ناسا خاموش اسپیتزر تلسکوپ فضایی در این هفته. آن چشم مادون قرمز تغییر دیدگاه ما از جهان است.

ناسا مناقصه خداحافظی برتر تلسکوپ فضایی است که اجازه دانشمندان همکار به گرد و خاکی گوشه از جهان است.

مادون قرمز اسپیتزر تلسکوپ فضایی راه اندازی شد در سال 2003 لگد زدن به 2.5 سال از ماموریت های اصلی. آن را ادامه می داد و در مجموع از 16 سال جمع آوری نهایی آن علم اطلاعات دیروز (Jan. 28). همه به پایان می رسد که فردا (Jan. 30) هنگامی که ناسا را ارسال فضاپیما نهایی آن دستورات. ناسا صرف حدود 1.36 میلیارد دلار در این پروژه از آغاز تا پایان. اما هیچ کس نمی تواند می گویند که اسپیتزر زندگی نمی کنند تا به اهداف علمی است که با آن راه اندازی شد.

“این فقط نفیس نوع از اطلاعات است که اسپیتزر به ما اجازه مشاهده” Farisa مورالس یک اخترفیزیکدان ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در کالیفرنیا گفت: Space.com. “از آن پرده برداری جهان: پیر سرد و گرد و خاکی.”

مرتبط با: گالری,: مادون قرمز جهان دیده می شود توسط تلسکوپ اسپیتزر

بیش از 16 سال از آن عمل اسپیتزر علوم کار اجازه دهید ستاره شناسان در سراسر فضا و زمان به طور یکسان به لطف استعداد منحصر به فرد از مشاهده جهان در نور مادون قرمز. “[اسپیتزر] حواس سرد اشیاء بنابراین ما می توانید از طریق گرد و غبار: ما در حال بلند کردن اجسام کیهانی حجاب در جهان” سابق ماموریت مدیر سوزان داد گفت: در ناسا کنفرانس خبری برگزار Jan. 22. “وجود دارد فقط یک ظرفی شبیه بشاخ یا قیف از فیزیک نجومی اشیاء وجود دارد که ما می توانیم مشاهده: nebulas, ابرنواختر, مرگ ستاره, ستارگان کودکان و لیست در می رود و در و این واقعا قابل توجه است.”

شاید اسپیتزر نمادین ترین کار در یک میدان بود که بخشی از آن, اولیه, نمونه کارها کمتر شد توصیف هفت سیارات فراخورشیدی در مدار یک ستاره به نام TRAPPIST-1. دانشمندان با استفاده از رصدخانه قادر به جدا پیچیده مداری رقص آن جهان را به درک که همه هفت مورد اندازه زمین و سه ممکن است دمای مناسب برای نگه داشتن آب مایع در سطح خود.

اسپیتزر کار ساخته شده است TRAPPIST-1 سیستم خورشیدی یکی از مهمترین و آشنا به exoplanet دانشمندان و فضای طرفداران به طور یکسان. “این بهترین-مشخص منظومه شمسی خارج از خود ما” مایک ورنر پروژه دانشمند برای اسپیتزر گفت: در طول کنفرانس خبری.

یک هنرمند تصویر از ناسا اسپیتزر تلسکوپ فضایی در محل کار. (اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

ورنر همچنین با اشاره به اهمیت کاهش-مشخصات exoplanet تحقیقات بود که در آن اسپیتزر دانشمندان اجازه داد به تجزیه و تحلیل سیستم های سیاره ای در اطراف ستاره کوتوله سفید است که می توانید بکشید خرد کن باقی مانده را در جو است. “این بسیار سخت است اما تا حدودی میدان راه تحصیل ترکیب سیستمهای سیارهای فراخورشیدی که واقعا نمی تواند انجام شود هر راه دیگر” ورنر گفت. “این فقط یکی از چندین سنگهای کوچک است که من به دنبال آن با لذت بزرگ در طول سال است.”

