ناسا جرقه بزند عکس از حماسه گرد و غبار شیطان بر سطح مریخ

تصویر بزرگ

در حالی که گرد و غبار شیاطین نیست دقیقا نادر در مریخ — سیاره سرخ است, بعد از همه, بسیار گرد و خاکی و باد می وزد است — طوفان اغلب محو تقریبا به عنوان به سرعت به عنوان آنها ظاهر می شود. که باعث گرفتن یک تصویر از یک در یک اقدام نادر ،

اما در ماه اکتبر 2019, nasa’s Mars Reconnaissance Orbiter موفق به ضربه محکم و ناگهانی یک عکس از یک فعال گرد و غبار شیطان — و شما هم اکنون می توانید آن را برای خودتان ببینید.

شیطان در جزئیات

این Reconnaissance Orbiter عکس و جو در زمان استفاده از آن با وضوح بالا تصویربرداری آزمایش علوم (HiRISE) یک دوربین قدرتمند است که خوراکی عکس از سطح مریخ از سال 2006.

روز دوشنبه در دانشگاه آریزونا تیم است که ساخته شده و موفق HiRISE انتشار جزئیات تازه عکس گرد و غبار شیطان شکل گرفته است که در Amazonis Planitia را آتشفشانی دشت.

هسته گرد و غبار شیطان 50 متر (164 فوت) گسترده با توجه به HiRISE تیم و بر اساس طول سایه آن, آنها بر این باورند که احتمالا در حدود 650 متر (2,132 فوت) بلند است.

نظم بلند

هر چند گرد و غبار شیطان بزرگ است یکی آن را به دور از بزرگترین.

در مارس 2012 HiRISE در زمان یک عکس از یک فعال گرد و غبار شیطان بود که تا 20 کیلومتر (12 مایل) بلند است. اما با وجود آن قابل توجه ارتفاع که گرد و غبار شیطان بود به سختی گسترده تر از این تازه کشف یک: فقط 70 متر (229 پا).

به عبارت دیگر استعمارگران مریخ در حال حاضر تعداد زیادی به نگرانی در مورد — و در حال حاضر آنها می توانید اضافه کردن قوی چرخش گرد و غبار و باقی مانده به لیست.

ادامه مطلب: ناسا قطاری نادر, نظر, رقص, مریخ گرد و غبار شیطان و آن را به یک هیولا [CNET]

بیشتر در HiRISE: SpaceX با همکاری ناسا برای پیدا کردن مریخ فرود سایت برای کشتی فضایی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im