ناسا تغییر نام نسل بعدی تلسکوپ پس از نانسی گریس روم

ناسا تغییر نام آن Wide Field Infrared Survey Telescope (WFIRST) یک گل سرسبد رصدخانه را به راه اندازی در سال 2025 به افتخار ستاره شناس مشهور نانسی گریس روم, همچنین شناخته شده به عنوان “مادر هابل.”

نانسی گریس روم تلسکوپ فضایی—یا رومی تلسکوپ فضایی برای کوتاه کمک خواهد کرد که ستاره شناسان پاسخ برخی از بزرگترین پرسش های کیهان شناسی, مانند, چرا جهان در حال گسترش است در یک شتاب رای دادن.

با مطالعه چگونگی توزیع کهکشان ها در سراسر جهان است در طول زمان تغییر تلسکوپ آشکار خواهد شد که چگونه انبساط جهان رانده است انرژی تاریک مرموز شکلی از انرژی است که باعث می شود تا حدود دو سوم از انرژی در جهان است. این ماموریت را نیز پیدا کنید و مطالعه سیارات فراخورشیدی یا کرات در مدار ستاره فراتر از منظومه شمسی ما است.

با آن 7.9 فوت (2.4 متر) اولیه آینه روم تلسکوپ فضایی است که در مورد به همان اندازه به عنوان تلسکوپ فضایی هابل. آن قادر خواهد بود به تصرف خود در اعماق فضا تصاویر با همان وضوح به عنوان هابل اما آن میدان دید 100 بار گسترده تر اجازه می دهد آن را به تصویر بیشتر از آسمان در یک مقدار کوتاه از زمان.

Nancy Grace روم لقب “مادر هابل” برای او کار پیشگام در یاد تلسکوپ هابل که به مدار راه اندازی شد در سال 1990. او ناسا اولین رئیس نجوم در سال 1960 بود و اولین زن به برگزاری یک مقام اجرایی در ناسا. او نظارت و برنامه ریزی هابل ماموریت و led درایو برای متقاعد کردن کنگره به صندوق آن است.

“به این دلیل است که از نانسی گریس روم رهبری و چشم انداز است که ناسا شد پیشگام در فیزیک نجومی و راه اندازی هابل جهان قدرتمند ترین و سازنده تلسکوپ فضایی” ناسا مدیر جیم Bridenstine در بیانیه ای گفت. “من فکر می کنم هیچ نام بهتر برای WFIRST خواهد شد که جانشین ناسا هابل و Webb تلسکوپ.”

اگر چه رومی از بازنشسته ناسا در سال 1979 قبل از WFIRST ماموریت بود و حتی پیشنهاد کار خود را با هابل گذاشته پایه و اساس برای آینده فضایی تلسکوپ مانند James Webb Space Telescope و به تازگی به نام روم تلسکوپ فضایی.

“دکتر رومی واقعا سزاوار به طور دائم در ارتباط با این ماموریت شگفت انگیز است که او واقعا به کمک فعال در مستقیم, مد, و من خیلی خوشحال به این نام وجود دارد به عنوان یک میراث ماندگار به این فرد” توماس Zurbuchen دستیار مدیر ناسا علوم ماموریت اداره گفت: در طول یک پخش زنده از اعلام این خبر در تلویزیون ناسا امروز (20 اردیبهشت). “نانسی گریس روم سزاوار جای در آسمانها او مورد مطالعه و باز برای بسیاری از,” او اضافه شده است.

روم در گذشت در سال 2018 در سن 95. او جاودانه شد به عنوان یک minifigure در لگو “زنان از ناسا” ساختمان مجموعه ای که منتشر شد در سال 2017

کپی رایت 2020 Space.comآینده شرکت است. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>