ناسا میدارد SpaceX Dynetics و آبی منشاء رهبری تیم توسعه آرتمیس ماه landers

ناسا برداشت سه شرکت جدید برای توسعه قمری landers است که حمل فضانوردان به سطح ماه در سال 2024 میلادی و فراتر از آن.

این سازمان اعلام کرد امروز (30 آوریل) است که آن را اعطا قرارداد به SpaceX یک منبع آبی-رهبری تیم و Dynetics به طراحی و ساخت یک انسان فرود سیستم برای آرتمیس برنامهکه هدف آن ایجاد یک پایدار و دراز مدت حضور انسان و در اطراف ماه اواخر 2020s.

“با این قرارداد جوایز امریکا در حال حرکت رو به جلو با گام نهایی مورد نیاز برای فرود فضانوردان بر روی ماه تا سال 2024 از جمله باور نکردنی لحظه ای که ما را به دیدن اولین زن پا بر روی سطح ماه,” ناسا مدیر جیم Bridenstine در بیانیه ای گفت.

“این اولین بار است که پس از آپولو عصر که ناسا کمک های مالی مستقیم برای یک انسان سیستم فرود و در حال حاضر ما شرکت در قرارداد برای انجام کار برای آرتمیس برنامه” Bridenstine اضافه شده است.

مرتبط با: ناسا رونمایی از طرح Artemis ‘base camp’ در ماه فراتر از 2024

تصویر 1 از 3

This SpaceX concept shows the company's massive Starship vehicle on the moon as a lunar lander for NASA Artemis astronauts.

این SpaceX مفهوم نشان می دهد این شرکت عظیم Starship خودرو در ماه به عنوان یک کاوشگر قمری ناسا برای آرتمیس فضانوردان. (اعتبار تصویر: SpaceX)
تصویر 2 از 3

This Artemis moon lander concept from Blue Origin's National Team includes systems by team partners Lockheed Martin, Northrop Grumman and Draper.

این آرتمیس ماه لندر مفهوم از آبی منشاء تیم ملی شامل سیستم توسط تیم همکاران لاکهید مارتین و نورث روپ گرومن و دراپر. (اعتبار تصویر: آبی منبع)
تصویر 3 از 3

A moon lander concept from Dynetics, one of three U.S. contractors selected by NASA to develop Artemis lunar landers for astronauts.

یک ماه لندر مفهوم از Dynetics یکی از سه آمریکایی پیمانکاران انتخاب شده توسط ناسا به منظور توسعه آرتمیس قمری landers برای فضانوردان. (اعتبار تصویر: Dynetics)

این جوایز که اعطا شد تحت ناسا بعدی فضای فن آوری برای اکتشاف مشارکت (NextSTEP-2) برنامه ثابت هستند-قیمت قرارداد به ارزش در مجموع $967 میلیون برای 10 ماه از کار آژانس, مقامات گفت. ناسا با صدور فراخوان طرح در ماه سپتامبر سال 2019 و ارسالی علت در اوایل ماه نوامبر آن سال.

ناسا به نام تسلیم در آن زمان هر چند برخی از شرکت های شناخته شده خود را دارند. برای مثال شرکت بوئینگ اعلام کرد در ماه نوامبر که در آن قرار داده شده بود در یک پیشنهاد که به پایان رسید تا بودن ناموفق است.

SpaceX را پیشنهاد بودجه مراکز بزرگ خود Starship خودروکه این شرکت در حال حاضر در حال توسعه به کمک استعمار مریخ و فعال کردن انواع دیگر بلند پروازانه اکتشاف شاهکارهای. کشتی فضایی را راه اندازی کردن زمین در بالای یک موشک بزرگ به نام فوق العاده سنگین اما این فضاپیما به زمین و پرتاب کردن ماه و مریخ خود را در آن بدون نیاز به هر گونه وسایل نقلیه دیگر.

Blue Origin منجر خواهد شد و یک به اصطلاح “تیم ملی” است که شامل شرکای لاکهید مارتین و نورث روپ گرومن و دراپر. این شرکت ها با هم ساخت یک سه مرحله سیستم که شامل یک تبار خودرو یک صعود وسیله نقلیه و انتقال مرحله ناسا, مقامات گفت.

آلاباما-بر اساس Dynetics خواهد ساخت یک سیستم دو مرحله ای متشکل از یک صعود و یک نزول مرحله.

انواع روش های ارائه شده توسط این سه طرح عمده به علاوه ارائه قابل توجهی طراحی افزونگی لیزا واتسون-مورگان بشر فرود سیستم مدیر برنامه های ناسا در مرکز پروازهای فضایی مارشال در هانتسویل آلاباما گفت: در طول تلفنی با خبرنگاران امروز.

ناسا کار خواهد کرد با سه تجاری تیم بیش از 10 سال ارزیابی پیشرفت خود را در حالی که همه. این سازمان را تعیین می کند در این دوره که تیم(ع) انجام خواهد شد اولیه تظاهرات ماموریت. ناسا خواهد شد و سپس ضربه بزنید و یک یا بیشتر شرکت ها به بلوغ سیستم های خود را و پرواز های اضافی تست, ماموریت, مقامات گفت. آژانس تهیه پروازهای عملیاتی به عنوان یک حمل و نقل تجاری خدمات از این شرکت ساخته شده است که آن را از طریق توسعه دستکش بلند.

این آرتمیس معماری متکی بر nasa’s Orion خدمه کپسول و فضای بزرگ راه اندازی سیستم (SLS) موشک که راه اندازی خواهد شد, فضانوردان در خارج از زمین. ناسا همچنین قصد دارد برای ساخت یک ایستگاه فضایی در ماه, مدار, نام , دروازه, که در خدمت به عنوان یک نقطه شروع برای crewed و uncrewed ماموریت به سطح ماه است.

فرود سیستم نهایی عمده آرتمیس قطعه پس از گرفتن توسعه کار رفتن بر روی آن به زودی یک اولویت بزرگ برای آژانس اگر این امید به دیدار با 2024 touchdown هدف که قرار بود با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در مارس 2019.

“ما در راه ما” داگلاس Loverro ناسا دانشیار مدیر بشر اکتشافات و عملیات ماموریت اداره در واشنگتن گفت: در همین بیانیه است.

“با این جایزه ما شروع هیجان انگیز و با همکاری بهترین صنعت برای به انجام رساندن کشور به اهداف” Loverro اضافه شده است. “ما کارهای زیادی پیش رو به خصوص بیش از این بحرانی 10 ماه. من اعتماد به نفس بالا که کار با این هم تیمی های ما موفق خواهد شد.”

در حالی که دروازه بزرگ بخش طولانی مدت آرتمیس طرح آن را احتمالا نمی خواهد درگیر در 2024 crewed فرود Bridenstine گفت: طی امروز telecon.

Artemis’ چشم انداز پایان ندارد در ماه است. ناسا انداز این برنامه به عنوان یک steppingstone آموزش آژانس مهارت ها و تکنیک های که مورد نیاز خواهد بود برای دریافت فضانوردان به مریخ در 2030s.

این داستان به روز شد با جزئیات بیشتر در 3 p. m. EDT در 30 آوریل.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>