ناسا در حال ساخت قطعات ماه روور از شیشه فلزی

جعبه شیشه ای

دانشمندان ناسا در حال در نظر گرفتن یک رویکرد غیر معمول به علم مواد در پشت روورهای قمری آینده و landers خود را – با ساخت اجزای خارج از شیشه های فلزی سنگین.

بر اساس یک اطلاعیه مطبوعاتی ناسا، چرخ دنده های شیشه ای و جعبه دنده، خوشبختانه محکم تر از آن هستند که در ابتدا به صدا در می آيند و تعدادی از آزمایش های سخت دوام را پشت سر ماندند. نقطه فروش اصلی دور شدن از فلزات سنتی در صورت امکان، دانشمندان می گویند، این است که قطعات شیشه ای می توانند در دماهای بسیار پایین تر کار کنند و به روور اجازه می دهد تا بدون حمل بخاری های فشرده انرژی، بیشتر ماه را کاوش کند.

گلاس کانن

برای اطمینان از این که شیشه فلزی تا پر است، دانشمندان ناسا آن را از طریق برخی از آزمایش های درجه حرارت و دوام بسیار خشونت آمیز قرار داده است.

دانشمندان آن را سرد تمام راه را به -279 درجه فارنهایت (-173 سانتیگراد) برای شبیه سازی درجه حرارت frigid روور ممکن است مواجه شوند، و سپس میله های فولادی به پرتو شلیک شیشه فلزی نشسته بود در سرعت های بسیار بالا برای شبیه سازی شوک ها و تکان های فرود قمری.

دمپایی شیشه ای

عبور از چنین آزمایش های وحشیانه یک معامله بسیار بزرگ است، چرا که rovers فلز ساخته شده به طور معمول باید برای جلوگیری از بخش های به خصوص frigid و تاریک ماه برای جلوگیری از سرما شدید است. اما با اجزای شیشه ای فلزی، روورهای آینده قادر خواهند بود به بعد سفر کنند.

پیتر دیلون، مدیر پروژه ناسا در این بیانیه مطبوعاتی گفت: «این یک رویداد هیجان انگیز است چرا که هم تاب آوری مکانیکی فلز فله و هم طراحی جعبه دنده را نشان می دهد.» “این چرخ دنده ها می تواند کمک به فعال کردن عملیات بالقوه در طول شب قمری، در دهانه های قمری برای همیشه سایه دار، در مناطق قطبی بر روی ماه، و در جهان اقیانوس است.”

ادامه مطلب: چرخ دنده های جدید “شیشه فلزی” ناسا می توانند در برابر ضربه مقاومت کنند، دمای یخ بندان در طول ماموریت های قمری [ناسا]

بیشتر در ناسا: ناسا ونوس روور طراحی شده برای “کاوش در جهنم”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de