ناسا در حال همکاری با تیم دانشگاه برای توسعه کوچک tech برای سفرهای فضایی

در حالی که ناسا برنامه های بزرگ برای بازگشت انسان به ماه در سال 2024 تحت آن آرتمیس برنامه این سازمان است و همچنین تفکر کوچک کار برای حمایت از توسعه روبات های کوچک و ماهواره.

ناسا اعلام کرد که این همکاری با نه تیم دانشگاه به منظور توسعه فن آوری های ماهواره ای مربوط به ناوبری نیروی محرکه و مدیریت انتقال حرارت در ماشین های کوچک است. آژانس مشخص نیست تاریخ راه اندازی برای ماهواره ها و نه همه آنها لزوما رفتن به فضا. اما به طور کلی هدف این است که برای “کمک به فروغ دنباله دار” برای آینده crewed ماموریت های ناسا مقامات در بیانیه ای گفت.

“همانطور که ما آماده شدن برای آینده رباتیک و crewed ماموریت به ماه, ما انتظار داریم فضاپیمای کوچک برای کمک به ایجاد مسیر پیش رو توسط سراغ زمین, اکتشاف منابع و ایجاد ارتباطات و ناوبری قابلیت” Christopher Baker, برنامه اجرایی برای این فضاپیمای کوچک فن آوری برنامه های اضافه شده در این بیانیه است. “استفاده از اندازه کوچک و کوتاه تر توسعه جدول زمانی فضاپیمای کوچک به طور فزاینده ای قادر است به عنوان هر دو سریع پیشرو ماموریت و به عنوان مقرون به صرفه در فضا و زیرساخت ها است.”

مرتبط با: ناسا ‘مسیر بحرانی’ به ماه دیگر نیاز به یک دروازه قمری

هدف از این برنامه این است که به بلوغ نوپای فن آوری برای ماه اکتشاف ناسا گفت: به خصوص برای کمک به فضانوردان در آینده crewed ماموریت به ماه انجام بیش از آپولو خدمه قادر به انجام کار خود را با فن آوری های موجود در 1960s و 1970s. ناسا در دراز مدت اهداف برای ساخت یک “پایدار با حضور” در ماه و برای آزمایش فن آوری وجود دارد برای نهایی ماموریت مریخ در اواسط 2030s.

این برنامه شامل ماموریت های زیر:

  • “خدمت گیرنده نوری دیافراگم برای قمری ارتباطات و ناوبری” یک دستگاه طراحی شده برای ارتباطات آسان تر و ساده تر (دانشگاه ایالتی آریزونا در همکاری با ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در کالیفرنیا).
  • “فلت پنل آنتن های آرايه فازی با دو همزمان Steerable تیرها با استفاده از 5G Ka-Band سیلیکون RFICs برای Tx/Rx ارتباطات بین 6U کوچک ماهواره ای و قمری سطح دروازه و زمین” کار خواهد کرد به شکل بالا و داده های عملکرد شبکه ارتباطات (دانشگاه ایالتی سن دیگو در همکاری با nasa’s Glenn Research Center در کلیولند).
  • “با دقت بالا به طور مداوم-زمان PNT جمع و جور ماژول برای LunaNet فضاپیمای کوچک” را ایجاد GPS-مانند سیستم برای ماه (دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس با همکاری JPL).
  • “یک ماهواره کوچک قمری ارتباطات و ناوبری سیستم” را با استفاده از یک پروتکل های ارتباطی شبیه به آنچه که استفاده از تلفن های همراه بر روی زمین (دانشگاه کلرادو بولدر در همکاری با JPL).
  • “بر مدار تظاهرات سطحی مبتنی بر ناوبری و زمان” را تست زمین جهت یابی با استفاده از قمری چاله (دانشگاه تگزاس در آستین در همکاری با ناسا در مرکز فضایی جانسون در هوستون).
  • “متغیر خاص ضربه Electrospray پیشرانه برای SmallSat نیروی محرکه” استفاده خواهد کرد الکترواستاتیک اتهامات و قطرات مایع به تولید محوری (دانشگاه کالیفرنیا در ایروین و دانشگاه ایالتی پلیتکنیک کالیفرنیا با همکاری JPL).
  • “قمری ماموریت های فعال شیمیایی-Electrospray نیروی محرکه” هدف خواهد برای تست یک سیستم نیروی محرکه ای است که می تواند کار با استفاده از احتراق یا electrospray/یون نیروی محرکه (University of Illinois Urbana-Champaign, در همکاری با Froberg هوافضا LLC و گلن و پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز ایالت مریلند).
  • “3D چاپ هیبرید نیروی محرکه راه حل برای SmallSat قمری فرود و نمونه بازگشت” را تست 3D-چاپ هیبرید موتور موشک (Utah State University در همکاری با ناسا در مرکز پروازهای فضایی مارشال در آلاباما).
  • “یک Additively تولید خدمت رادیاتور با نوسان حرارت لوله به فعال کردن قدرت بالا قمری CubeSats” را با استفاده از 3D چاپ خدمت رادیاتور که باید انتقال حرارت موثر از فن آوری های سنتی (دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و دانشگاه ایالتی پلیتکنیک کالیفرنیا با همکاری JPL).

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de