ستاره کوتوله سفید بسیار قدیمی اما بسیار از اسپیتزر ستارگان کار متمرکز جوان ستاره به عنوان دانشمندان در تلاش برای درک چرخه زندگی از جمله اشیاء. “ما همیشه نمی تواند با قرار دادن یک ستاره در یک آزمایشگاه و تماشای آن را از شروع تا پایان” لویزا Rebull یک ستاره شناس در ناسا مادون قرمز علم پاسخها در موسسه فناوری کالیفرنیا که میزبان اسپیتزر داده گفت: Space.com.

“تنها راهی که ما می توانیم درک کنند که چگونه فرم ستاره,” او گفت: “با تلاش به مطالعه به عنوان بسیاری که ممکن است و سپس از نظر آماری در تلاش برای بگو خوب زیادی وجود دارد که شبیه به این وجود دارد بسیاری است که نگاه مانند آن” و سپس تلاش برای قطعه با هم در بازه های زمانی و داستان است.” اسپیتزر دانشمندان اجازه انجام درست آن.

اسپیتزر داده های تولید شده این تصویر از بچه های ستاره ها در Orion nebula. (اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech/STScl)

رصدخانه نیز به آنها اطلاعات کافی برای انجام شبیه کار آماری در ستاره احاطه شده توسط گرد و غبار و باقی ماندهبه عنوان مورالس انجام داده است. “این است که واقعا طبیعت صحبت کردن به ما,” او گفت:. “آنچه ما در بر داشت با اسپیتزر برای اولین بار است که وجود دارد تعداد زیادی از ستاره ها در اطراف خورشیدی محله با گرد و غبار در زمینی-سیاره مناطق که بسیار جالب بود تایید که وجود دارد این است که به اندازه کافی مواد به شکل زمینی بدن مانند یکی از من و شما تکامل یافته است.”

در کل مورالس است بیشتر علاقه مند در راه اسپیتزر به ما نشان داده است که منظومه شمسی ما نیست و خیلی خاص, بعد از همه. او را زده شباهت بین محله ما و کسانی که مورد مطالعه توسط رصدخانه. “وجود دارد ساختار: وجود کمربند وجود شکاف و به احتمال زیاد کودک سیارات ممکن است درون آنها تشکیل,” او گفت:.

اما مشاهدات اسپیتزر نیز به طور مستقیم به اطلاع درک ما از منظومه شمسی ما از تلسکوپ صرف مقدار زیادی از زمان رعایت همسایگان ما است. در اسپیتزر اطلاعات دانشمندان کشف اضافی حلقه زحلبا یک دور و ذرات کوچک.

یک هنرمند تصویر عظیم ضعف حلقه های اطراف زحل که اسپیتزر شناسایی شده است. (اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech/کک)

اسپیتزر نیز همکاری با ماموریت های دیگر است. در سال 2005 زمانی که ناسا مستقر در یک سفینه فضایی به نام تاثیر عمیق به برخورد با یک ستاره دنباله دار اسپیتزر آماده بود برای تماشای این درام. “این اولین بار بود که در نگاه اولیه مواد دفن شده در زیر ترد بیرونی سطح یک ستاره دنباله دار” ورنر گفت: از این مشاهدات.

و تلسکوپ میراث نیست فقط در مورد علم: Spitzer مسئول مقدار زیادی از تصاویر خیره کننده از جهان اطراف ما. کسانی که شاهکارهای در حال پر زحمت تلفیقی از داده های عددی ترجمه شده به رنگ چشم انسان مشاهده می کنید.

طبق معمول ستاره شناسان یک راحتی برای دیدن آنها را از طریق پایان یک ماموریت: عظیم بایگانی داده است که اسپیتزر را پشت سر بگذارید. “وجود دارد خیلی بیشتر چیزهای بنابراین بسیاری از چیزهایی که در حال کمین در آن وجود دارد برای ما برای پیدا کردن” Rebull گفت: از آن داده است. “ما در حال رفتن به یادگیری همه چیز از اسپیتزر برای چند دهه.”

ایمیل Meghan بارتلس در mbartels@space.com یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de