ناسا میدارد SpaceX به پرواز محموله به ماه-مدار دروازه ایستگاه فضایی

SpaceX محموله صنایع دستی به زودی رسیدن به خیلی دورتر را به مرز نهایی, اگر همه می رود با توجه به طرح.

این شرکت مستقر در کالیفرنیا در حال حاضر مگس محموله ماموریت های به و از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) برای ناسا. شرکت SpaceX به ثمر رساند تا یک قرارداد برای تامین دروازهماه-در مدار ایستگاه فضایی است که آژانس با هدف شروع به ساختمان در سال 2022, آژانس, مقامات اعلام کرد جمعه (27 مارس).

دروازه یک بخش کلیدی از ناسا آرتمیس برنامه اکتشافاست که به دنبال ایجاد یک پایدار و دراز مدت حضور انسان و در اطراف ماه اواخر 2020s. کوچک ایستگاه فضایی را به عنوان یک پرش کردن نقطه پرواز هر دو crewed و uncrewed به سطح ماه است.

مرتبط با: آنچه که ناسا آرتمیس برنامه ؟

SpaceX کمک خواهد کرد به نگه داشتن دروازه, عرضه, ارائه, آزمایش های علمی و انواع چرخ دنده های دیگر به پایگاه ناسا, مقامات گفت. این شرکت تضمین شده است دو ماموریت های خود به تازگی اعلام کرد دروازه تدارکات خدمات قرارداد.

SpaceX را روباتیک ISS تدارکات و اجرا می شود استخدام شرکت موشک فالکون 9 و کپسول اژدها که می گیم لافت 13,200 پوند است. (از 6000 کیلوگرم یا 6 تن متریک) به پایین به زمین مدار. اما SpaceX را دروازه ماموریت را با استفاده از سخت افزار های مختلف: بزرگ فالکون سنگین موشک و ویژه کپسول نوع به نام اژدها XL. (SpaceX نیز توسعه یافته است یکی دیگر از اژدها نسخه خدمه اژدهاکه پرواز فضانوردان به ISS تحت عین حال یکی دیگر از ناسا قرارداد.)

اژدها XL خواهد بود قادر به حمل بیش از 5 تن محموله به دروازه SpaceX نمایندگان گفت: از طریق توییتر جمعه.

“بازگشت به ماه و حمایت از آینده اکتشافات فضایی نیاز به مقرون به صرفه تحویل مقادیر قابل توجهی از حمل و نقل” SpaceX رئیس جمهور و رئیس اجرایی Gwynne Shotwell گفت: در بیانیه ای در روز جمعه.

“ما از طریق همکاری با ناسا SpaceX شده است با ارائه تحقیقات علمی و انتقادی تجهیزات به ایستگاه فضایی بین المللی پس از سال 2012 و ما مفتخر به ادامه کار فراتر از مدار زمین و حمل آرتمیس محموله به دروازه,” او اضافه شده است.

اژدها محموله ماموریت به ISS به طور معمول حدود یک ماه از راه اندازی به فرود. اما اژدها XL احتمال ماندن متصل به دروازه به مدت شش تا 12 ماه در یک زمان ناسا, مقامات گفت.

شرکت های دیگر ممکن است در نهایت پیوستن به SpaceX در دروازه بر روی بازی.

“دروازه تدارکات قرارداد خدمات را قادر می سازد ناسا به منظور ماموریت تا زمانی که 12 سال با 15 سال عملکرد دوره و فراهم می کند توانایی برای اضافه کردن جدید رقابتی ارائه دهندگان” ناسا مقامات نوشت: در همان بیانیه اضافه کرد که مجموع ارزش این معاملات خواهد بود در پوش 7 میلیارد دلار است.

“این ماموریت را پشتیبانی ناسا قصد دارد برای پایدار اکتشاف با هر دو بین المللی و شرکای تجاری در حالی که در حال توسعه تجربه و قابلیت های لازم را برای ارسال انسان به مریخ” مقامات اضافه شده است.

در واقع همکاری با شرکت های تجاری است که بخش مهمی از ناسا قمری اکتشاف اهداف است. برای مثال آژانس تکیه بر بخش خصوصی ساخته شده است landers به کشتی در هر دو آزمایش های علمی و فضانورد به سطح ماه از دروازه. (اولین crewed ماموریت متوقف نمی ممکن است بیش از در دروازه ، ناسا ظاهرا گرفته شده دروازه خاموش “مسیر بحرانی” برای آن برنامه ریزی شده تا سال 2024 crewed قمری فرود هر چند مقامات آژانس باید گفت که آنها باقی می ماند متعهد به ایستگاه فضایی بیش از بلند مدت.)

SpaceX در حال اجرا به ارائه ناسا فرود خدمات نیز هست. در ماه نوامبر سال 2019 ناسا اعلام کرد که این شرکت واجد شرایط به پیشنهاد تحویل رباتیک آژانس محموله به سطح ماه است. SpaceX خواهد با استفاده از آن کشتی فضایی deep-space سیستم حمل و نقلاست که این شرکت در حال توسعه در درجه اول با هدف کمک به حل و فصل مریخ به انجام این کار.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>