ناسا انتخاب شرکت ها برای توسعه انسانی قمری Landers

ناسا برداشت سه شرکت جدید برای توسعه قمری landers است که حمل فضانوردان به سطح ماه در سال 2024 میلادی و فراتر از آن.

این سازمان اعلام کرد امروز (30 آوریل) است که آن را اعطا قرارداد به SpaceX یک منبع آبی-رهبری تیم و Dynetics به طراحی و ساخت یک انسان فرود سیستم برای آرتمیس برنامه که هدف آن ایجاد یک پایدار و دراز مدت حضور انسان و در اطراف ماه اواخر 2020s.

“با این قرارداد جوایز امریکا در حال حرکت رو به جلو با گام نهایی مورد نیاز برای فرود فضانوردان بر روی ماه تا سال 2024 از جمله باور نکردنی لحظه ای که ما را به دیدن اولین زن پا بر روی سطح ماه,” ناسا مدیر جیم Bridenstine در بیانیه ای گفت.

“این اولین بار است که پس از آپولو عصر که ناسا کمک های مالی مستقیم برای یک انسان سیستم فرود و در حال حاضر ما شرکت در قرارداد برای انجام کار برای آرتمیس برنامه” Bridenstine اضافه شده است.

این جوایز که اعطا شد تحت ناسا بعدی فضای فن آوری برای اکتشاف مشارکت (NextSTEP-2) برنامه ثابت هستند-قیمت قرارداد به ارزش در مجموع $967 میلیون برای 10 ماه از کار آژانس, مقامات گفت. ناسا با صدور فراخوان طرح در ماه سپتامبر سال 2019 و ارسالی علت در اوایل ماه نوامبر آن سال.

SpaceX را پیشنهاد بودجه مراکز بزرگ خود Starship خودرو که این شرکت در حال حاضر در حال توسعه به کمک استعمار مریخ و فعال کردن انواع دیگر بلند پروازانه اکتشاف شاهکارهای. کشتی فضایی را راه اندازی کردن زمین در بالای یک موشک فوق سنگین اما این فضاپیما به زمین و پرتاب کردن ماه و مریخ خود را در آن بدون نیاز به هر گونه وسایل نقلیه دیگر.

Blue Origin منجر خواهد شد و یک به اصطلاح “تیم ملی” است که شامل شرکای لاکهید مارتین و نورث روپ گرومن و دراپر. این شرکت ها با هم ساخت یک سه مرحله سیستم که شامل یک تبار خودرو یک صعود وسیله نقلیه و انتقال مرحله ناسا, مقامات گفت.

آلاباما-بر اساس Dynetics خواهد ساخت یک سیستم دو مرحله ای متشکل از یک صعود و یک نزول مرحله.

انواع روش های ارائه شده توسط این سه طرح عمده به علاوه ارائه قابل توجهی طراحی افزونگی لیزا واتسون-مورگان بشر فرود سیستم مدیر برنامه های ناسا در مرکز پروازهای فضایی مارشال در هانتسویل آلاباما گفت: در طول تلفنی با خبرنگاران امروز.

ناسا کار خواهد کرد با سه تجاری تیم بیش از 10 سال ارزیابی پیشرفت خود را در حالی که همه. این سازمان را تعیین می کند در این دوره که تیم(ع) انجام خواهد شد تظاهرات ماموریت نهایی فرود-سیستم انتخاب خواهد آمد در برخی از نقطه بعد از آن ناسا, مقامات گفت.

این آرتمیس معماری متکی بر nasa’s Orion خدمه کپسول و فضای بزرگ راه اندازی سیستم (SLS) موشک که راه اندازی خواهد شد, فضانوردان در خارج از زمین. ناسا همچنین قصد دارد برای ساخت یک ایستگاه فضایی در ماه, مدار, نام, دروازه, که در خدمت به عنوان یک نقطه شروع برای crewed و uncrewed ماموریت به سطح ماه است.

فرود سیستم نهایی عمده آرتمیس قطعه پس از گرفتن توسعه کار رفتن بر روی آن به زودی یک اولویت بزرگ برای آژانس اگر این امید به دیدار با 2024 touchdown هدف که قرار بود با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در مارس 2019.

“ما در راه ما” داگلاس Loverro ناسا دانشیار مدیر بشر اکتشافات و عملیات ماموریت اداره در واشنگتن گفت: در همین بیانیه است.

“با این جایزه ما شروع هیجان انگیز و با همکاری بهترین صنعت برای به انجام رساندن کشور به اهداف” Loverro اضافه شده است. “ما کارهای زیادی پیش رو به خصوص بیش از این بحرانی 10 ماه. من اعتماد به نفس بالا که کار با این هم تیمی های ما موفق خواهد شد.”

در حالی که دروازه بزرگ بخش طولانی مدت آرتمیس طرح آن را احتمالا نمی خواهد بخشی از 2024 crewed فرود Bridenstine گفت.

Artemis’ چشم انداز پایان ندارد در ماه است. ناسا انداز این برنامه به عنوان یک steppingstone آموزش آژانس مهارت ها و تکنیک های که مورد نیاز خواهد بود برای دریافت فضانوردان به مریخ در 2030s.

کپی رایت 2020 Space.comآینده شرکت است. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de