه اندازی کرده اند ماکیان محموله ماژول به ایستگاه فضایی بین المللی. مریخ است که توسط مشترک المنافع ویرجینیا.

یک نورث روپ گرومن Antares rocket با ماکیان فضاپیما به عنوان دیده می شود در طلوع آفتاب در 16 آوریل 2019 در nasa’s Wallops Flight Facility در ویرجینیا. (اعتبار تصویر: ناسا/Bill Ingalls)

GISS: تحقیقات آب و هوا در شهر نیویورک

این برنامه شاتلهای فضایی (GISS) تاسیس شد در ناسا اوایل ماه تحت کارگردانی از فیزیکدان رابرت Jastrow که تا به حال انجام شده است کار نظری برای نیروی دریایی آزمایشگاه تحقیقاتی را پیشتاز ماهواره ای برنامه های در 1950s.

زمانی که پیشتاز تیم بود گنجانیده شده جدید NASA Goddard, مرکز Jastrow متقاعد ناسا مدیران که نظری تحقیق بخش باید در نزدیکی عمده تحقیقات دانشگاه ها برای جذب محققان دانشگاهی. در سال 1961 GISS آغاز به کار کرد و در دفاتر در شهر نیویورک در نزدیکی دانشگاه کلمبیا.

در اواخر 1960s, GISS نقل مکان کرد و چند بلوک به ساختمان آن در حال حاضر اشغال. این ساختمان بعدها معروف شد به دلیل طبقه همکف شامل تام رستوران به طور منظم پاتوق شخصیت در “Seinfeld” مجموعه های تلویزیونی است.

در طول سال های اولیه خود را تحت Jastrow موسسه متمرکز در فیزیک نجومی و سیاره ای علم است. تحت جیمز هانسن مدیر از سال 1981 تا 2013 و جانشین او گوین اشمیت, GISS پژوهش تبدیل شده است برای تغییر آب و هوا و جهانی دیگر جنبه های زمین محیط زیست است.

منابع اضافی:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im